Zawody sportowe rozegrano podczas święta ceramiki

Zawody sportowe rozegrano podczas święta ceramiki
fot. MOSiR Obchodom Bolesławieckiego Święta Ceramiki towarzyszyły emocje sportowe. W weekend odbyły się turniej siłaczy, bieg po schodach po ceramiczną filiżankę, mistrzostwa w dwuboju oraz zawody pływackie.
istotne.pl zawody, mosir, pływanie, bieg, mistrzostwa, strongman

Podczas trzeciego dnia Bolesławieckiego Święta Ceramiki nie mogło zabraknąć, zorganizowanych przez MOSiR, atrakcji sportowych. W sobotę, 18 sierpnia rozegrano Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Dwuboju Nowoczesnym. W zawodach wystartowało 20 zawodników.

W kategorii dzieci do lat 8 zwyciężył Michał Wojnar. W kategorii zawodnicy od 9 do 12 lat bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Olejarz. Natomiast w kategorii młodzież od 13 do 15 lat pierwsze miejsce zdobyła Paulina Sudół.

Zwyciężczynie mistrzostw w dwubojuZwyciężczynie mistrzostw w dwubojufot. MOSiR

Wśród zawodników między 16 a 20 rokiem życia najlepsza była Kaja Iwan. W kategorii mężczyźni od 21 do 34 lat zwyciężył zaś Michał Iwan. W kolejnej kategorii wiekowej (35–49 lat) najlepsi byli Dorota Bernat i Rafał Piotrowski. Wśród mężczyzn po 50-tce bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Daszyński.

Zawodniczka biegnieZawodniczka biegniefot. MOSiR

Zawody pływackie

Tego samego dnia rozegrano zawody pływackie. Impreza odbyła się w ramach "Sportowych wakacji – wakacji bez nudy". Wystartowało 40 zawodników. Na dystansie 50 m stylem motylkowym najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Łukasz Olejarz, Vanessa Piotrowska, Arben Trtovac, Radosław Chlebowicz, Rafał Piotrowski i Andrzej Daszyński. Bezkonkurencyjni na 50 m stylem grzbietowym byli: Michał Wojnar, Anna Stępień, Łukasz Olejarz, Paulina Sudół, Mateusz Wolański, Wojciech Marcinkiewicz, Rafał Piotrowski, Ewa Cygan oraz Zbigniew Glinicki.

Zwycięzcy dystansu 50 m stylem klasycznym to: Anna Stępień, Łukasz Olejarz, Vanessa Piotrowska, Arben Trtovac, Radosław Chlebowicz, Dorota Bernat, Rafał Piotrowski, Ewa Cygan i Zbigniew Glinicki. Odleglość 50 m stylem dowolnym najszybciej pokonali: Anna Stępień, Łukasz Olejarz, Vanessa Piotrowska, Mateusz Wolański, Paulina Piotrowska, Tomasz Chodura, Janusz Mielczarek i Andrzej Daszyński. Natomiast w dyscyplinie 200 m stylem dowolnym niepokonani okazali się: Paulina Piotrowska, Radosław Chlebowicz, Dorota Bernat, Jerzy Orlik i Andrzej Daszyński.

Uczestnicy zawodów pływackichUczestnicy zawodów pływackichfot. MOSiR

Zwycięzcy sobotnich zawodów otrzymali dyplomy, puchary oraz upominki. Obie imprezy, zorganizowane przy współpracy Klubu Pływackiego "Masters", dofinansowane zostały ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Bieg po filiżankę

3 Bieg po Schodach po Ceramiczną Filiżankę odbył się w niedzielę, 19 sierpnia. W zawodach wziąć udział mogli wszyscy chętni, bez względu na wiek. Celem imprezy jest zarówno popularyzacja i upowszechnianie biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej, jak i promocja Bolesławca. Zawody rozegrano na pl. Piłsudskiego.

Najlepsi biegaczeNajlepsi biegaczefot. MOSiR

Uczestnicy mieli do pokonania: 9 pięter, 184 schody, 32 m różnicy wysokości, 30-metrowy płaski podbieg do schodów. Po wbiegnięciu na najwyższe piętro wieżowca zawodnik otrzymywał od sędziego wypełnioną cieczą filiżankę ceramiczną, którą musiał dostarczyć na linię mety. Należało tak zbiegać, aby niczego nie rozlać. Wszystko było dokładnie mierzone na mecie. Za każdy mililitr ulanej cieczy zawodnicy otrzymywali dodatkowe karne sekundy, które doliczane były do czasu, jaki zawodnik uzyskał w biegu.

Najlepsze biegaczkiNajlepsze biegaczkifot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej kobiet najlepsza okazała się Agata Nabożna, w klasyfikacji generalnej mężczyzn zaś bezkonkurencyjny był Radosław Weneny. W swoich kategoriach (oprócz wymienionych już zawodników) pierwsze miejsca zdobyli: Joanna Trawniczek, Maciej Kalawski i Rajmund Baczyk.

Stongmani w naszym mieście

Również w niedzielę rywalizowali strongmani. W Bolesławieckim Turnieju Siłaczy wystartować mogły jedynie osoby pełnoletnie. Siłacze zmagali się w takich konkurencjach, jak: spacer Buszmena na odcinku 20 m, spacer farmera na odcinku 15 m, waga płaczu, wyciskanie belki czy zegar. Pierwsze miejsce zdobył Damian Niemczuk z Legnicy. Na drugiej pozycji uplasował się Adrian Wasilewski, na trzeciej zaś – Marcin Pawlak, obaj z Choszczna.

Mężczyzna podnosi ciężarMężczyzna podnosi ciężarfot. MOSiR

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne w postaci bonów do wykorzystania (odpowiednio – 300, 200 i 100 zł). Imprezę zorganizowano przy współpracy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Bolesławianka" i fitness clubu "Cezar".

Siłacze na podiumSiłacze na podiumfot. MOSiR

(informacja i zdjęcia MOSiR/GA)