Biegi europejskie odbyły się w Bolesławcu

Biegi europejskie odbyły się w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa Z okazji piątej rocznicy przyjęcia Polski do UE bolesławiecki Sojusz Lewicy Demokratycznej zorganizował imprezę pod hasłem „Bieg z Europą”. W zawodach wzięło udział ponad 140 osób.
istotne.pl stanisław chwojnicki, sld, jerzy szmajdziński

W piątek 1 maja w Bolesławcu odbył się „Bieg z Europą”, zorganizowany przez Radę Powiatową Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i powiatu. W zawodach wzięło udział ponad 140 osób.

Zawody rozegrano pod patronatem wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego (po lewej)Zawody rozegrano pod patronatem wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego (po lewej)fot. Marcin Zabawa

Zawody otworzył Stanisław Chwojnicki, przewodniczący Rady Powiatowej SLD: – W ciągu 5 lat Polska bardzo wiele zyskała. Dzięki integracji z UE mamy coraz lepsze drogi, rozwija się też edukacja.

fot. Gerard Augustyn

– Świętując 1 maja, a co za tym idzie – rocznicę wstąpienia Polski do struktur unijnych, nie zapominajmy, że to właśnie SLD jest partią, która sfinalizowała negocjacje z partnerami w Europie i że to m.in. dzięki nam Polacy mogą cieszyć się z otwartych granic i funduszy unijnych –  dodał Paweł Zieliński, asystent Lidii Geringer de Oedenberg.

W zawodach wzięło udział ponad 140 osóbW zawodach wzięło udział ponad 140 osóbfot. Gerard Augustyn

Organizatorzy imprezy ufundowali atrakcyjne nagrody: trzy wyjazdy do Brukseli, kursy językowe, plecaki, zegarki i wyroby ceramiczne.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Ufundowaną przez eurodeputowaną Lidię Geringer de Oedenberg wycieczkę do Brukseli wygrała Alicja Kaczmarska, a nagrody w postaci kursów językowych otrzymali Daria Kłosowska i Michał Stańczyszyn.

Puchary wręczał m.in. Jerzy SzmajdzińskiPuchary wręczał m.in. Jerzy Szmajdzińskifot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Do Brukseli pojadą też Alicja Michalska i Patryk Kubik. Wyjazd ufundował Sergiusz Najar.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Laureaci otrzymali puchary, a uczestnicy biegu – gadżety związane z Unią Europejską i certyfikaty. „Bieg z Europą” rozegrano pod patronatem wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego.

(artykuł płatny)