Wiele atrakcji czeka bolesławian podczas Dni Miasta

Wiele atrakcji czeka bolesławian podczas Dni Miasta
fot. sxc.hu Tegoroczne święto potrwa cztery dni: od 28 do 31 maja. Gwiazdami Dni Miasta będą Janusz Radek i Tercet Egzotyczny.
istotne.pl bok-mcc, koncert, dni miasta, festiwal kultury południowosłowi

Obchody Dni Miasta rozpoczną się w czwartek 28 maja. O 16:00 w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie promocyjne pierwszej edycji „Rocznika Bolesławieckiego”. W ramach IX Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej w kinie Forum można będzie obejrzeć dwa filmy: „Księga rekordów Szutki” (o 17:00) i „Gucza! Pojedynek na trąbki” (o 19:30), a w Galerii Długiej – wystawę „Rzeźba Joto Giotto Dimitrowa”. Wernisaż rozpocznie się o 19:00.

Piątek 29 maja

O 13:00 w rynku odbędzie się „Tęczowy zlot przedszkolaków”. W holu kina Forum rozstrzygnięty zostanie konkurs „Bolesławiec moje miasto”, a o 18:00 w Galerii Format (Miejska Biblioteka Publiczna) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Janusza Moniatowicza „Opowieści o Nieborowie – impresje”. Wiele będzie się działo na placu ks. Jerzego Popiełuszki. Na scenie zaprezentują się (od 17:00):

  • Miejska Orkiestra Dęta
  • Rafał Kubik
  • podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej w Bolesławcu
  • 59-700 Quintet
  • Big Band PSM I i II stopnia w Bolesławcu

O 20:30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (pl. Zamkowy) odbędzie się koncert Janusza Radka „Dziwny ten świat – opowieść Niemenem”. Artysta wystąpi z towarzyszeniem 30-osobowej orkiestry pod dyrekcją Tomasza Filipczaka.

Sobota 30 maja

Tegoroczny Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej rozpocznie Biesiada Południowosłowiańska Bolesławiec 2009, która odbędzie się na pl. Popiełuszki (początek o 9:00). O 18:00 zaś odbędzie się koncert festiwalowy. Gwiazdami wieczoru będą zespół Karpati oraz Trio Balkan Strings.

Nie zabraknie też atrakcji sportowych. Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR odbędą się:

  • o 10:00 Letnia Spartakiada Świetlic Środowiskowych
  • o 14:00 „Sobota z profilaktyką – Profilaktyka bez granic” – festyn dla mieszkańców Bolesławca
  • o 15:00 „Miasto dzieciom” – festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Natomiast w Miejskim Zespole Szkół nr 2 o 11:00 rozpocznie się „Bolesławiec moim miastem, czyli Piłkarski Show – Zbigniew Mandziejewicz i Przyjaciele”.

Niedziela 31 maja

Niedzielne obchody rozpocznie program dla dzieci – gry i zabawy z kuglarzami, szczudlarzami i klaunami (początek o 14:00 na pl. Popiełuszki). Tego dnia odbędą się także: pokaz tańców dawnych w wykonaniu drużyny rycerskiej Syrokomla, występ podopiecznych Szkoły Muzycznej Yamaha, program artystyczny Bolesławieckiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, koncerty Method Massiv (reggae, dancehall, dub i hip-hop) i grupy The Postman, grającej utwory Beatlesów. Gwiazdą wieczoru będzie Tercet Egzotyczny.

Natomiast o 10:00 na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego MOSiR odbędzie się Piłkarski Show Zbigniewa Mandziejewicza i Przyjaciół, a o 19:00 w Bolesławicach wystąpi zespół Karpati. Więcej informacji można znaleźć na stronie BOK-u.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta

Od 29 (od godz. 6:00) do 31 maja (do godz. 22:00) zamknięte zostaną następujące ulice:

  • ul. Karola Miarki – odcinek na wysokości Urzędu Miasta, od skrzyżowania z ul. Asnyka do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza (wjechać będą tu mogły jedynie pojazdy uprzywilejowane i autobusy MZK)
  • ul. Asnyka – ruch odbywać się będzie tylko jednym pasem!

(informacja BOK/ii)