Jarosław Duda spotkał się z bolesławianami

Jarosław Duda spotkał się z bolesławianami
fot. Gerard Augustyn Senator PO opowiadał przede wszystkim o sukcesach rządu Donalda Tuska i odpowiadał na pytania.
istotne.pl platforma obywatelska, konferencja, starostwo, jarosław, duda

W poniedziałek 27 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu odbyła się konferencja z udziałem Jarosława Dudy, senatora i sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Gościa spotkania krótko przedstawił Karol Stasik: – Jarosław Duda od lat zajmował się pomocą społeczną, znakomicie się na tym zna i dlatego został pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Od lewej: Karol Stasik, Jarosław Duda i Cezary PrzybylskiOd lewej: Karol Stasik, Jarosław Duda i Cezary Przybylskifot. Gerard Augustyn

Poniedziałkowa konferencja odbyła się w ramach cyklu „500 dni rządów Donalda Tuska”. Jarosław Duda opowiadał przede wszystkim o sukcesach rządu PO-PSL. Jak stwierdził, jednym z kluczowych zadań, które Platforma Obywatelska powinna zrealizować jak najszybciej, jest „mapa drogowa” przyjęcia euro przez Polskę. – Funkcjonowanie w strefie euro daje nam szanse na to, żeby ogólnoświatowy kryzys był łagodniejszy – podkreślił polityk.

Według senatora, dużym sukcesem PO jest również program „Solidarność pokoleń 50+”, który ma na celu podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób w wieku 45-59 lat. Dzięki Platformie od 1 marca funkcjonuje też program „jedno okienko”, który pozwala w ciągu jednego dnia przebrnąć przez całą procedurę rejestracji działalności gospodarczej.

fot. Gerard Augustyn

Jarosław Duda mówił też o tym, że PO wprowadziła korzystne dla podatnika zmiany. – Pozwoliły one pozostawić w kieszeniach obywateli kwotę prawie 35 mld zł – zaznaczył polityk. Partia wprowadziła abolicję podatkową, zniosła obowiązkowy pobór do wojska. Ale największym, zdaniem senatora, sukcesem PO jest budowa orlików: – Tych boisk jest już naprawdę dużo.

fot. Gerard Augustyn

Jak stwierdził działacz PO, rząd Donalda Tuska świetnie pozyskuje środki unijne. – W ubiegłym roku uzyskaliśmy ponad 16 mld zł z Unii Europejskiej. W 2009 r. planujemy wydać 17 mld – powiedział.

Gość odpowiadał też na pytania bolesławian. Senatora pytano m.in. o zniesienie podatku Belki, o plany związane z rozwojem regionalnej turystyki i o to, czy PO będzie starała się wzmocnić konkurencyjność polskich przedsiębiorców na rynkach europejskich.

Zapytany, dlaczego premier pozwala się obrażać braciom Kaczyńskim, senator odpowiedział: – Dojrzali wyborcy ocenią, jaka droga jest najlepsza dla Polski. Rząd będzie realizował program konsekwentnie i spokojnie, tak aby Polakom żyło się lepiej.

fot. Gerard Augustyn

Pod koniec spotkania Jarosław Duda namawiał wszystkich zebranych do głosowania na Wojciecha Kasprzyka, wiceszefa dolnośląskiego Stowarzyszenia Młodych Demokratów, który kandyduje do europarlamentu. – Rekomenduję tego kandydata z całą odpowiedzialnością – podkreślił Duda.

(informacja ii)