Wiele atrakcji czeka bolesławian w weekend majowy

Wiele atrakcji czeka bolesławian w weekend majowy
fot. B.org Majówka na Zamku Kliczków, zawody jeździeckie i biegi europejskie w Bolesławcu – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają mieszkańców naszego miasta w długi majowy weekend.
istotne.pl święto, bok-mcc, mosir, kliczków, dzień, sld, 3, maja, weekend, konstytucji, flagi, majowy

Bieg europejski z SLD

Zbliża się piąta rocznica przyjęcia Polski do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji 1 maja Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bolesławcu organizuje zawody pod hasłem „Biegamy z Europą”.

Organizatorzy chcą, aby impreza na stałe wpisała się w tradycje naszego miasta i służyła propagowaniu zdrowego stylu życia. Zawody mają charakter otwarty. Aby wziąć w nich udział, wystarczy na godzinę przed startem (czyli około 10:00) zgłosić chęć uczestnictwa w punkcie organizacyjnym, który będzie się znajdował przed Hotelem Piast.

III Turniej Przyjaciół Brydża

Brydżowe zawody zostaną rozegrane z okazji 10-lecia istnienia Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. BKB zaprasza 1 maja (od godziny 10:00) do małej sali przy hali sportowej I LO. Wszyscy chętni będą mogli zagrać w parze z zawodnikami Bolesławieckiego Klubu Brydżowego.

Prezydent zaprasza na uroczystości majowe

W sobotę 2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Obchody święta rozpoczną się w Rynku o 12:00. W Bolesławcu Dzień Flagi po raz pierwszy obchodzony będzie w tak uroczysty sposób. Organizatorzy uroczystości chcieliby, aby 2 maja był dla bolesławian dniem szczególnym, dniem, w którym wszyscy spotykają się, aby zamanifestować swoją przynależność narodową.

W niedzielę 3 maja odbędą się uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja. O 13:00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy (pl. Zamkowy) odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny. Natomiast o 15:00 w Bolesławieckim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystaw pokonkursowych „Polska to wielka rzecz” i „Polska to moja Ojczyzna”.

Majówka na Zamku Kliczków

W tym roku impreza będzie podzielona na dwie części: 1 maja odbędzie się Majówka Rycerska, a 2 i 3 maja – Regionalne Zawody Jeździeckie. W dniach 1-3 maja organizowane będą też spływy pontonowe po Kwisie.

Euroregionalne Zawody Jeździeckie

1 maja o godzinie 10:00 na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej rozpoczną się Euroregionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody.

(informacja SLD/BOK/ZK/MOSiR/ii)