Świetny występ bolesławian w zawodach Red Bull Paper Wings

Tomasz Chodyra
istotne.pl 0 tomasz chodyra, maciej mazur, red bull

W sobotę 2 maja w Salzburgu (Austria) zakończyła się powietrzna rywalizacja o mistrzostwo świata w zawodach Red Bull Paper Wings. W mistrzostwach wzięło udział ponad 250 studentów z 83 krajów. Rywalizowano w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotnicza.

Od lewej: Witold Bądkowski, Tomasz Chodyra i Maciej MazurOd lewej: Witold Bądkowski, Tomasz Chodyra i Maciej Mazurfot. www.redbull.pl

Polskę reprezentowali: Maciej Mazur i Tomasz Chodyra z Bolesławca oraz Witold Bądkowski z Gdańska. Cała trójka wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w międzynarodowym finale.

Świetnie wypadł zwłaszcza Tomasz Chodyra, który startował w kategorii lot akrobatyczny. Dzięki pomysłowości uczestników zawodów rywalizacja przerodziła się w swoisty show. Zawodnicy wykorzystywali w swoich pokazach elementy tańca, akrobacji i muzyki. Bolesławianin jako jedyny zastosował efekty pirotechniczne.

W finale Tomasz zajął drugie miejsce. Zwyciężył Takeshige Kishlura Kisshii z Japonii. Startujący w kategorii lot na dystans Maciej Mazur również znalazł się w ścisłej czołówce. Bolesławianin uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 39,76 m. Najlepszy okazał się Chorwat Jovica Kozlica, mistrz świata z 2006 r. Natomiast gdańszczanin Witold Bądkowski zajął 9 lokatę w kategorii lot na czas. Zwycięzcą został Brazylijczyk Leonard Ang.

Maciej Mazur zajął czwarte miejsce w kategorii  lot na dystansMaciej Mazur zajął czwarte miejsce w kategorii lot na dystansfot. www.redbull.pl

W klasyfikacji drużynowej polska ekipa zajęła pierwsze miejsce. W nagrodę nasi zawodnicy wykonali skok spadochronowy w tandemie.

(informacja Redbull.pl/Łukasz Dziatkiewicz/Eurostudent.pl/ii)