BKS Bobrzanie: cenne zwycięstwa drużyn seniorskich i orlików

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 orzeł, orlik, wrocław, ślęza, lubawka, bks bolesławiec

W niedzielę swoje mecze rozgrywały I i II drużyna BKS. Podopieczni Krzysztofa Lechowskiego pokonali wyżej notowaną Ślęzę 2:1. Bramki dla naszego zespołu strzelili Mateusz Janczyszyn (66 minuta) oraz Mateusz Mucha (76 minuta). Gdyby bolesławianie wykorzystali stwarzane sytuacje zwycięstwo byłoby wyższe. W najbliższą sobotę (16 maja) BKS zmierzy się z Kuźnią Jawor. Mecz na stadionie w Bolesławcu rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dobre spotkanie rozegrał też II zespół. BKS pokonał u siebie Orła Lubawkę aż 5:2. Gole dla bolesławian zdobyli: Sylwester Rydzak, Kamil Mielnik, Sebastian Dymek i Krzysztof Lechowski (2). BKS zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli rozgrywek Klasy Okręgowej. W najbliższą środę (13 maja) bolesławianie rozegrają wyjazdowy mecz z Lotnikiem Jeżów Sudecki.

Niedziela była także udana dla orlików. Młodzi piłkarze byli gospodarzami turnieju, który rozegrano na boisku przy ulicy Spacerowej. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów. BKS zajął pierwsze miejsce w grupie. W finale bolesławianie pokonali Chojnik Jelenia Góra 1:0, co dało im zwycięstwo w całym turnieju. Więcej informacji na oficjalnej stronie klubu.

Aktualizacja 2009-05-14 16:30

W meczu 24 kolejki rozgrywek Klasy Okręgowej II zespół BKS pokonał Lotnika Jeżów Sudecki 2:1. Obie bramki dla bolesławian zdobył Krzysztof Lechowski (76 i 85 minuta). BKS awansował na 11 miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę, o godzinie 11:00, bolesławianie zmierzą się z Olimpią Kowary. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Bolesławcu.