Droga w kierunku Kraśnika wzbudza kontrowersje

Droga w kierunku Kraśnika wzbudza kontrowersje
fot. Gerard Augustyn O złym stanie jezdni powiadomił redakcję Czytelnik. Zarząd Dróg Powiatowych tłumaczy, że odcinek jest przebudowywany, i zapowiada, że niedogodności potrwają do końca lipca.
istotne.pl remont, inwestycja, zdp

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik, który zwrócił uwagę na zły stan drogi z Bolesławca do Kraśnika. W mailu do redakcji napisał: „Zobaczcie, jak wygląda jezdnia, o ile jest zwężona. Asfalt przy 20 stopniach lepi się do kół roweru. Popytajcie: dlaczego, za ile, kto taką fuszerkę odwalił i jaką dał gwarancję”. I dodał: „Szlag mnie trafia, że nie można egzekwować gwarancji. A wszystko z naszych podatków”.

Anatoliusz Koper tłumaczy, że odcinek jest przebudowywanyAnatoliusz Koper tłumaczy, że odcinek jest przebudowywanyfot. Gerard Augustyn

– Ta droga jest przebudowywana – tłumaczy Anatoliusz Koper, zastępca kierownika Zarządu Dróg Powiatowych. – Niedogodności mogą jeszcze trochę potrwać, bo odcinek nie był odnawiany od 30 lat.

Jak twierdzi urzędnik, to, że nawierzchnia lepi się do kół, to efekt przejściowy. – Po 3-4 miesiącach użytkowania droga staje się szorstka – podkreśla Koper. – Zresztą moim zdaniem droga jest bardzo ładnie zrobiona. Jako inspektor nadzoru nie mam żadnych zastrzeżeń do wykonawcy inwestycji.

Niedogodności potrwają do końca lipcaNiedogodności potrwają do końca lipcafot. Gerard Augustyn

Remont drogi ma się zakończyć pod koniec lipca.

(informacja ii)