Znana ilustratorka książek będzie gościć w Bolesławcu

Znana ilustratorka książek będzie gościć w Bolesławcu
fot. MBP Agnieszka Żelewska, absolwentka ASP w Gdańsku, poprowadzi warsztaty dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
istotne.pl warsztaty, agnieszka, miejska, biblioteka, publiczna, ilustracja, żelewska

W środę 13 maja Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na warsztaty plastyczne, które poprowadzi znana ilustratorka Agnieszka Żelewska. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak powstaje książka i na czym polega praca ilustratora, a także będą mieli okazję spróbować swoich sił w sztuce ilustratorskiej. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o 8:30, a druga – o 10:30.

Agnieszka Żelewska ukończyła studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku, gdzie uzyskała dyplom z ilustracji książkowej. Do tej pory zaprojektowała i zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci. Brała udział w licznych wystawach prac ilustratorskich w Polsce i za granicą. Dwukrotnie zdobyła główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Książka Roku”, organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych – Polską Sekcję IBBY. W 2004 r. została wpisana na Listę Honorową International Board on Books for Young People za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej.

(informacja MBP/ii)