Wyremontowano chodnik przy ul. Lubańskiej

Wyremontowano chodnik przy ul. Lubańskiej
fot. Starostwo Powiatowe Zakończył się pierwszy etap modernizacji chodnika przy ul. Lubańskiej. Odnowiony odcinek ma 479 m. Wartość inwestycji to 123 tys. zł.
istotne.pl urząd miasta, remont, starostwo, chodnik

11 września przedstawiciele urzędu miasta i starostwa powiatowego uczestniczyli w odbiorze prac przy modernizacji chodnika przy ulicy Lubańskiej. Odnowiony odcinek ma 479 m.

To pierwszy etap inwestycji, która jest wynikiem porozumienia samorządów (ul. Lubańska administrowana jest przez powiat). Na tę część prac z budżetu gminy miejskiej przeznaczono ponad 123 tys. zł.

W kolejnej fazie odnowiony zostanie odcinek od sklepu spożywczego do ogródków działkowych. Chodnik przy ul. Lubańskiej ma zostać doprowadzony do Bożejowic i Rakowic. Prace modernizacyjne poza granicami miasta zrealizują powiat i gmina wiejska Bolesławiec. Po zakończeniu całej inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy, łączący nasze miasto z okolicznymi wioskami.

Na modernizację chodnika i budowę ciągu miasto przeznaczy łącznie 360 tys. zł. Starostwo natomiast zobowiązało się sfinansować remonty dróg powiatowych, znajdujących się na terenie Bolesławca. Chodzi o ulice: Ogrodową, Łasicką i Sądową. Być może w przyszłym roku ruszy też remont ulicy Mickiewicza.

(informacja UM/ii)