Rozegrano Bieg po Schodach po Ceramiczną Filiżankę

Rozegrano Bieg po Schodach po Ceramiczną Filiżankę
fot. MOSiR W klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Agata Nabożna, a w klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Jacek Nabożny.
istotne.pl zawody, mosir, bieg, jacek nabożny

Tegoroczna edycja Biegu po Schodach po Ceramiczną Filiżankę odbyła się w niedzielę 24 sierpnia na placu Piłsudskiego. W zawodach mogli wystartować wszyscy chętni – bez względu na wiek. Celem imprezy jest zarówno popularyzacja biegów jako najprostszej formy aktywności ruchowej, jak i promocja Bolesławca.

Uczestnicy mieli do pokonania: 9 pięter, 184 schody, 32 m różnicy wysokości, 30-metrowy płaski podbieg do schodów. Po wbiegnięciu na najwyższe piętro wieżowca zawodnik otrzymywał od sędziego wypełnioną cieczą filiżankę ceramiczną, którą musiał dostarczyć na linię mety. Należało zbiegać tak, aby niczego nie rozlać. Wszystko było dokładnie mierzone na mecie. Za każdy mililitr ulanej cieczy zawodnicy otrzymywali dodatkowe karne sekundy, które doliczane były do czasu, jaki zawodnik uzyskał w biegu.

fot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej kobiet najlepsza okazała się Agata Nabożna. Natomiast w klasyfikacji generalnej mężczyzn bezkonkurencyjny był Jacek Nabożny. Oto nazwiska zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  • Agata Nabożna – w kategorii K1 (czas: 1:49,9)
  • Marta Satoła – w kategorii K2 (czas: 2:16,1)
  • Jacek Nabożny – w kategorii M1 (czas: 1:18,2)
  • Robert Stankowski – w kategorii M2 (czas: 1:26,5)
  • Rajmund Bączyk – w kategorii M3 (czas: 1:42,1).
fot. MOSiR

Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

(informacja MOSiR/ii)