Rzeczniczka miasta ośmiesza urzędników

Rzeczniczka miasta ośmiesza urzędników
fot. Krzysztof Gwizdała Zdaniem Agnieszki Gergont urzędnicy miejscy nie potrafią się rzetelnie wypowiedzieć przed kamerą Istotnych Informacji. Co więcej, wychodzi na to, że nawet prezydent tego nie potrafi.
istotne.pl urząd miasta, agnieszka gergont

Agnieszce Gergont zadaliśmy pytanie, dlaczego urzędnicy, i ona sama, mają zakaz występowania przed kamerą Istotnych Informacji? Z jej odpowiedzi wynika, że urzędnicy nie umieją ustnie rzetelnie przedstawić stanowiska Urzędu.

Oto treść korespondencji między redaktorem Krzysztofem Gwizdałą (KG) a rzeczniczką Agnieszką Gergont (AG):

KG: Dlaczego urzędnicy pracujący w Urzędzie Miasta Bolesławca oraz rzecznik prasowy nie mogą występować przed kamerą Istotnych Informacji?
AG: Decyzja o pisemnych odpowiedziach na pytania redakcji „Istotne Informacje” ma na celu zapewnienie rzetelnego przekazu treści z UM Bolesławiec.

KG: Dlaczego zakaz dotyczy wyłącznie Istotnych Informacji a innych mediów nie?
AG: Redakcja otrzymuje odpowiedzi w formie pisemnej, aby odbiorcy „Istotnych Informacji” mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistym sensem przekazywanych informacji.

KG: Kiedy zakaz został wprowadzony i jakie są jego powody?
AG: Stosowana w sierpniu br. forma odpowiedzi pisemnych ma na celu poprawę procesu komunikacji społecznej.

Zakaz wprowadzono po materiale w sprawie koncertu bluesowo-rockowego, w którym beztroska prezydenta wyszła na światło dzienne. W ratuszu nikt nie ma już pozwolenia na bezpośrednie wypowiadanie się do naszego mikrofonu. Sam prezydent nawet odmawia, bo chyba boi się, że nie potrafi bezpośrednio obronić swoich racji. Potrzebuje pisma, czasu na zastanowienie się i grona konsultantów.

W demokracji ludzie oczekują od polityka umiejętności poradzenia sobie z zastaną rzeczywistością, a nie ukrywania się za biurkiem i papierkami. Portal Istotne Informacje chce z prezydentem przeprowadzić bezpośredni wywiad w sprawie skandalu i porażki przy organizacji koncertu bluesowo-rockowego. Zgadza się Pan? Wystarczy powiedzieć.

(informacja ii)