Zawodnicy MKS Bolesłavia zdobyli 7 medali

Bieżnia
fot. www.sxc.hu Bardzo dobre występy na 9 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS zanotowali lekkoatleci Bolesłavii. Podopieczni klubu przywieźli 1 srebrny medal i 6 brązowych.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, jacek dudyński, jacek nabożny, bolesłavia, katarzyna romaszko

9 Ogólnopolskie Igrzyska LZS odbyły się w dniach 28-30 sierpnia w Słubicach. W imprezie wystartowało 10 podopiecznych Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, którzy zdobyli jeden srebrny medal i sześć brązowych.

Po zaciętej walce Patryk Dudyński zajął trzecie miejsce w biegu na 110 m przez płotki (z czasem 14,39 s). To drugi medal Patryka na imprezie o takiej randze. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy, która odbyła się w lipcu br., zawodnik wywalczył tytuł mistrza Polski.

Brązowy medal zdobyła też Katarzyna Romaszko (na swoim koncie ma już tytuł mistrzyni Polski). Sportsmenka skoczyła w dal 5,50 m. Dwukrotnie na podium stanęła Karolina Kędzia. Zawodniczka wystartowała w rzucie oszczepem i skoku w dal. W pierwszej konkurencji uzyskała wynik 35,17 m i tym samym zdobyła srebro. W drugiej konkurencji zaś wywalczyła brązowy medal (skoczyła 5,27 m).

Dwa brązowe krążki na igrzyskach zdobył nasz dziesięcioboista Jacek Nabożny, który wraz z zawodnikami z „Osy Zgorzelec” wystartował w dolnośląskiej sztafecie 4x100m. Drugi brąz lekkoatleta wywalczył w skoku wzwyż (w Słubicach uzyskał wynik 2 m).

Pierwszy z prawej: Jacek NabożnyPierwszy z prawej: Jacek Nabożnyfot. MKS Bolesłavia

Szósty brązowy medal zdobyła Emilia Kumoś, która rywalizowała w biegu na 2000 m z przeszkodami. W ścisłym finale znalazł się również Maciej Rajfur, który zajął dobre siódme miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

Ponadto nasze miasto w Słubicach reprezentowali: Wojciech Kowalski, Mateusz Pawluk, Adrian Skrzypach i Alicja Kaczmarska. W klasyfikacji punktowej Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia” zajął 21 miejsce.