FMS wyprawiła dzieci do szkoły

FMS wyprawiła dzieci do szkoły
fot. www.sxc.hu Dwudziestka dzieci z gminy Gromadka otrzymała paczki z niezbędnymi przyborami szkolnymi. Akcję lewicowej młodzieżówki wsparli działacze SLD i prywatni sponsorzy.
istotne.pl sld, wyprawka, fms, szkolna

W środę 10 września Federacja Młodych Socjaldemokratów po raz kolejny zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci. W tym roku paczki z niezbędnymi przyborami szkolnymi, takimi jak zeszyty, długopisy, kredki, pisaki i bloki, otrzymała dwudziestka dzieci z gminy Gromadka.

Działacze FMS spotkali się z maluchami w Gminnym Domu Kultury. „Organizując takie wyprawki, nie tylko wypełniamy misję społeczną, która jest jednym z zadań Federacji, ale przede wszystkim pomagamy tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. I właśnie ta świadomość jest w tym wszystkim najlepsza” mówi Michał Banaś, przewodniczący FMS w powiecie bolesławieckim. „Niezmiernie cieszę się, że mogłam pomóc tym dzieciom. Mam nadzieję, że te podarunki przydadzą się i dzięki nim maluchy odniosą wiele sukcesów w nauce” dodaje Ula Słabiak, jedna z organizatorek akcji.

fot. FMS

„Uśmiechy na twarzach dzieci oraz ich radość z otrzymanych prezentów są dla mnie najcenniejsze. Nie ma nic lepszego niż poczucie, że zrobiło się coś dobrego” przyznaje Marcela Świeboda, działaczka FMS.

Akcję Federacji Młodych Socjaldemokratów wsparli działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz prywatni sponsorzy.

(informacja FMS/ii)