Jerzy Szmajdziński gościł w Bolesławcu

Jerzy Szmajdziński gościł w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa Wicemarszałek Sejmu mówił głównie o politycznej sytuacji w kraju. Obecnym na spotkaniu złożył świąteczne życzenia.
istotne.pl sld, jerzy szmajdziński, lewica, sojusz

W poniedziałek w Bolesławcu gościł wicemarszałek Sejmu, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Jerzy Szmajdziński. Polityk przybył do naszego miasta na zaproszenie bolesławieckiej lewicy. Gościa powitał Stanisław Chwojnicki, przewodniczący Rady Powiatowej SLD. Na spotkaniu z Jerzym Szmajdzińskim, które odbyło się w siedzibie SLD przy ulicy Opitza, zjawili się członkowie i sympatycy Sojuszu.

fot. Marcin Zabawa

W czasie spotkania omówiono sytuację na lokalnej scenie politycznej. Działacze SLD zasygnalizowali Jerzemu Szmajdzińskiemu problem likwidowanych połączeń kolejowych Bolesławca z Wrocławiem. Mówiono także o ostatnich politycznych decyzjach SLD, m.in. w sprawie emerytur pomostowych. Jerzy Szmajdziński tłumaczył bolesławianom, że nie jest prawdą, jakoby odrzucenie weta prezydenta Kaczyńskiego odebrało wcześniejsze uprawnienia emerytalne milionowi osób. Zdaniem wicemarszałka, przedstawiciele związków zawodowych sami nie orientują się dokładnie, ile osób straci uprawnienia. Szmajdziński zaprzeczył także, że SLD jest w koalicji z PO. Według posła SLD, lewica zagłosowała za odrzuceniem weta, wybierając mniejsze zło, a sama ustawa i tak trafi do Trybunału Konstytucyjnego.

fot. Marcin Zabawa

Wicemarszałek Szmajdziński wspomniał także o planach SLD. Jego zdaniem, przez najbliższe miesiące Sojusz musi skupić się na określeniu linii politycznej partii oraz opracowaniu nowej strategii medialnej. Na zakończenie spotkania poseł złożył działaczom i sympatykom SLD życzenia świąteczne.

(informacja MZ)