BKS Bobrzanie: orliki, młodzicy i trampkarze wicemistrzami okręgu

BKS Bobrzanie: orliki, młodzicy i trampkarze wicemistrzami okręgu
fot. MOS W Mistrzostwach Okręgu Jeleniogórskiego w Halowej Piłce Nożnej drugie miejsca wywalczyli orliki, młodzicy i trampkarze BKS Bobrzanie.
istotne.pl bks bobrzanie, mecz, piłka nożna, piłka halowa

W Jeleniej Górze odbyły się mistrzostwa okręgu w halowej piłce nożnej. W piątek 19 grudnia rywalizowali młodzicy. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu fazy grupowej drużyna BKS Bobrzanie przegrała z zespołem Orliki Węgliniec 1:2. W następnym spotkaniu bolesławianie pokonali Łużyce Lubań 10:0, a w meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie nasza ekipa ograła KKS Jelenia Góra 3:1.

W półfinale BKS Bobrzanie zmierzył się z drużyną ze Zgorzelca. Nasi zawodnicy prowadzili już 3:1 (gole: Kacper Wojciechowski – 2, Michał Kapusz – 1), ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. W dogrywce bolesławianie nie pozostawili złudzeń zespołowi ze Zgorzelca, pewnie wygrywając 3:0 (bramki: Michał Kapusz – 2, Dariusz Paleń – 1).

W finale nasi młodzicy ulegli drużynie SP GOL 2:5 i zajęli drugie miejsce w turnieju. Kacper Wojciechowski z 11 bramkami na koncie zdobył tytuł króla strzelców.

fot. MOS

Podczas drugiego dnia zawodów rywalizowali trampkarze. W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy ograli Granicę Bogatynia 2:1, UKS Gryfów 6:2 i Bóbr Marciszów 2:1, a w półfinale pokonali Chrobrego Nowogrodziec 3:2.

W meczu finałowym bolesławianie przegrali z Włókniarzem Mirsk 2:3. Obie bramki dla naszej ekipy zdobył Jan Wojciechowski, wybrany potem najlepszym zawodnikiem turnieju.

fot. MOS

Aktualizacja 2008-12-23 18:00

W sobotę 20 grudnia w Jeleniej Górze rywalizowały także orliki. W pierwszym meczu fazy grupowej drużyna BKS Bobrzanie wygrała z UKS Pieńsk 5:0. W następnym spotkaniu bolesławianie pokonali Lotnika Jeżów Sudecki 4:0. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie nasza ekipa przegrała z KKS Jelenia Góra 0:1. W półfinale BKS Bobrzanie zmierzył się z drużyną SP Gol Jelenia Góra. Nasi zawodnicy wygrali 3:2.

W finale orliki BKS uległy drużynie KKS Jelenia Góra po rzutach karnych 2:3 i zajęły drugie miejsce w turnieju. Bramki dla naszej drużyny strzelali : Oskar Pochwała – 8, Igor Lipski – 3, Maciej Sroka – 2. Najlepszym bramkarzem turnieju został Oskar Małecki z BKS Bolesławiec.

(informacja MOS/MP/ii)