Zawodnicy UKS Ilyo powalczą o mistrzostwo Polski w taekwondo

Zawodnicy UKS Ilyo powalczą o mistrzostwo Polski w taekwondo
fot. Marcin Zabawa W Eliminacjach Strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pierwsze miejsce wywalczył Kamil Serafin. Pozostali zawodnicy również nie zawiedli.
istotne.pl taekwondo, mistrzostwa, kamil serafin, uks ilyo

W Eliminacjach Strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbyły się w sobotę 20 grudnia w hali sportowej Akademii Medycznej w Poznaniu, wystartowała piątka zawodników UKS Ilyo. Sportowcy rywalizowali w wieloboju, na który składają się układy formalne, techniki sprawnościowe oraz walki indywidualne.

Po raz kolejny bolesławianie zaprezentowali się ze świetnej strony. Kamil Serafin (aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych) w efektownym stylu wywalczył pierwsze miejsce, w finale nokautując rywala. Nie zawiedli także pozostali zawodnicy. Cała piątka awansowała do Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Oto wyniki:

  • Kamil Serafin – pierwsze miejsce w kategorii chłopców M6 (poniżej 57 kg)
  • Adam Filipek – drugie miejsce w kategorii chłopców M8 (poniżej 65 kg)
  • Remigiusz Różnicki – trzecie miejsce w kategorii chłopców M2 (poniżej 43 kg)
  • Paulina Stojanowska – drugie miejsce w kategorii dziewcząt K1 (poniżej 35 kg)
  • Patrycja Kopała – trzecie miejsce w kategorii dziewcząt K3 (poniżej 45 kg).
Od lewej: Adam Filipek, Kamil Serafin, Remigiusz Różnicki, Paulina Stojanowska i Patrycja KopałaOd lewej: Adam Filipek, Kamil Serafin, Remigiusz Różnicki, Paulina Stojanowska i Patrycja Kopałafot. UKS Ilyo

Po pierwszych eliminacjach do finałów przyszłorocznych Mistrzostw Polski zakwalifikowało się 9 zawodników UKS Ilyo. Dwaj z nich będą bronić tytułu Mistrza Polski.

(informacja UKS Ilyo/ii)