Brydżowe Grand Prix Polski przyznane Bolesławcowi

Brydżowe Grand Prix Polski przyznane Bolesławcowi
fot. M. Zabawa Zarząd Główny Polskiego Związku Brydża Sportowego przyznał naszemu miastu prawo do organizacji jednego z turniejów Grand Prix Polski 2009.
istotne.pl mistrzostwa, brydż, bkb, polski, grand, prix

Dzięki wieloletnim staraniom Bolesławieckiego Klubu Brydżowego nasze miasto otrzymało prawo do organizacji imprezy najwyższej rangi sportowej. W turniejach z cyklu Grand Prix Polski bierze udział nawet 350 par, w tym reprezentanci kraju.

Prawo do organizacji zawodów przyznawane jest jedynie ośrodkom, które mogą poszczycić się wieloletnią tradycją brydżową, takim jak Warszawa, Poznań, Sopot, Wrocław, Bydgoszcz, Łódź, Kielce, Piła, Słupsk, Sława czy Kraków.

Grand Prix Polski w naszym mieście to ogromne wyróżnienie dla lokalnego środowiska brydżowego i jednocześnie wielka szansa. Od profesjonalnej organizacji zawodów zależeć będzie, czy impreza ta zagości w Bolesławcu na stałe.

BKB liczy na to, że do naszego miasta przyjedzie kilkuset brydżystów z Polski i zagranicy. Klub jest przekonany, że dzięki wsparciu samorządów uda się zorganizować imprezę sportową na najwyższym poziomie.

(informacja Jarosław Molenda/ii)