Młodzi ludzie mogą ubiegać się o stypendia

Młodzi ludzie mogą ubiegać się o stypendia
fot. sxc.hu Uczniowie i studenci mogą starać się o stypendia. Program "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne" współfinansuje Europejski Fundusz Społeczny.
istotne.pl stypendium, student, uczeń

Władze starostwa wspólnie z urzędem marszałkowskim przygotowują trzeci już program stypendialny skierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego. O stypendia warto się starać, bo należą się one wszystkim studiującym, bez względu na wiek. Rodzaj uczelni też jest obojętny. Może to być szkoła państwowa, albo prywatna, a student może uczyć się dziennie, zaocznie lub wieczorowo.

Jedynym warunkiem uzyskania stypendium jest kryterium dochodowe. W tym roku wynosi ono 504 złote na członka rodziny. Przypomnijmy, że stypendiami objęto już w sumie 1094 uczniów. W roku szkolnym 2004/2005 pomoc otrzymało 477 uczniów, a rok później 617. W sumie na ten cel przeznaczono ponad milion złotych. W tym rok pomocą objętych zostanie 590 osób. Koszt projektu oszacowano na 667 tysięcy złotych. Ważną zmianą jest także to, że uczniowie nie będą już musieli zbierać rachunków za zakupione materiały. Do tej pory nastręczało to najwięcej problemów z rozliczeniem i wypłaceniem pieniędzy. Teraz wystarczy oświadczenie dyrektora szkoły, że pieniądze wydatkowane zostały we właściwy sposób.

Wszyscy starający się o stypendia muszą wiedzieć, że przeznaczone są one na pomoc rzeczową. Oznacza to, że za stypendium możecie kupić między innymi bilety miesięczne, podręczniki, pomoce naukowe, stroje sportowe i buty do zajęć z wychowania fizycznego oraz to, co potrzebne jest do szkoły. Wszelkie informacje na ten temat stypendiów można uzyskać w wydziale edukacji starostwa powiatowego, pod numerami telefonów 075 735 18 77, 075 735 18 79 i 075 735 14 16. Załączniki, które należy wypełnić składając wniosek o stypendium, są do pobrania na stronie internetowej starostwa: www.boleslawiec.pl/bip

(informacja Starostwo Powiatowe w Bolesławcu)