Trwa II etap rekrutacji do szkół średnich

Trwa II etap rekrutacji do szkół średnich
fot. sxu.hu Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie, którzy nie zdążyli złożyć dokumentów, mogą to jeszcze zrobić.
istotne.pl szkoła, nabór

W tym roku szkolnym absolwenci gimnazjów mogli złożyć podania o przyjęcie do trzech wybranych szkół średnich. Tak zdecydowało Ministerstwo Edukacji w specjalnym zarządzeniu. Gimnazjaliści nie muszą się obawiać, że kiedy nie dostaną się do danej szkoły, nie zdążą złożyć dokumentów do następnej. Ale to, co miało zlikwidować stres u uczniów, w nerwowość wprowadziło dyrektorów placówek oświatowych. Bywa tak, że absolwenci gimnazjów przyjmowani są nawet do trzech szkół naraz. W takim przypadku natychmiast powinni powiadomić dwie pozostałe szkoły o tym, że nie podejmą tam nauki. Dzięki temu dyrektorzy dokładnie będą mogli określić, ile jeszcze wolnych miejsc jest w poszczególnych klasach pierwszych.

Uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej z wybranych szkół, nie muszą się obawiać, że nie będą mogli kontynuować edukacji. W chwili obecnej trwa już drugi, dodatkowy etap rekrutacji. Potrwa do 31 sierpnia. Wolne miejsca są w technikach, liceach jak i szkołach zawodowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.boleslawiec.edu.com.pl.

(informacja Starostwo Powiatowe w Bolesławcu)