Rusza akcja „Sprzątam po swoim psie”

Rusza akcja „Sprzątam po swoim psie”
fot. B.org Urząd Miasta kupił 60 specjalnych koszy na psie odchody oraz 50 tys. papierowych zestawów do sprzątania. W Bolesławcu rusza akcja "Sprzątam po moim psie".
istotne.pl pies, porządek, czip

W Bolesławcu rozpoczyna się akcja "Sprzątam po swoim psie". Aby ułatwić bolesławianom sprzątanie po swoich pupilach Urząd Miasta zakupił 60 specjalnie oznakowanych koszy oraz 50 tys. papierowych zestawów do sprzątania. Zestaw "Sprzątam po moim psie" składa się z kartonowej łopatki i papierowej torebki. Zapakowano je w komplety, po 5 sztuk. Komplety do sprzątania są niewielkich rozmiarów, by mogły się zmieścić w kieszeni, torebce czy w plecaku. Kosze, do których będzie można wrzucać odchody, zostaną rozmieszczone w różnych częściach miasta.

Brak opisuBrak opisufot. Urząd Miasta

Komplety do sprzątania będą rozdawane za darmo. Można je otrzymać w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Mikołaja Brody, w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej przy ulicy Staszica oraz w lecznicach dla zwierząt. Zebrane odpady trafią do kompostowni w Trzebieniu, a następnie zostaną wykorzystane między innymi w rekultywacji zdegradowanych terenów leśnych i kopalnianych wyrobisk.

Urząd Miasta przypomina, że osoby posiadające zwierzęta domowe mają obowiązek uprzątnięcia odchodów po swoich pupilach, jeśli zwierzęta załatwiają swoje potrzeby w miejscach użyteczności publicznej. Obowiązek ten wynika z uchwały Rady Miasta.

(informacja Urząd Miasta Bolesławca)