Trwa 42 Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski

Trwa 42 Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski
fot. B.org Od 1 sierpnia trwa w Bolesławcu Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski. Hasło tegorocznego pleneru to "Sztuka ponad granicami".
istotne.pl rzeźba, międzynarodowy plener ceramiczno, rzeźbiarz

Z początkiem sierpnia rozpoczął się Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski. Impreza odbywa się już od 42 lat. Uczestniczą w niej artyści ceramicy z różnych krajów Europy i świata – w tym roku z Czech, Słowenii, Białorusi, Ukrainy, Holandii i Polski. Bolesławiec reprezentują artyści: Krystyna Gay-Kutschenreiter, Marta Małoszyc, Jadwiga Sarzyńska i Bronisław Wolanin. Komisarzem artystycznym jest artysta plastyk Władysław Garnik. W ubiegłym tygodniu artyści spotkali się w ratuszu z prezydentem miasta Piotrem Romanem. Rozmawiali o pomysłach na rozwój pleneru.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Plener tradycyjnie odbywa się na terenie zakładów ceramicznych w Bolesławcu i Ołdrzychowie. Pracy twórczej artystów towarzyszą wernisaże, spotkania autorskie, akcje happeningowe. Doroczny happening uczestników pleneru zobaczyć będzie można w czasie Bolesławieckiego Święta Ceramiki, 19 sierpnia w Rynku miasta w godzinach popołudniowych. Organizatorzy pleneru przewidują, że wystawa poplenerowa, pokazująca miesięczne poszukiwania w glinie, zostanie zorganizowana już w listopadzie tego roku.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Warto przypomnieć, że w roku 2004 organizator pleneru, Bolesławiecki Ośrodek Kultury otrzymał za jego organizację Dolnośląski Klucz Sukcesu w kategorii najciekawsze wydarzenie lub inicjatywa kulturalna. Tegoroczny plener dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej Funduszu Małych Projektów INTERREG III A Euroregion Nysa Polska-Czechy oraz z budżetu państwa.

(informacja BOK)