Od porażki rozpoczął rundę jesienną BKS

Piłka nożna
istotne.pl 0 górnik złotoryja, bks bolesławiec

W sobotę seniorzy BKS rozpoczęli nowy sezon piłkarskich zmagań. Niestety nasza drużyna przegrała swój pierwszy, wyjazdowy mecz. BKS uległ zespołowi Górnika Złotoryja 1:2. Początek spotkania upłynął pod dyktando BKS. W 20 minucie meczu piłkę do siatki skierował Łukasz Akacki. Nowopozyskany napastnik BKS wykorzystał niepewną interwencję bramkarza Górnika, zdobywając gola po dobitce. Bolesławianie utrzymywali przewagę do końca pierwszej połowy, ale nie udokumentowali tego bramką.

W 65 minucie, po wślizgu Pawła Demczara piłkę w ręce złapał bramkarz BKS. Sędzia spotkania zakwalifikował to jak podanie i podyktował rzut wolny dla Górnika. Gospodarze wykorzystali okazję i po strzale Dariusza Wojtachnio było już 1:1. W 80 minucie było już 2:1 dla Górnika. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Krzysztof Kaliciak.

Letnie sparingi bolesławian

Nim drużyna seniorów przystąpiła do sezonu wcześniej rozegrała trzy mecze sparingowe. 19 lipca bolesławianie pokonali Czarnych Lwówek 2:0. W kolejnym meczu (22 lipca) nasi piłkarze ulegli Chrobremu Głogów 0:3. 29 lipca BKS pokonał Czernych Żagań 1:0.

Zmiany w drużynie BKS

W drużynie seniorów pojawili się nowi zawodnicy. Tomasz Krzywonos z Piasta Nowa Ruda będzie grał na pozycji pomocnika. Łukasz Akacki z Miedzi Legnica ma wzmocnić atak. Z klubu odeszli Paweł Fulczyński i Wojtek Walusiak. Wiadomo, że pierwszy będzie grał w drużynie Twardego Świętoszów. Co do drugiego zawodnika, to wiadomo tylko tyle, że nie podjął treningów z zespołem. W sezonie 2006/2007 drużynę BKS nadal będzie trenował Marcin Ciliński. Do dyspozycji trenera są byli juniorzy klubu, Grzegorz Kmiecik i Waldemar Kosobucki. Z seniorami trenują także obecni juniorzy Szajwaj, Markowski i Jaśkiewicz.

Cele klubu w sezonie 2006/2007

W obecnym sezonie seniorzy BKS będą walczyć o jak najwyższe miejsce w IV lidze. "Chcemy wypaść lepiej niż w sezonie poprzednim. Najbardziej korzystnie byłoby ulokować się między 4 a 6 miejscem w tabeli" mówi Edward Kaput. Prezes BKS nie ukrywa, że kondycja finansowa klubu nie jest najlepsza. "Zapraszamy wszystkich do współpracy i wspierania naszego klubu oraz oczywiście na mecze naszej drużyny", dodaje Prezes BKS. W najbliższą sobotę o 17:00 bolesławianie podejmować będą Górnika Wałbrzych.