Komornik kupił grunt od innego komornika

Dyskusja dla wiadomości: Komornik kupił grunt od innego komornika.


 • Anonim (AE7Fr7), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wydaje mi się, że tego typu sytuacje zdarzają się w każdym rodzaju działalności. Niestety. A w tym przypadku- małżeństwo, którego działkę zlicytowano- musiałoby być chyba prawnikami z "Prawa Agaty", by wygrać z prawem lokalnym- skoro wszystko odbyło się zgodnie z kodeksem :(.

 • Anonim (AtPx6J), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozparceluje się na działki budowlane i będzie dobry interes.

 • Anonim (qvPKL), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No cóż "ręka rękę myje"...

 • Anonim (AKcLsH), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zwyczajne kumoterstwo.

 • Anonim (AtPxJh), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kolejny, wał, to nie nowina.

 • Anonim (AN0orh), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego prawo broni tylko tych, którzy stoją na mocniejszej pozycji?

 • Anonim (AkNM3V), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy powyżsi "filozofowie" - czytajcie ze zrozumieniem. KUPIŁ a nie ukradł. O co wam chodzi, trzeba było iść na tę licytację (są ogłaszane i ogólnie dostępne) i kupić samemu a nie kwękać w internecie.

 • Anonim (AtPx6J), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ten naród już zdurniał do reszty! KUPIŁ ale za 36 to co było wycenione na 50 a może i więcej. Masz problem ze zrozumieniem tekstu i nie widzisz w tym nic nadzwyczajnego? Naturalnie, zapomniałem, że w Polsce to normalne.

 • Anonim (e4tz1H), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dokładnie - kupił, a nie ukradł. Wszyscy podpisani powyżej, Wy również mogliście przystąpić do licytacji i "przebić" komornika. Poza tym Komornik nie przystąpił do licytacji jako funkcjonariusz publiczny, ale jako osoba fizyczna - zachęcam wszystkich do lektury kpc (art. 976). I nikt mi też nie wmówi, że zwykłe grunty były warte , 5 mln zł, no chyba, że pod ich powierzchnią zalegają pokłady złoża ropy naftowej albo złota. Uważam, że 50 tys. za 3 ha grunt na jakiejś pipidówie pod Bolesławcem to jest normalna cena. Zaznaczam, że nieruchomość musiała najpierw zostać wyceniona przez biegłego sądowego.
  2014-06-05, 19:56Do "Anonima": cena wywołania podczas I licytacji wynosi 3/4 kwoty oszacowania, a podczas II - 2/3.

 • Anonim (AjWoVh), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Komornik to taki zawód, któremu prawo pozwala bogacić się na nieszczęściu innych. Państwo powinno nie zezwalać na takie sytuacje, ponieważ gdyby działka poszła za właściwą cenę można by było zaspokoić innych wierzycieli lub nadwyżkę oddać poprzednim właścicielom. Pewnie pod stołem dali odstępne innym chcącym podejść do przetargu. Powinni zlikwidować taki urząd i powołać inny, który równie będzie zabiegał o prawa licytowanych.

 • Anonim (e4tz1H), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  np. jakie wałki? Mógłbyś jakoś uzasadnić swoją tezę? Chętnie podyskutuję na ten temat. Bo ogólnie to wałki w tym kraju robią dłużnicy, a nie komornicy. Pewnie nie masz nawet świadomości, że 80-90 % postępowań egzekucyjnych jest bezskutecznych. Śmiem nawet twierdzić, że w Polsce prawo chroni dłużników, a nie wierzycieli.

 • Anonim (vrYxE), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobrze, że "Gazeta Wrocławska" potrafiła sprawę opisać, albowiem bolesławieckie lokalne media sprawę jakby "przespały" lub nie miały odwagi o tym napisać pod własnym szyldem.

 • Anonim (AtPx6J), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rzeczoznawca majątkowy, komornik, wszelkie ANR-y. Nie da się ukryć, że praca w takich kręgach do dostęp do dużej ilości informacji: kontakty, kto, z kim i za ile.
  Tam też pracują tylko ludzie ;) Jest okazja zrobić interes to się go robi. Myślicie, że te wszystkie knury które pchają się na Wiejską robią to po to aby posiedzieć w sejmowych ławkach? „Komornika” polecam, no chyba, że ktoś mi wmówi że to film science fiction.

 • Anonim (e4tz1H), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bo to jest film "science fiction", przynajmniej na polskie warunki. Tam komornik przedstawiony jest jako ktoś, kto dokonuje niemal "wtargnięcia" do domu dłużnika i zabiera dziecku lalkę. Czy uważasz, że taka lalka przedstawia jakąś wartość handlową? Wynagrodzenie, rachunki bankowe, ewentualnie ruchomości, ale te przedstawiające wartość handlową i nieruchomości - to są główne składniki majątku, do których kierowana jest egzekucja.

 • Anonim (vrYyL), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Krzysztof nie ściemniaj to Ty zdaje się kupiłeś tę ziemię od znajomka komornika i o Tobie jest ten artykuł w Gazecie Wrocławskiej?