Pomoc dla Ukrainy

Dyskusja dla wiadomości: Pomoc dla Ukrainy.


 • Anonim (AreN3E), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mówiła Janka Ochojska, co premier potwierdził: żadnych zbiórek!

 • Anonim (AN0EAv), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dokładnie; mnie interesują bardziej polscy obywatele, którzy cierpią niedostatek a nie Ukraińcy! Mało u nas biedy, ludzkich tragedii? Na ale Ukraina teraz taka medialna jest i fajnie byłoby się podpiąć pod nią, jak to się o wolność sąsiadów walczyło; zobaczycie przed wyborami lu polskich darmozjadów polityków będzie się chwaliło co to oni dla wolności Ukrainy nie zrobili; zwykła pokazówa i tyle!

 • Nic dodać nic ująć! Los znów uśmiechnął się do miejscowych przekręciarzy - dał im wojnę na Ukrainie! Ciekaw jestem co tym razem pod medialną przykrywką "rząd" przeprowadzi za plecami Narodu... Trynkiewicz odciągnął uwagę ludzi od furtki do prywatyzacji ostatniego majątku polskiego - Lasów Państwowych i oddania złoża miedzi zagranicznej firmie, śmierć małej Madzi i jej "mama" przykryły w mediach kilka bardziej istotnych dla Obywatela spraw. Co tym razem? Co tym razem wielki likwidator Tusk zrobi za naszymi plecami?

 • Jak ktoś sądzi według siebie to widzi w tym kampanię i niskie gesty. Jak ci bitek brakuje koca to mogę ci dać nawet gazę dorzucę skoro za zamordysty Tuska tak ci źle. Byłeś na Ukrainie? Widziałeś? Skoro zbierają koce a nie na przykład kasę to chyba jest to potrzebne. Polak nawet uciskany przez Donalda (jak sądzą lemingi pisowskie), wiodą zdecydowanie lepszy żywot niż Ukraińcy.

 • A gorszy niż Niemcy i reszta "starej unii". A Ty byłeś? Kocyk także mogę Ci odstąpić - jeśli potrzebujesz. Do PiSu mnie daleko. Lemingi to raczej zwyczajowe określenie bezwolnych wielbicieli PO. Zajrzyj tylko na fora internetowe dotyczące polskiej biedy, choćby tego portalu czy konkurencji - Agnieszka, Kuba z Kraśnika i setki jeśli nie tysiące innych osób dla których "rządzący" nie maja ani serca ani dobrej woli - potem atakuj tych którzy mają inne zdanie niż Twoje. Nikt Ci nie broni wespół z PO pomagać Ukraińcom ale uszanuj proszę tych którym za zamordysty tuska jest tu źle i nie mówię bynajmniej o sobie - jakoś sobie jeszcze radzę choć gdyby mnie lub kogoś z mojej rodziny spotkało to co Agnieszkę czy Kubę podobnie jaK Oni byłbym zupełnie bezbronny i finansowo niewydolny w majestacie "przepisów" polskiego prawa.
  Pozdrawiam

 • Anonim (AtPxas), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bez zbędnej polemiki, dla Ciebie i podobnych... info z sieci.
  http://prawy.pl/felieton/5114-wilk-w-owczej-skorze-na-niemieckiej-smyczy.

 • Na Ukrainie byłem wiele razy, na Majdanie i w czasie protestów nie byłem. Bieda na Ukrainie jest ogromna a klimat do życia iście Radziecki. Polska w porównaniu z tym krajem prezentuje się zdecydowanie lepiej. Nie ulega też wątpliwości, że jesteśmy krajem ubogim i pewnie większość aspektów życia wymagałoby natychmiastowej poprawy ale nie popadajmy w tani populizm. Szczerze mówiąc to wolę posła PO robiącego sobie kampanię zbierając koce i opatrunki niż Kurskiego który robi sobie za nasze pieniądze słitfocie w Kijowie lub pisowskie oszołomy przepraszające za Sikorskiego. Lemingi to fajne zwierzęta.

 • Z tym Kurskim to w 100% zgadzam się z Tobą... Ale ten "typ" znany jest od dawna ze swojej buty i bezczelności - niczego innego się po nim nie spodziewałem... Dzięki takim jak on moje zdanie o politykach jest takie jakie jest.
  Pozdrawiam

 • Anonim (ANbpI6), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiesz co oznacza określenie lemingi? Chyba nie bo twoja wypowiedź dowodzi choroby psychicznej albo głębokiego upośledzenia, wyjaśnię ci cytując:
  "... Jest w obiegu medialnym i politycznym popularne określenie "lemingi", oznaczające bezrefleksyjnych i zdominowanych przez cześć mediów mainstreamu wyborców Platformy Obywatelskiej. To określenie uzupełnia hasło "młodych, wykształconych, z dużych miast", którzy już dwukrotnie PO dali zwycięstwo wyborcze. Lemingi to ci, którzy idą za głosem fałszywego wyboru i czeka ich - przy dalszym głosowaniu na partię Donalda Tuska - mityczny los gryzoni, od których wzięli nazwę, czyli masowe samobójstwo, kiedy stwierdzą, że "partia - matka" ich oszukała... ".
  Jak widzisz gimbusie niedouczony słowo lemingi nie odnosi sie do PIS-u.
  Na koniec pytanie do ciebie choć po poziomie twojego rozumowania nie spodziewam się odpowiedzi:
  Czy czując się uciskany przez tuska i wiodąc odrobinę lepsze życie od ukraińców mam się czuć szczęśliwy w tym dziwnym kraju? Czy może raczej chodzi ci oto że powinienem przepraszać ukraińców za to ze mam lepiej?

 • Aleś mi teraz dowalił, że chyba się nie pozbieram :) Przede wszystkim po stylu twojej pisaniny widać z kim mamy do czynienia. Hołduję zasadzie Kazika, że "nie należę do mafii, nie należę do sekty i idę prost" i tak jest najlepiej, twoją stronę wyraźnie widać i mafia to to nie jest. Zacząć by trzeba, że określenie leminga jako bezrefleksyjności jest niewiedzą biologiczną ale nie o to tu chodzi. Pojęcie stworzone przez prawicowe "niezależne" towarzystwo mnie nie interesuje. Chcesz możemy się pookładać lemingami i moherowymi beretami ale to będzie twój poziom a nie mój. Zresztą idąc tym pojęciem leminga jako wyborcy to PiSowski też się do tego nadaje tylko obiekt adoracji (Jaruś) jest inny. Ten sam tym zapatrzenia w jednostkę, z tą różnicą, że leming z PO przynajmniej nie jest nienawistny jak ten z PiSu. Płytki jesteś więc nie chce mi się nawet przekonywać, że nie warto pluć na swój kraj. Zresztą patrząc na sondaże to jeszcze trochę i twój wymarzony PiS i Jarek dojdą do władzy (jak znajdą koalicjanta) i Polska wreszcie będzie na poziomie Niemiec. Pamiętaj tylko, że wtedy to Jareczek będzie zmuszony wypełnienia obietnice wyborcze i może się okazać, że nie będzie tak różowo (oczywiście to będzie wina Tuska bo zrujnował kraj więc z socjalizmy PiSu nic nie wyjdzie).

 • Anonim (A5wKQq), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pamietam czasy gdy Solidarnosc walczyla o wolnosc Polski, pamietam dostarczana pomoc z zachodu dla biednych rodzin i poszkodowanych przez komune. Pamietam ucieczke Polakow do krajow zachodnich i przychylnosc obcych narodow polskim uciekinierom. Wiekszosc z was szybko zapomniala, ze tez bylismy w potrzebie i pomoc otrzymalismy. W zyciu sa pewne zasady, nie mozna ciagle brac, trzeba sie dzielic i pomagac. Setki naszych mieszkancow do dzis dnia jezdzi na zarobki do Niemiec, Francji o Wyspach juz nie wspomne. Boleslawiec jest pro koscielny i dziwi mnie ta zawisc i niechec podania reki walczacym o wolnosc Ukraincom. Pozdrawiam.

 • Anonim (ANbpI6), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żałosny mały człowieczku jestem apolityczny i bezpartyjny mam w d... Jareczka Donka i innych złodziei, nie dam ci satysfakcji i nie zniżę się do twoich rynsztokowych plujących jadem wypowiedzi - tu jest sedno idiotyzmu wyznawców tusksizmu- jak ktoś jest anty to od razu jest Pisowcem, śmieszny jesteś, ale widać ten kraj potrzebuje takich cudaków - ja skończyłem a ty? Poszczekaj jeszcze.

 • Anonim (AsdU1q), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko że w przeciwieństwie do Polaków Ukraińcy sami sobie wybrali taka władzę. Komunizm Polsce narzucono, a potem przez dziesięciolecia utrwalali go Gomułka, Gierek, Jaruzel, Kiszczak i inni "ludzie honoru". A Janukowicza Ukraińcy sobie wybrali w demokratycznych wyborach, na dodatek w czasie, gdy rządzili zwycięzcy Pomarańczowej Rewolucji - Juszczenko, Tumoszenko itd.

 • Anonim, 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To pewnie pamiętasz też kto w 39 napadł na Polskę i pragnął zniszczyć Naród? Przez kogo popadliśmy w te kłopociki z komuną i to jak potraktowali nas tzw. alianci - Francja i GB której to Polacy uratowali dupsko... Dalej uważasz że w komunie robili nam łaskę? Niemcy do dziś nie zapłaciły za szkody przez które nasz kraj jest taki upodlony a reszta "zachodu"... Gdyby nie ich strach przed niemieckimi bandytami dzisiaj rozkład sił w Ewropie byłby zupełnie inny... Zamilcz więc!

 • Anonim (A5wKQq), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pozdrawiam Zbowidowca!
  Prosze pamietac, ze mlodzi ludzie patrza w przyszlosc i przygotowanie zycia nastepnym pokoleniom. Jak dlugo mozna walczyc i nienawidziec? Wypowiedz Pana bardzo podobna do wypowiedzi Pana Prezesa i walczenia ze wszystkim co sie porusza. To "Zamilcz wiec! " przyjme jako brak u Pana wychowania i taktu.

 • 1
 • 2