Kolejne firmy inwestują w strefie w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Kolejne firmy inwestują w strefie w Bolesławcu.


 • Anonim (AN0UyO), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozumiem jakby chodzilo o zatrudnienie w tych dwoch firmach 800 osob, ale tu jakby nie patrzec to wychodzi... 35 osob, ze tak powiem, szału nie ma.

 • Anonim (AEwZhe), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale to być może okazje na lepsze życie dla 35 rodzin a w konsekwencji więcej niż 35 osób... każde miejsce pracy się liczy w trudnych czasach...

 • Anonim (ANTBSu), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem wam szczerze, że nie wiem czym się ludzie podniecacie, na własnym terenie jesteśmy niewolnikami, otwierają co róż firmy zagraniczne i ciągną kapitał poza kraj, a polski przedsiębiorca won. To żenada co się w tym kraju dzieje, gdzie się podział Wizów, gdzie Polfa etc.?
  Dajcie spokój dla mnie to parodia się robi w tym kraju, żeby zamykać co chwilę kopalnię co stanowi fundament gospodarki większości krajów. Słyszałem, że firmy zagraniczne mają otwierać te kopalnie i kontynuować wydobycie, mam nadzieje, że to tylko plotki, bo jeśli nie to ten kraj idzie całkiem na psy.

 • Ale Polfa istnieje inojo. A, że inny właściciel i nazwa to bez znaczenia. Kilkaset osób ma pracę. Minęły czasy tej wstrętnej komuny, gdy w B-cu funkcjonowały duże zakłady, które miały swoje ośrodki wczasowe itp. A na zakończenie roku szkolnego absolwenci szkół średnich i zawodowych musieli zarejestrować się w Wydziale Zatrudnienia. Kadrowcy z Wizowa, Polfy, Elektroniki, Konradu, BPB i innych zakładów stali pod tym wydziałem i szukali pracowników. Np. absolwenci Technikum Mechanicznego - obróbka skrawaniem mieli pracę od ręki. To samo z górnikami i budowlańcami. I jeszcze ta wstrętna komuna ścigała niepracujących, czyli tzw. "Niebieskich ptaków" i wnioch do kolegium. A dziś w polskim kapitaliźmie ...?
  2014-06-29, 07:30Zakładowe żłobki i przedszkola za komuny. Słyszeliście o czymś takim? Jak nie to popytajcie starszych.

 • Anonim (eGnZA7), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te zakłady poupadały bo były ciulowe, z resztą komuna pokazała, że wszystko co państwowe to do dupy.

 • A teraz w polskim kapitaliźmie różne płemieły szukają pracy w nieciulowych zakładach.

 • Anonim (AtPyeJ), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te wszystkie powstające zaklady, to nic innego jak obozy pracy, dykt zachodni. Upodlić Polaczka zarobić kasę i z powrotem do swojej macierzy, biznes zrobiony moge iść spać.

 • Anonim (AN0JbM), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może odwrócić rozumowanie. I promować, wspierać i współpracować z firmami, które przynajmniej kilka lat istnieją na rynku. Dają stabilne (na umowy o pracę) zatrudnienie i płacą podatki w naszym mieście. Angażują się ponadto w życie regionu, wspierają sport, edukację i rozwój gospodarczy. SĄ TAKIE FIRMY LOKALNE. BOLESŁAWIECKIE. Prowadzone przez tutejszych ludzi. Jednakże tzw samorządy tego dostrzec nie potrafią. Media nie mają własnego zdania. Przed wyborami pisze się o nowych miejscach pracy (vide: JVC w swoim czasie i kilkaset miejsc pracy). Znam kilkanaście dobrych firm, w których znajomi pracują po 15 i 20 lat. Nie korzystają z żadnych ulg. Nikt ich nie promuje... Nowe firmy najpierw niech coś pokażą, coś zrobią. A jeśli utrzymają się na rynku i zostaną tu na stałe, wówczas niech dostaną jakieś wsparcie.

 • Anonim (eGnZA7), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie muszę szukać pracy w ciulowatych firmach, teraz ktoś może pracować dla mnie. A wracając do komuny to etatowy "wciskacz guzika w windzie" albo "motoryczny śpioch w warsztacie"albo "codzienny wykradacz surowca z zakładu" powodował, że tacy pracownicy nie zarabiali tylko państwo do nich dokładało i dlatego zakłady państwowe były do bani. I to dlatego np Autolinie wyparły PKS a nie PKS Autolinie.
  2014-06-29, 11:15A ogromny dług publiczny to wina komuny.

 • Anonim (ANG2TR), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tyle osób łał za 1600zł jestem w szoku.

 • Anonim (AtPyCT), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Następny obóz pracy za grosze zasuwać i cieszcie się ze jest praca
  Murzyny białe.

 • Anonim (vrY04), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niemiecka firma w niemiec zatrudnia 1 000 pracowników płaci im po 2 000 e, wydaje na pracowników 2 000 000e tj(8 040 000 pln)ta sama niemiecka firma w polsce (przeniosła się) zatrudnia 1 000 pracowników płaci im 1680 zł brutto wydaje na pracowników 1 680 000zł zostaje jej miesięcznie na samych tylko pracownikach 6 360 000zł i co? I gówno mało im. Gdyby płacili w pl 4500zł brutto to i tak około połowy tej kasy by im zostało. Dlatego ciągle jestem zdania że można w pl płacić więcej. A to co wyprodukują bez względu tu czy tam to kosztuje tyle samo czyli drogo.

 • Koszt pracodawcy 1 pensji minimalnej (1680) to prawie 2100. Poza tym nie pracodawca ustalił minimalną pensje na takim poziomie, ale to wykorzystuje. Nie musi płacić więcej i jest w zgodzie z przepisami.

 • Anonim (AE7Ghr), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chyba te 5000 osób co wyjechały do pracy zagranice będzie musiało wrócić, bo roboty od groma.

 • Anonim (AE7g8q), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I bardzo dobrze :).

 • 1
 • 2