Klub Żeglarski w II LO

Dyskusja dla wiadomości: Klub Żeglarski w II LO.


 • Anonim (qvPPG), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I już wszystko wiadomo, o co się rozchodzi. Dyrektor II LO założył konsorcjum z dyrektorem II PG, żeby więcej uczniów z 2 Prywatnego szło do II LO. Powodem tego, jest to, że jest niż demograficzny i licea walczą o uczniów. Najbardziej cenionymi uczniami są ci, którzy uczyli się w prywatnych placówkach, ponieważ jest tam niewątpliwie większy poziom niż w publicznych szkołach. Dlatego dyrektor Miruś Sakowski walczy w taki bezpardonowy sposób o najlepszych uczniów w Bolesławcu. Również dyrektor Zdzisiu Czyżowicz chce się ubezpieczyć na wypadek powrotu do systemu oświaty 8-4. W taki sposób oboje dyrektorów na tym zyska. Miejmy nadzieję, że inni absolwenci gimnazjów wykażą się odrobiną rozsądku i rozpatrzą też ofertę innych placówek ponadgimnazjalnych w Bolesławcu. Takie działania są jawną przynętą na nieprzeciętnych uczniów.

 • Anonim (dRjyBx), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I wystarczy ok 200 zł miesięcznie aby portal opisywał każde posunięcie szkoły. Sprytna reklama. A gdzie obiektywizm?

 • Anonim (qvPPG), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie od dziś wiadomo, że jeśli w grę wchodzą duże pieniądze, to obiektywizmu po prostu nie ma.

 • Anonim (AtPY4p), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zazdrośnicy krytykują! Brawo Panie Jacku Maj za inicjatywę założenia Klubu Żeglarskiego, zawsze znajdą się Ci, którzy będą krytykować, bo sami nie potrafią.
  Młodzież będzie miała wybór i okazję poznania czegoś nowego. A jeśli nawet młodzież od Pana Czyżowicza przejdzie do II LO i będzie kontynuować swoje zainteresowania, to tylko z korzyścią dla niej. Nikt nikogo na siłę nie będzie ciągnął, każdy ma w o l n y wybór. Czapki z głów!

 • Anonim (dRjyBx), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda, że taka współpraca została zawiązana tylko z jedną szkołą na terenie całego Bolesławca! Czy to jest wolny wybór? Chcesz kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem? - To idź do 2 LO. A co z innymi szkołami? np. ZSE albo 1 LO? Wolny wybór jest wtenczas kiedy jakikolwiek wybór jest w tym przypadku dyrektor Sakowski robi sobie monopol- a to nie jest dobre zjawisko.

 • Anonim (dcc342), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dyrektor Sakowski, być może robi sobie monopol, ale robi to w sposób zgodny z prawem, korzysta z uprawień jakie przysługują wszystkim dyrektorom bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych. I oby więcej takich inicjatyw bo są z korzyścią dla uczniów a przecież o to głównie w tym wszystkim chodzi. Szkoły rywalizują ze sobą i to jest dobre zjawisko, dzięki któremu podnosi się poziom usług edukacyjnych w naszym pięknym miasteczku. Brawo!

 • Anonim (AtPyWF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trochę odstrasza mnie ta walka o życie na Bałtyku. Nie wiem czy to brzmi zachęcająco.

 • Anonim (AFGyiu), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie. Poziom kształcenia jest caly czas ten sam, tylko szkoła próbuje zaciągnąć do swojej szkoły ucznia innymi metodami. Zaczyna obiecywać im dziwne kluby i inne organizacje. Należałoby się zastanowić z jakich pobudek. Czyżby inne szkoły średnie zaczęły przewyższać poziomem edukacji zdrową konkurencją? Pan Sakowski nie chce tego, zeby absolwenci gimnazjów wybrali inne szkoly, a tym samym w II LO bedzie za malo uczniow, niekompletne klasy. Dlatego za wczasu myślą o tym jak inaczej zachecic uczniow. Mam nadzieje, ze absolwenci bedą rozważni i wczesniej przemyślą swoj wybor kilka razy.

 • Anonim (vZpHC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ... przemyślą i wybiorą II LO.