Jak przeżyć za 1200 zł na rękę

  • żryj gruz (AKcLjq), 2014-01-22 21:18 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Kretynie imbecylowaty, durniu i nieudałoto życiowa, Dlaczego przez takich, którzy moga za dwie dychy tydzień przeżyć ma być żle w kraju, czy dlatego, ze potrafią sie obronić biedzie> czy dlatego, ze sa zaradni? A co maja robić, kraść, puszczać się? A co ty potrafisz śmieciu zrobić aby w tym kraju żyło się lepiej? Najpierw skończ jakąś szkołę, a potem chciej zarabiać, tumanom nie płacą za nieróbstwo. Umiesz tylko wykrzykiwać i zero życiowej zaradności. Nie oszczędzam i nie kupuję najtaniej bo to nie nadaje się do jedzenia, ale zawsze jest u mnie do syta i smacznie i zdrowo bez wydawania kazdego dnia po 40 zł. Po opłaceniu rachunków tak właśnie gospodaruje i jest dobrzeKazdy chciałby mieć więcej, ale takie są realia naszego kraju a ty sie miotasz bo ci pewnie na driny brakuje. Jestem żoną i matką i nauczyłam się żyć i gospodarować rozsadnie, aby starczyło i nikt nie chodzi głodny ani obdarty. 2014-01-22, 16: 33. I nie dostaje jednej złotówki z opieki bo uwłacza mojej godności zyć z cudzych podatków jak to robi wielu nierobów i nałogów. 2014-01-22, 16: 34. I nie dostaje jednej złotówki z opieki bo uwłacza mojej godności zyć z cudzych podatków jak to robi wielu nierobów i nałogów.

    Dziwie sie że cie stara nie wyskrobała.

  • Anonim (ANUbxk), 2014-01-22 21:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Przemysław napisał(a): Początek jest już zrobiony. Minimalna pensja wynosi 1600 zł.

    Brutto.
    Minimalna płaca powinna wynosic 2000 netto.

  • lecz się pajacu (AE7YO9), 2014-01-22 22:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Do żryj gruz-A ty zazdrościsz menelu, ze umiem wszystko zrobić i radzić sobie, no cóz, nie kazdy posiada mózg, ty jak widać masz w czerepie samo łajno i twoja stara na pewno by cie wyskrobała ale wolała forsę wydać na mózgo, by i denaturat. :D.

  • Gall (evggXK), 2014-01-22 22:27 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Brutto. Minimalna płaca powinna wynosic 2000 netto.

    Pobożne życzenia, pracodawca nie da Ci lepiej zarobić, bo wykańczają go podatki i wysokie koszty pracy, no chyba, że jesteś pracownikiem budżetówki.

  • tak z boku patrząc (AtPxas), 2014-01-22 22:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wieczorową porą poczytałem co w mieście nowego i ten temat kładzie na kolana wywodami ~Anonim78. X. X. 152, to jest myślenie, które ma człowieka wzmocnić? Czekać i cieszyć się z tego, że ostatkami sił i różnymi zabiegami ten zmęczony naród wegetuje? Coś tu nie halo z myśleniem tak postrzegających życie, jak serwuje Anonim(ka).
    2014-01-22, 22:58Dodatkowo słownik pełen miłosierdzia w odsłonie wpisu @lecz się pajacu.

  • Natalia (e9DcIO), 2014-01-22 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Pewnie, ze we dwoje łatwiej iść przez to zycie, ale to juz inna sprawa, moze i Ty nie będziesz zawsze skazana tylko na siebie i samotne borykanie sie z losem, nie wiadomo co przyniesie jutro, może czeka Cie osobiste szczęście, tego nie mozna wykluczyć, życzę spełnienia marzeń i zdrowia, dasz radę. :]

    Dziękuję i wzajemnie życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, a także tego by w życiu było jak najmniej trosk. Pozdrawiam :).

  • Anonim (AE7YO9), 2014-01-22 23:41 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~tak z boku patrząc napisał(a): Wieczorową porą poczytałem co w mieście nowego i ten temat kładzie na kolana wywodami ~Anonim78. X. X. 152, to jest myślenie, które ma człowieka wzmocnić? Czekać i cieszyć się z tego, że ostatkami sił i różnymi zabiegami ten zmęczony naród wegetuje? Coś tu nie halo z myśleniem tak postrzegających życie, jak serwuje Anonim(ka). 2014-01-22, 22: 58. Dodatkowo słownik pełen miłosierdzia w odsłonie wpisu @lecz się pajacu.

    Osoba załozyła temat jak przezyć za 1200zł? Tak czy nie? I to sa rady jak przezyć, jak oszczędzać, zeby starczyło, a jakiej rady ty oczekujesz? Niczego nie rozumiesz niestety, to nie jest temat dotyczacy buntu, jak sie buntować, jak protestowac, tylko jak przeżyć w tej rzeczywistości, to z twoim myśleniem jest nie halo, nie rozumiesz, że jak ktoś udziela rady jak przeżyć za 20 zł na tydzień to znaczy m, żę niektórzy mają jeszcze gorzej i muszą żyć, co maja zrobić? Pluć i cietrzewić sie albo ciągle wymyślać na rząd? Czy to pomoże taka porada jak przeżyć? Czy według ciebie trzeba udzielić rady tej osobie, zeby szła obalać rząd? To, ze ktos radzi jak żyć za 20 czy 3o zł tygodniowo nie oznacza, ze jest mu z tym dobrze i że to pochwala. Ludzie czy wy myśleć nie umiecie? Wszyscy tyl; ko klna i wykrzykują na rząd i na tym poprzestają, to kazdy głupi potrafi. To moze uwazasz, że lepiej [poradzić niech sie powiesi tak? Po co krakać dodatkowo, ze nie da się zyć za tą kwotę, żeby się załamała, co ci to da takie użalanie się na rząd i wmawianie, ze nie da sie za to zyć, jakoś ludzie żyja, a ty jak wiesz jak to zmienić to droga wolna idź i zmieniaj, wodzem zostaniesz.

  • Reklama

  • tomek (evggAV), 2014-01-23 07:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Polacy to piz. Y ukraina pokazała co zrobić.

  • Anonim (evggoQ), 2014-01-23 08:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tragedia ale mam nadzieje ze polacy w koncu sie obudza i wyjda na ulice bo dalej tak byc nie moze.

  • niePIEPŻgłupot (qfMMT), 2014-01-23 09:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
    Przemysław napisał(a): Początek jest już zrobiony. Minimalna pensja wynosi 1600 zł. Gdyby utworzyć kwotę wolną w tej wysokości miesięcznie sytuacja najniżej zarabiających uległa by znacznej poprawie. W tym celu należy zmusić do ustępstw aparat fiskalny. Kwota wolna to nic innego jak suma minimalna suma która jest niezbędna do przeżycia wolna od wszelkich podatków. Pierwsze zarobione pieniądze do wysokości kwoty wolnej powinny być do dyspozycji podatnika. 45 km obok czyli w Niemiec kwota wolna to dla pracownika 8000euro, a dla małych firm 18 000euro. Miesięcznie.
  • Anonim (AtPxFx), 2014-01-23 11:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Gdybym miała 1200 zł. Byłabym szczęśliwa. Proszę mi powiedzieć jak przeżyć gdy się ma 500 zł. Miesięcznie na dwie osoby.

  • ~Gall napisał(a): Pobożne życzenia, pracodawca nie da Ci lepiej zarobić, bo wykańczają go podatki i wysokie koszty pracy, no chyba, że jesteś pracownikiem budżetówki. >.

    Prawda że to nie pracodawcy mają dokładać do interesu.
    Ruch po stronie władzy. Ta transformacja ekonomiczna może się odbyć jedynie poprzez drastyczne oszczędności w sektorze budżetowym. Tam wydatki na zbytki są tak rozpasane żę zabrakło nawet na ratowanie życia i zdrowia.
    Władza dobrowolnie się nie ugnie. Przyzwyczaili się do " słodkiego miłego życia ".

  • Anonim (AE7Y28), 2014-01-23 12:27 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Gdybym miała 1200 zł. Byłabym szczęśliwa. Proszę mi powiedzieć jak przeżyć gdy się ma 500 zł. Miesięcznie na dwie osoby.

    Nawet się nie przyznawaj, że radzisz sobie i żę żyjesz za 500 zł miesięcznie na dwoje bo Cię od kanalii wyzwą i sie będa dziwić, ze cię matka nie wyskrobała i jeszcze, ze przez takich jak Ty w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Ja ze swojej strony Cię rozumiem i podziwiam, że jestes tak dzielną i zaradną osobą Gratuluję życiowej dojrzałości i mądrości i serdecznie pozdrawiam.

  • 123 (AKcLj7), 2014-01-23 15:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    BA, ja znam osoby, ktore fakt, maja 1200 na reke, zadnych kredytow, zadnych czynszow, prawie zawsze pusta lodowke, ciagle narzekaja, ze nie maja kasy a ja sie pytam to gdzie sie te 1200 rozchodzi? Na samo jedzonko 1200 wystarczy gorzej jest z oplatami :(.

  • e (AE7Y28), 2014-01-23 15:57 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~123 napisał(a): BA, ja znam osoby, ktore fakt, maja 1200 na reke, zadnych kredytow, zadnych czynszow, prawie zawsze pusta lodowke, ciagle narzekaja, ze nie maja kasy a ja sie pytam to gdzie sie te 1200 rozchodzi? Na samo jedzonko 1200 wystarczy gorzej jest z oplatami :(

    To jak ta cała pensja idzie na jedzonko, no to burżujstwo, mój dziadek mówił, ze przeżreć można majątki, ale sie nie dziwię jak niektórzy kupują gotowce i nie patrzą co i po ile, aby było, nie namawiam, zeby kupować z niskiej półki ale warto się czasem rozejrzeć bo mozna kupić dobry towar a nawet lepszy nie tak drogo.
    2014-01-23, 15:59Jak pytasz to Ci odpowiem, może na używki typu kawa, papierosy, piwo itd?

Reklama