Jak przeżyć za 1200 zł na rękę

  • Anonim (evggoQ), 2014-01-22 08:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Prosze mi powiedziec bo juz sama nie wiem.

  • Anonim (ANui4p), 2014-01-22 08:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Musisz wydawać nie więcej jak 40 zł dziennie. I pomyśl o tych, którzy i tego nie mają.

  • bachacz (AN0yl0), 2014-01-22 09:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Musisz wydawać nie więcej jak 40 zł dziennie. I pomyśl o tych, którzy i tego nie mają.

    Sądzę, że na rękę znaczy po prostu wypłata otrzymana więc odpowiadający anonimie, zapomniałeś o pewnych istotnych sprawach, jak czynsz, prąd, gaz, wywóz śmieci, itp które znacząco obniżają kwotę "na rękę" i tak proste dzielenie wcale już tak proste nie jest. A jak przeżyć... ? Bardzo skromnie. Jakoś ta sztuka się udaje wielu tysiącom ludzi, dziwny kraj, dziwne umiejętności.

  • konik polny (e3J27b), 2014-01-22 09:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    To jest tzw. cud gospodarczy. Wydaje się więcej niż się zarabia.

  • Anonim (AE7YO9), 2014-01-22 13:22 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Musisz wydawać nie więcej jak 40 zł dziennie. I pomyśl o tych, którzy i tego nie mają.

    Dobre sobie, buhahahaha, 40 zł dziennie? A któz tyle dziennie wydaje? No chyba, ze wielodzietna rodzina, ja nie wydaję czasem tygodniowo 40 zł, a co dopiero dziennie, po co az tyle? Na dwie osoby na przykład bochenek chleba starcza na co najmniej trzy dni, kostka masła na tydzień, 10 jajek tez na tydzień, za 40 zł mozna kupić mięsa i warzyw, ziemniaki i makaron na obiady na tydzień, ludzie, nie umiecie żyć w tym kraju.

  • niePIEPŻgłupot (vrY02), 2014-01-22 13:38 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Dobre sobie, buhahahaha, 40 zł dziennie? A któz tyle dziennie wydaje? No chyba, ze wielodzietna rodzina, ja nie wydaję czasem tygodniowo 40 zł, a co dopiero dziennie, po co az tyle? Na dwie osoby na przykład bochenek chleba starcza na co najmniej trzy dni, kostka masła na tydzień, 10 jajek tez na tydzień, za 40 zł mozna kupić mięsa i warzyw, ziemniaki i makaron na obiady na tydzień, ludzie, nie umiecie żyć w tym kraju. A gdzie godność ludzka. Życie na normalnym poziomie socjalnym. Co ty pier@dolisz 40 zł na tydzień? To dlatego w POlsce nigdy nie będzie dobrze. Niemiec ma dziennie 348 zł a tobie wystarcza 40 zł na tydzień patologia.
  • Anonim (AE7YO9), 2014-01-22 14:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Patologia i cham to ty jesteś nie piepz, Patologii czyli tobie potrzeba na chlanie i co innego jeszcze, uczciwi i skromni ludzie sobie radzą bo musza, głowa muru nie przebijesz, trzeba sie nauczyc skromnie żyć jak nie ma innego wyjścia, co da biadolenie, klniecie, przeklinanie i i chamstwo, jak w twoim przypadku, czy to zmieni warunki zycia w tym kraju? Każdy rozumie i wie, ze powinno sie zarabiać więceji nie wypowiadaj się o godności bo nie masz pojęcia co to jest, swoimi wpisami dajesz do zrozumienia, ze to pojęcie jest ci obce. Wyjedź do Niemiec, a jeżeli nie mozesz to się zamknij, tu nie Niemcy tylko Polska i kazdy musi zyć tak jak go stać, pijackiej patologii i nałogowcom zawsze będzie mało i niegodnie i zawsze będą kląć. Osoba pyta jak przeżyć za taka kwotę to odpowiadam, ze można, chyba, ze się wydaje więcej na chlanie i papierochy. Skromnie i jak sie umie dobrze i rozsadnie gospodarować to można za 1200 żyć, nie mówię, ze to jest dobrze, sprawiedliwie i godnie, bo nie w tym temacie sie wypowiadamy. Załóż temat i pluj sie tam. A póki co, sa ludzie młodzi bardzo, jeszcze niedoświadczeni, potrzebują porady, nauczyć się gospodarować taką sumą jaką dysponują, mówię więc, ze można się nauczyć, dopóki nie zmieni się coś na lepsze, po co od razu chamstwo i wyklinanie, co ci to da?

  • Reklama

  • b. (eQoEG0), 2014-01-22 14:35 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Patologia i cham to ty jesteś nie piepz, Patologii czyli tobie potrzeba na chlanie i co innego jeszcze, uczciwi i skromni ludzie sobie radzą bo musza, głowa muru nie przebijesz, trzeba sie nauczyc skromnie żyć jak nie ma innego wyjścia, co da biadolenie, klniecie, przeklinanie i i chamstwo, jak w twoim przypadku, czy to zmieni warunki zycia w tym kraju? Każdy rozumie i wie, ze powinno sie zarabiać więceji nie wypowiadaj się o godności bo nie masz pojęcia co to jest, swoimi wpisami dajesz do zrozumienia, ze to pojęcie jest ci obce. Wyjedź do Niemiec, a jeżeli nie mozesz to się zamknij, tu nie Niemcy tylko Polska i kazdy musi zyć tak jak go stać, pijackiej patologii i nałogowcom zawsze będzie mało i niegodnie i zawsze będą kląć. Osoba pyta jak przeżyć za taka kwotę to odpowiadam, ze można, chyba, ze się wydaje więcej na chlanie i papierochy. Skromnie i jak sie umie dobrze i rozsadnie gospodarować to można za 1200 żyć, nie mówię, ze to jest dobrze, sprawiedliwie i godnie, bo nie w tym temacie sie wypowiadamy. Załóż temat i pluj sie tam. A póki co, sa ludzie młodzi bardzo, jeszcze niedoświadczeni, potrzebują porady, nauczyć się gospodarować taką sumą jaką dysponują, mówię więc, ze można się nauczyć, dopóki nie zmieni się coś na lepsze, po co od razu chamstwo i wyklinanie, co ci to da?

    W sumie masz rację Anonimie!

  • Anonim (AE7YO9), 2014-01-22 14:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Wystarcza mi nawet 20 zł na tydzień, bo sie nie obzeram, nie opijam, nie bazuję na gotowcach, tylko wszystko umiem, ugotować, upiec i przyrzadzić samodzielnie, zdobyte umiejętności nic nie kosztuja, dlatego nie musze wydawać dziennie iles tam złotych. Patologia za to niczego nie potrafi, kupić gotowe, nazreć sie i nachlać, dzieci narobić i czekać az opieka da i jeszcze narzekać.

  • bachacz (AN0yl0), 2014-01-22 14:55 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Wystarcza mi nawet 20 zł na tydzień, bo sie nie obzeram, nie opijam, nie bazuję na gotowcach, tylko wszystko umiem, ugotować, upiec i przyrzadzić samodzielnie, zdobyte umiejętności nic nie kosztuja, dlatego nie musze wydawać dziennie iles tam złotych. Patologia za to niczego nie potrafi, kupić gotowe, nazreć sie i nachlać, dzieci narobić i czekać az opieka da i jeszcze narzekać.

    Nie należę do patologii, też potrafię zrobić wszystko w zakresie o którym piszesz, jednak warto zauważyć że nawet do samodzielnego upieczenia czy ugotowania produkty także kosztują, chyba, że jesteś całkowicie samowystarczalną osobą z własnym przydomowym areałem na którym wszystko sobie rośnie, zboże samo się mieli, mleczko powstaje itd, tylko czy nawet wyhodowanie swoich płodów rolnych nic nie kosztuje? Podziwiam umiejętność przeżycia za dwadzieścia zł tygodniowo. Nie tylko patologii ciężko związać koniec z końcem, sądzę więc, że takie uogólnianie jest krzywdzące dla wielu ludzi.

  • Monia (ANIQJr), 2014-01-22 15:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tylko zapomniałeś chyba że mając 1200 zł trzeba oprócz jedzenia, picia, ubrań dla rodziny itp trzeba także zapłacić rachunki. A że na rachunki idzie 70 % pensji bo ciągle wszystko drożeje to już szczegół nie? No ale ty geniuszu będąc pewnie sam bez rodziny i pewnie mieszkając z mamusią to możesz się za to utrzymać jak najbardziej. Ale tu jest pytanie jak mając rodzinę kilkuosobową się z tego utrzymać? Bardzo interesujące...

  • Anonim (evggoQ), 2014-01-22 15:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Do debila który utrzyma sie za 20 zl na tydz przez takie kanalie jak ty w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze sraj i zryj swoje odchody bedzie taniej.

  • Bolek (ANuHao), 2014-01-22 15:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Zarabiając na rękę 1200 zł, musisz znaleźć faceta który zarabia więcej albo mieszkać i żyć z rodzicami.

  • Anonim (AE7YO9), 2014-01-22 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Do debila który utrzyma sie za 20 zl na tydz przez takie kanalie jak ty w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze sraj i zryj swoje odchody bedzie taniej.

    Kretynie imbecylowaty, durniu i nieudałoto życiowa, Dlaczego przez takich, którzy moga za dwie dychy tydzień przeżyć ma być żle w kraju, czy dlatego, ze potrafią sie obronić biedzie> czy dlatego, ze sa zaradni? A co maja robić, kraść, puszczać się? A co ty potrafisz śmieciu zrobić aby w tym kraju żyło się lepiej? Najpierw skończ jakąś szkołę, a potem chciej zarabiać, tumanom nie płacą za nieróbstwo. Umiesz tylko wykrzykiwać i zero życiowej zaradności. Nie oszczędzam i nie kupuję najtaniej bo to nie nadaje się do jedzenia, ale zawsze jest u mnie do syta i smacznie i zdrowo bez wydawania kazdego dnia po 40 zł. Po opłaceniu rachunków tak właśnie gospodaruje i jest dobrzeKazdy chciałby mieć więcej, ale takie są realia naszego kraju a ty sie miotasz bo ci pewnie na driny brakuje. Jestem żoną i matką i nauczyłam się żyć i gospodarować rozsadnie, aby starczyło i nikt nie chodzi głodny ani obdarty.
    2014-01-22, 16:33I nie dostaje jednej złotówki z opieki bo uwłacza mojej godności zyć z cudzych podatków jak to robi wielu nierobów i nałogów.
    2014-01-22, 16:34I nie dostaje jednej złotówki z opieki bo uwłacza mojej godności zyć z cudzych podatków jak to robi wielu nierobów i nałogów. .

  • Anonim (AKcLjz), 2014-01-22 16:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dobre sobie, buhahahaha, 40 zł dziennie? A któz tyle dziennie wydaje? No chyba, ze wielodzietna rodzina, ja nie wydaję czasem tygodniowo 40 zł, a co dopiero dziennie, po co az tyle? Na dwie osoby na przykład bochenek chleba starcza na co najmniej trzy dni, kostka masła na tydzień, 10 jajek tez na tydzień, za 40 zł mozna kupić mięsa i warzyw, ziemniaki i makaron na obiady na tydzień, ludzie, nie umiecie żyć w tym kraju.

    Co za... to napisała co tydzien na przyzwoite obiady na zakupy przynajmniej 200 wydaje bochenek chleba na trzy dni ok jak sie w pracy zamawia fast fooda.

Reklama