Sygnalizacja świetlna - Trzebień (i jej wada)

 • Anonim (ANui4L), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy zamieszczone obok świateł urządzenia (przypominające kamery) w Trzebieniu to jakieś przyrządy do spisywania wykroczeń czy jakieś czujniki? Sygnalizacja działa tak że jadać autem z dozwoloną prędkością światła zmieniają się z czerwonego na zielone. Czyli musi być tam jakiś czujnik. Ale jeśli przejadę w owym miejscu na czerwonym możliwe jest to że "zostanę nagrany" i dostanę mandat? Zauważyłem że sygnalizacja o której mowa zawiera mały błąd. Obok niej znajduje się wjazd/wyjazd na teren ulicy Leśnej. Wyjeżdżając z niej czujnik jak by nie do końca "łapał" ze znajdujemy się nie drodze głównej i w konsekwencji możemy tam przez długi czas stać a światła nie zmieniają barwy na zieloną. Przez to nie zostaje nic innego niż przejechać na czerwonym. Czy możliwy jest za to mandat? Więcej o działaniu technicznym sygnalizacji znajduje się w dawnym temacie tu: http://www.istotne.pl/a10187.php.

 • Anonim (AE7h91), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na wielu skrzyżowaniach w cywilizowanym świecie są takie kamery. To tylko czujniki natężenia ruchu bez nagrywania. W bolcu na obwodnicy/staszica to działa.

 • Anonim (AFGUsy), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te światła w Trzebieniu to porażka, ludzie już nawet nie zwalniają przed światłem czerwonym, bo wiedzą że parę metrów przed pasami światło zmieni się na zielone. Tylko czekać jak będzie tam poważne potrącenie.
  Nie wiem kto to wymyślił, wyjeżdżając spod sklepu trzeba czekać aż auto będzie jechało główną i przełączy sygnalizator na zielone, bo kamera nie łapie wyjazdu i trzeba stać albo jechać na czerwonym.
  Następna sprawa to od strony Bolesławca czujniki łapią prawidłowo, natomiast od strony Szprotawy, trzeba prawie zatrzymać auto żeby zmieniło się na zielone. Moim zdaniem gniot roku.

 • Anonim (AN0Cqm), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Również warto dodać że śmieszni są piesi. Często gdy wysiadają na przystanku z autobusu to nie przechodzą przez pasy (sygnalizację). Idą oni którędy chcą i blokują ruch bo kierowcy myszą specjalnie się zatrzymywać (jeśli mają zielone światło).

  Moim zdaniem sygnalizacja jest dobrym rozwiązaniem lecz od poprawy są czujniki, ponieważ wyjeżdżając z ulicy Leśniej światła sie nie zmieniają na zielone.

  Również piesi powinni przemyśleć to co robią. Oni sami spowodują jakiś wypadek i zawsze się kończy że " to kierowca nie zachował szczególnej ostrożności".

 • Anonim (AE7wpR), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak zwykle po polsku... nic nie działa jak należy.

 • Anonim (AtPx6J), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odcinek drogi w stronę Kozłowa jest również wymysłem debila. Cały pas ruchu zajmuje chodnik z z... stym krawężnikiem.