Dawne Bolesławice

Dyskusja dla wiadomości: Dawne Bolesławice.


 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słaby ten opis, Bolesławice to bogata z zabytki wies ( teraz w wiekszosci dzielnica Bolesławca). Brak wzmianki o cmentarzach - glownie istniejacym jeszcze ewangelickim cmentarzem zboru Bolesławice i Dobra, o folwarku - tam zginął burmistrz Kubik, w Bolesławicach byl też kosciół protestancki. W granicach historycznej wsi jest tez cmentarz zolnierzy radzieckich z pomnikiem Kutuzowa, budynek po sredniowiecznej kaplicy sw. Anny - z doskonale jeszcze widocznym ukladem budowli sakralnej. Mam wrażenie, ze autor oparł sie na tym co w internecie znalazł, a i przy tym sie nie wyslił.

 • Anonim (AE78w1), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zajefajny cykl!

 • Anonim (1nxLn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobra robota z tymi artykułami :).
  2014-03-22, 14:29Ładna miejscowość.

 • Anonim (qWYFe), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mi się podobają artykuły za komunikatywny przekaz i zrozumiały język, nie są przeładowane informacją i sporo można zapamiętać z nich, pamiętam lekcje historii ze szkoły, to była udręka a w tych artykułach jest lekkość pióra, taki właśnie powinien być przekaz jasny i komunikatywny podparty ilustracjami.

 • Anonim (AtPxNA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Twoim przypadku być może był inny powód tego, że lekcje historii to udręka. Poza tym nikt nie mówi, że historia jest łatwa.

 • Anonim (qnQ9k), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Łatwa to może nie jest ale nauczyciele powinni sprawiać aby była przyjemna i ciekawa w odbiorze bo zbyt duża ilość informacji w tym większość mało przydatnych w życiu nie napawa chęcią do nauki.