Nadal nie zapinamy pasów, prawie 100 mandatów wystawionych

Dyskusja dla wiadomości: Nadal nie zapinamy pasów, prawie 100 mandatów wystawionych.


  • Bruce (ANuuX7), 2014-03-15 19:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dobrze anonimie zwalniam cię od płacenia na mnie składki jak będę warzywem. Dalsza polemika z tobą nie ma sensu, gdyż mamy na ten temat biegunowo różne zdanie. Dobrej nocy.

  • Anonim (AtPx5t), 2014-03-15 20:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bo pouczanie nie trafia, więc trzeba karać, żeby uchronić podatników przed wydatkami na "warzywa". I nie zwalniasz mnie, bo płace i płacić będę, a mogę się założyć, że jeżeli nie będziesz w stanie ruszyć palcem, to będziesz ciągnął kasiurę od państwa (w różnej formie), czy to rehabilitacje, czy to pampersiory dla dorosłych.

  • Wojt (AE7s5E), 2014-03-15 22:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Każda akcja policji ma tylko jeden cel. - maksymalna kasa z mandatów. Wasze bezpieczeństwo to oni maja głęboko.

  • Anonim (AtPx5t), 2014-03-16 10:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Trzeba było iść do policji, a nie teraz biadolić.

  • hemi, 2014-03-16 12:03 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Wojt napisał(a): Każda akcja policji ma tylko jeden cel. - maksymalna kasa z mandatów. Wasze bezpieczeństwo to oni maja głęboko.

    Z drugiej strony: zapinam pasy, bo to dla mnie oczywista oczywistość, auto mam w pełni sprawne i odpowiednio wyposażone, . prom we krwi więc wszelkie akcje pt. Prędkośc, pasy, sprawdzanie stanu technicznego czy inne trzeźwe poranki zwisają mi miękkim kalafiorem :D
    Smieszą mnie tacy ludzie, którzy chcą koniecznie czuć sie wolni, nie zapinaja pasów, bo im strasznie przeszkadzaja, a później wielki płacz bo kasa z portfela wypadła, a punkty na konto wpadły ;)
    Moim zdaniem powinni sie skupić na fotelikach w aucie i w ogóle przewożeniu dzieci, dzieciaki, które stoją między siedzeniami, siedzą na kolanach rodziców/innych z przodu to częsty widok :(.

  • ne ne (AkNsW2), 2014-03-16 19:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ale ten anonim to totalniak taki ORMOWIEC, który by tylko karał i udowadniał, że inni nie mają swojego rozumu. Matko- przez takich jak on, rząd ma nas za bydło i niewolników, którymi trzeba się opiekować bo jak nie to sobie zrobią krzywdę i nie będą mogli już łożyć na to zgniłe państwo!

  • "grzeszny kierowca z dwoma (ANiXPV), 2014-03-18 11:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

    "Pasy bezpieczeństwa", czy zawsze ratują i pomagają to już drodzy internauci temat rzeka, jak sami w kilku tu poniżej zapisanych wypowiedziach zauważyliście. Można się pochylać nad tym tematem głęboko i będzie tyle opinii ilu nas mama wszystkich ma razem wziętych. Tak to prawda pomagają, bo nie zgnieciemy sobie klatki piersiowej, ale przy poważnym "grzmotnięciu" to pomogą tyle ile umarłemu kadzidło, zwłaszcza przy uderzeniu czołowym lub bocznym, nasza głowa w pasach niestety nie jest zapięta, to nie F-1 z systemem HANS, którego nie mamy w naszych codziennych bolidach :) Śmiertelne wypadki to przede wszystkim urazy czaszki i kręgów szyjnych podczas wypadków, gdyby było tak jak w formule, też byłoby bezpieczniej i nam samym ciężko, bo głowa sama waży, a w kasku jeszcze więcej. Pamiętać by trzeba było nie tylko o pasach, ale jeszcze o kasku, więc nie narzekajmy, że w godzinach porannego szczytu w Bolesławcu, gdzie o 7: 50 mamy wszyscy od 10 km/h do max 25 km/h, bo ruszyliśmy ze świateł, lub znak STOP nas zatrzymał, albo drogówka. Naszą prędkość ogranicza w mieście brak wiedzy tych co szkolą przyszłych kierowców i samych kierowców, przykładem są poranne sceny irracjonalnego skrzyżowania, u zbiegu ulic: Karola Miarki, Tyrankiewiczów, Bankowa, które wcale nie jest rondem, bo nie ma na nim i przed nim takiego znaku, jest jedynie miejscem uczczenia znamienitej osobowości, bo radni tak postanowili, ktoś to poza tym opiniował i zatwierdził. Kolejny przykład to kierowcy z osiedla Kwiatowego, którzy nie słyszeli o metodzie wjeżdżania na tzw. "zamek", szukający okazji jadąc ulicą Widok w stronę miasta, a inni bardzo uczynni i grzeczni nie wiedzą, że wpuszczając tychże wszystkich kierowców hamują ruch jadącym od ul. II Armii W. P. Powodując zator na drodze, co też jest wykroczeniem, więc tu bym doszukiwał się błędów naszej edukacji, dla naszych policjantów pilnujących przestrzegania prawa to miejsce powinno również być powodem kolejnej lekcji edukacji, dla tych którzy jej potrzebują, aby żyło nam się zdrowiej i jeździło lepiej po Bolesławcu. Nie czepiajmy się, że dyżurny żandarm we współpracy z policjantem akurat nas zauważył, że nie mamy zapiętych pasów :) Ludzką rzeczą jest zapomnieć, nie tylko o pasach, ale i o światłach kiedy słońce jest jaśniejsze niż te nasze światła :) To tylko wykroczenie, a nie przestępstwo, jak szukamy winnych to szukajmy wśród nas samych i naszej edukacji, za mało nas przestraszono na kursach nauki jazdy, albo nie poruszono szczególnie naszej wyobraźni, odnośnie pasów. Najważniejszą refleksją w tym wszystkim jest fakt, jak my sami teraz jeździmy? Tak samo będą jeździły nasze dzieci, które mamy w fotelikach, lub stoją z boku, tego należy się obawiać :) to nas powinno najbardziej interesować, a nie dwa punkty karne za pasy bezpieczeństwa i podreperowany budżet Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

  • 1
  • 2

Reklama