Czym się różni vps od hostingu wspóldzilonego

 • Anonim (qzKPw), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witajcie. Starałem się na coś zdecydować bo potrzebuje hosting pod stronę firmową na której jest trochę zdjęć z realizacji projektów (jestem budowlańcem) i teraz pojawił się problem - bo nie wiem na co się zdecydować. Bazuję na informacjach wziętych z internetu, bo na razie obawiam się, że nawet jak gdzieś zadzwonię to co im powiem? Skąd mam np. wiedzieć jaki mam transfer na stronie? Nie wiem też czy będę uruchamiał jakieś bardziej skompilowane aplikacje (bo po co? ) a to przemawiałoby za tym VPS z tego co jest tu napisane http://www.nazwa.pl/pomoc/produkty-i-uslugi/serwery-vps/informacje-ogolne-o-serwerach-vps/czym-vps-rozni-sie-od-hostingu-wspoldzielonego/
  Proszę, doradźcie mi - tylko w prostych słowach, co jest lepsze pod stronę firmową taką jak moja i jak obliczyć ten nieszczęsny transfer? Bo boję się że to będa pierwsze pytania jakie mi ktoś ewentualnie zada. Z góry bardzo dziękuję.

 • To się najpierw określ czego chcesz.

 • Anonim (ANukRO), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To zależy ściśle od ruchu jaki będzie generowany na stronie. Nie spodziewałbym się dużego ruchu przez pierwszy rok. Weź sobie jakiś prosty hosting. VPS'a raczej nie będzie potrzebował. Na czym będziesz stawiał stronę (jaki CMS, no chyba, że to będzie strona z jakimś autorskim CMS'em ew. Statyczna).

 • Anonim (dRjIBS), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale to przecież oni będą od Ciebie brać pieniądze. Nie widzę więc powodu, by bac się zadanych pytań. Powiedz im, czego potrzebujesz, niech oni zaproponują, co mogą dla Ciebie zrobić.

 • Anonim (qzKPw), 4 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Konik polny - starałem się maksymalnie precyzyjnie określić 'czego chce" we wpisie powyżej, nie umiem tego inaczej napisać. Marcin - nie wiem na czym będzie postawiona strona szczerze mówiąc (pisząc) bo tym się ma się też zając ktoś inny - ale moja prośba do niego była taka - jak najprościej, jak najbardziej przejrzysta, ale nie omieszkam się zapytać w takim razie.