Polityczne wróżby na 2014 rok

Dyskusja dla wiadomości: Polityczne wróżby na 2014 rok.


  • zwyczajny człowiek (ANG8as), 2014-01-05 18:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ta cała demokracja lokalna to jedna wielka lipa. Dlatego nie chodzę na żadne wybory. Mam gdzieś emocjonowanie się szansami takiego, czy innego komitetu (kandydata). Nie są to dla mnie sprawy ważne. Bo naprawdę ważne jest jak mnie (i mojej rodzinie) się żyje i jakie mam perspektywy rozwoju. A te zapewniam sobie od lat dwudziestu sam. I nie potrzeba mi do tego dobrego samorządowca z tej, czy innej opcji. Wystarcza wiara we własne siły, samozaparcie i chęć do codziennej pracy. Uważam, że istnieje przepaść między nami - zwyczajnymi ludźmi a nimi, czyli ludźmi żyjącymi z wyborów i wyborami. Dwa światy, dwie rzeczywistości, inne rozumienie pojęć, spojrzeń na przyszłość. Byłbym szczęśliwy, gdyby było można w sieci filtrować informacje o samorządach i samorządowcach i aby nie wyświetlały się one na ekranie komptutera, jeśli taką opcję się wybierze.

  • Wystarczy nie klikać w takie informacje.

  • też zwyczajny (AN0cqy), 2014-01-05 19:53 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~zwyczajny człowiek napisał(a): Ta cała demokracja lokalna to jedna wielka lipa...

    Trochę przesadzasz. Może nie taki jaki byśmy chcieli ale jednak mamy wpływ na to kto lokalnie będzie rządził. Myślę też, że nie jest Ci obojętne czy miasto w którym żyjesz jest brudne, zaniedbane, nie nadążające za rozwojem cywilizacyjnym czy wprost przeciwnie jest taki jakim od paru lat coraz wyraźniej staje się Bolesławiec, którego nie musimy się wstydzić.
    Ty oczywiście nie musisz brać udziału w wyborach ale wtedy masz znacznie mniej praw do narzekania niż ci którzy są czynni w demokracji lokalnej.

  • Anonim (AtPxMF), 2014-01-05 20:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

    I tu jest demokracja, głosujesz masz prawo więcej narzekać. Nie głosowałeś masz prawo mniej narzekać. Jakieś nowe zasady?

  • Anonim (AN0cqy), 2014-01-05 20:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): I tu jest demokracja, głosujesz masz prawo więcej narzekać. Nie głosowałeś masz prawo mniej narzekać. Jakieś nowe zasady?

    Właśnie tak. Nie głosujesz - znaczy masz Państwo gdzieś. Więc jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Nie głosujesz - Państwo ma gdzieś twoje pretensje. Miałeś szansę coś zmienić ale z niej nie skorzystałeś to siedź cicho i nie narzekaj.

  • zbuntowany (AtPyWy), 2014-01-05 21:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie głosować!

  • Anonim (AtPxMF), 2014-01-05 21:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Obywatel potrzebny jest do wyborów. Po wyborach Państwo ma nas gdzieś. W wyborcze bajanie nie wierzę już dawno. To jest moja opinia. Twoja może być inna. Każdy ma wybór.

  • Reklama

  • Wasza Rada Miasta (ANGFOv), 2014-01-05 23:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Przecież można wybrać swoich ludzi lub samemu wystartować. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze dają taką szansę.
    Weź sprawy w swoje ręce. Startuj sam lub popieraj kogoś kogo sam uznajesz.

  • s (AsdU1q), 2014-01-05 23:35 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Właśnie tak. Nie głosujesz - znaczy masz Państwo gdzieś. Więc jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Nie głosujesz - Państwo ma gdzieś twoje pretensje. Miałeś szansę coś zmienić ale z niej nie skorzystałeś to siedź cicho i nie narzekaj.

    Póki płaci podatki to ma prawo narzekać. Rozsądny człowiek nie znajdzie dla siebie kandydata w wyborach, więc nie ma co głosowac dla samej zasady.

  • glosujący (ekhKX5), 2014-01-06 11:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Malkowski ma szanse powalczyc jesli przejdzie do II tury, a inni kandydaci ktorzy odpadli w I turze poprosza swoich wyborcow o zaglosowanie na Malkowskiego. Dodatkowo jesli Malkowskiemu uda sie wyciągnąc z domu uspiony elektorat i mlodych, to Roman przegra. I takiego scenariusza sie spodziewam. Powodzenia panie Macku w walce z Goliatem.

  • Anonim (vrYfT), 2014-01-06 13:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Małkowski ma w zanadrzu kilka asów w rękawie z czasów, kiedy pracował u Romana i dobrą pamięć. To może mu pomóc.

  • Już realista (AtPxas), 2014-01-06 14:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Małkowski ma w zanadrzu kilka asów w rękawie z czasów, kiedy pracował u Romana i dobrą pamięć. To może mu pomóc.

    Tu pokazałeś całe spektrum "polskiej demokracji hakowej" i dlatego tak mamy. Układy i układziki i bez nich nie pojedziesz. Masz "haki" masz przebicie, ale nosił wilk razy kilka... jak już poruszyłeś "ratuszowych", to poniosło nie tylko przywołanego "opozycjonistę". Nie dobrze się robi jak takie zagrywki się czyta i słyszy od wtajemniczonych.
    To jest całe polskie bagienko od góry począwszy.

  • ciekawy (ANGp0G), 2014-01-06 15:16 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~Anonim napisał(a): Małkowski ma w zanadrzu kilka asów w rękawie z czasów, kiedy pracował u Romana i dobrą pamięć. To może mu pomóc.[/blockquote]
    No to gdzie w końcu on ma te "asy"? W zanadrzu czy w rękawie?
    2014-01-06, 15:20
    ~Wasza Rada Miasta napisał(a): Przecież można wybrać swoich ludzi lub samemu wystartować. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze dają taką szansę. Weź sprawy w swoje ręce. Startuj sam lub popieraj kogoś kogo sam uznajesz.

    Jakich, kurna, "swoich"? Przecież właśnie o to chodzi żeby to nie byli żadni "swoi", którzy będą wspaniali dla "swoich" tylko dla wszystkich!
    Taką samozwańczą "Waszą radę miasta" to ja mam głęboko w...

  • Waldek (AKcLjp), 2014-01-06 22:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Brakuje mi odpowiedzi ktoś inny!
    Wyjaśniam już dla czego, władze mają TYLKO nie cały rok na to aby pokazać się i przekonać wyborców, My wyborcy mamy AŻ rok aby wystawić swojego kandydata i dokonać wyboru. Trudniej jest być ocenianym i wybieranym niż wybieranym i ocenianym. Ktoś mądry kiedyś powiedział Dajcie mi KOZĘ bo mam czas a zrobię z niej wójta. I zrobił. Dało się. Wszystko jest możliwe. Nawet to, że Relich będzie szukał koalicji z SLD, bo po co Romanowi kula u nogi która ciągle przeszkadza i ciągnie się na łańcuchu.

    PS Jak wybierali papieża o Franciszku nie wielu słyszało a teraz co? Zaskoczenie!

  • grażyna, 2014-01-07 00:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
    ~glosujący napisał(a): Malkowski ma szanse powalczyc jesli (...) uda sie wyciągnąc z domu uspiony elektorat (...) Powodzenia panie Macku w walce z Goliatem.

    Maciej Małkowski jako Aragorn z Armią Umarłych (uśpiony elektorat) atakujący Ratusz Saurona to lepsza wizja niż biblijna walka Żyda Dawida z Goliatem Filistynem:)

    Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Reklama