Protestowali przeciw dziurawym drogom

Dyskusja dla wiadomości: Protestowali przeciw dziurawym drogom.


 • Anonim (ANuIdv), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I dobrze że mieskzancy tam bojkotują, nie jestem stad ale czesto jezdze tamtymi drogami, droga tak roz*ana ze kute felgi pekaja.

 • "My jak jedziemy, łby podskakują, a co najgorsze koła się psują" - Piękny protest!!! Z klasą: Wy nam dziury - my Wam piosenkę.

  Trzymam kciuki za skuteczność protestu. I protestujących pozdrawiam.

 • Anonim (AN0sTz), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiem, ze przecietnego "Kowalskiego" nie interesuje kto placi za taka droge. Jednak moze warto sie przyjrzec temu, ze wina rowniez lezy po stronie burmistrza.
  Skutecznosc protestu... Sam burmistrz powinien zaprostestowac w swojej siedzibie. Nie chce sie dolozyc do inwestycji. W powiecie jest pare gmin, a nie tylko Nowogodziec.

 • Anonim (AkNsAB), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  O i Potyszka sie w delegacji znalazl. Józek może własna wsia sie zajmij. Wstydu człowieku nie masz.

 • Anonim (qva6W), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Burmistrzu proszę w swojej Gminie być w porządku a dopiero innym.
  Wytykać i protestować. Niech pan spojrzy na strażaków z swojej Gminy. Czym
  Oni jeżdżą na powodzie pożary, mundury obszarpane jak by ich psy szarpały.
  A te Żuki, Stary, ledwo się kupy trzymające.

 • Anonim (ePcCXH), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo obywatele, nareszcie jakaś inicjatywa, uczcie się mieszkańcy zwłaszcza ci którzy korzystają z drogi do Lwówka z Bolesławca. Trzeba w końcu ruszyć to towarzystwo przykorytowe. Przecież ta droga powinna być wyłączona z ruchu bo zagraża waszemu życiu, o zgrozo tamtędy codziennie wasze dzieci dojeżdżają do szkół w mieście.

 • Anonim (ANGWkM), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale o czym tu jest rozmowa? Zacznijmy od tego że żadna z dróg w powiecie zarządzana przez tenże nie nadaje się do jazdy.
  Powiat nie radzi sobie z zarządzaniem(a to nie tylko fotki z imprez tych czy innych w mediach, ale darcie kasy z województwa, tak ten system działa) przykładów jest wiele.
  Wniosek jest jeden, ten zarząd powinien odejść w niebyt.
  Tak łagodnie dziś.

 • Anonim (AE7g4U), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Relich namawia mieszkańców, żeby felgą i piosenką wpłyneli na Przybylskiego. Przecież teraz to będzie odwrotny skutek. Parę dni podyskutujemy na forum telewizja zrobi jakieś przebitki -ok. A Starosta jako stary samorządowiec pokaże, że nie ugnie się przed groźbami żeby mu tu inni z felgami i instrumentami nie przyjeżdzali. I drogi nie będzie. Szkoda, że burmistrz nie umie współpracować jak potrafią to inni wójtowie.

 • Anonim (AE7hhR), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ponoć w gminie \nowogrodziec są najwyższe stawki za wode i śmieci - prosze o informacje od mieszkońców?

 • Anonim (ANbpIh), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaki burmistrz, taka reprezentacja gminy ;( bardziej trafne słowo to ustawka, a nie protest. Szkoda że burmistrz nie protestował jak gmina wiejska bc wypięła się na pozostawiony środek drogi między Brzeźnikiem a Nowogrodźcem.

 • Anonim (AE7wO7), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma to raczej dróg w Bolesławcu. To, po czym poruszamy się swoimi samochodami, nie zasługuje nawet na nazwę polnej dukty. Miasto rozwijające się, europejskie, pretendujące do miana ośrodka kultury nie posiada normalnej sieci dróg publicznych, po których można poruszć się bezpiecznie i bez uszczerbku na zawieszeniu, układzie hamulcowym itd. To nie tylko wstyd, że w TAKIM mieście nie sposób gdzieś dojechać bez zabawy w slalom lub (tak jak ja) redukowania prędkości do nawet 20 km/h właściwie co rusz. To jest skandaliczne zaniedbanie ze strony samorządów, ze strony właścicieli tych dróg. Gdzie podziewają się pieniądze przeznaczone na utrzymanie ich w należytym stanie? A może jest tak, że to starosta i burmistrz TEGO miasta są złymi gospodarzami, bo nie potrafią zadbać o to, co ważniejsze od nieprzemyślanych do końca inwestycji i pompowania pieniędzy tam, gdzie widzą pewnie jakieś korzyści dla samych siebie... Im drogi nie są potrzebne lepsze, bo przecież służbowe auto kupi się nowe, gdy już nie wytrzyma eksploatacji na bolesławieckich ulicach.
  PS. Fatalny stan bolesławieckich dróg staje się powoli cechą charakterystyczną i znakiem rozpoznawczym miasta. Pewien niemiecki wykładowca, dojeżdżający do UWr przez Bolesławiec, spytał mnie kiedyś skąd jestem. Następnie, gdy dumnie chciałem powiedzieć coś o ceramice, on wtrącił: " Ah, to małe miasto z wielkimi dziurami w asfalcie... Wiem, a można je jakoś ominąć? ".

 • Anonim (hqb7q), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To przykład?
  Jakie drogi? Bo ja przejeżdżam bolesławiec w te i z powrotem codziennie? Byłeś w legnicy? Byłeś w chojnowie? W bolesławcu drogi się sypią - jasne. Ale bez przesady. Nie jest gorzej (no może Staszica).

 • Anonim (AE7hdn), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czyżby drogi, do których dołożyły gminy swój wkład są wyremontowane i nieźle się po nich jeździ. Chociażby droga w kierunku na gromadkę, a że Relich doszedł do wniosku że złamie warunki umowy i do drogi nie dołoży to jest tak jak jest. Wolał na pielgrzymkę wysłać urzędników za pieniądze budżetowe niż zadbać o auta mieszkańców Nowogrodźca. Oni protest urządzili tylko nie temu co powinni. Aż mnie dziwi że ludzie maja taką krótką pamięć.

 • Anonim (ANxu5Z), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W zupełności zgadzam się ze zdaniem burmistrza Nowogrodźca. To powiat ma w zarządzie swoje drogi i on na nie dostaje pieniądze. Gminy mają własne drogi i własne zadania wobec swoich mieszkańców. A jest ich coraz więcej.
  To co uprawia Pan Starosta to zwykła spychologia. Niech mi ktoś wytłumaczy: jakie mają być stawki podatkowe i inne opłaty pobierane przez gminy, jeżeli z tych pieniędzy mają być realizowane inwestycje drogowe powiatu? Ile jeszcze trzeba wydrzeć z kieszeni podatnika? Przecież na drogi płacimy podatek wliczony w cenę paliwa.
  Ubu nie wiesz co piszesz, tu nie chodzi o współpracę tylko o kasę.

 • Anonim (AN0yZY), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A to Pan Relich powycierał się tymi biednymi ludżmi. Ale klasa polityka...
  Takie protesty Panie burmistrzu powinny być, ale Pan nie powinien stać w tle i smiać się, bo to swiadectwo kiepskich umiejetności komunikacji. ZENADA!

 • 1
 • 2