Rada za sprzedażą Orki

Dyskusja dla wiadomości: Rada za sprzedażą Orki.


 • Anonim (ANbpWM), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No i była sobie Orka...

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem wam szczerze. Jak udziałowcy prywatni przejmą 99% udziałów w Orlenie a państwu zostanie 1% to nie będzie to prywatyzacja ale konsolidacja kapitałowa.

 • Anonim (AN0t4s), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja się pytam, za co prezes dostał w ubiegłym roku nagrodę?
  Za sprawne zarządzanie spółką?

 • Anonim (AE7gbI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może strata wynika ze zbyt małej atrakcyjności cen za oferowane usługi w Orce? Może w tym wypadku cena jest blokadą aby większa rzesza bolesławian i nie tylko mogła skorzystać z tych usług?

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale swoją drogą to długo musieliśmy czekać aż okaże się że spółka przynosi straty. Całe dwa lata od wybudowania czekaliśmy na tą czarną wizję.
  Miastu, czyli inwestorowi należą się pochwały. Analitycy samorządowi pomylili się tylko o 161 tysięcy złotych a mogli się pomylić o pół miliona zł. Nagrodę im dać!

 • Anonim (AE7gbm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech bilety wstępu będą po 15 zł to pewnie przyjdzie więcej osób i będzie mniejsza dziura budżetowa :) Chore myślenie, chore działanie. Wszyscy znajomi których znam jeżdżą do Osiecznicy i tam zostawiają swoje pieniądze. To jakaś paranoja. Jak tak dalej będzie to nikt tam nie będzie chodzić. Czy tego nikt nie widzi z tych co siedzą tam i zarządzają?

 • Anonim (AKc2C4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A potem się dziwią, że woda zimna. Tak to już jest jak się urzędnicy za biznes zabiorą (z naszych podatków).

 • Anonim (AE7h1t), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam się z Pływakiem. Tak to jest jak się urzędnicy za biznes zabiorą...
  Ja bym ich zaprosiła (tylko) na pół roku do firmy produkcyjnej, gdzie trzeba na wszystko zarobić samemu - wynagrodzenia, zus, podatki i inne zobowiązania. Może wtedy myślenie urzędników byłoby inne.
  Bo najłatwiej zarządzać pieniędzmi, które wpływają na konto od podatników...

 • Anonim (ANbpIh), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro są takie plecy finansowe, to za co prezes dostał nagrodę?

 • Anonim (AE7w8m), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powinien ją zwrócić, a Ten co dał powinien przeprosić.

 • Anonim (AN0t4s), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Należy doprecyzować, że przeprosić powinien Nas wszystkich (podatników).

 • Anonim (AE7Fhc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podając informację o przewidywanej (39 tys.zł) stracie za rok 2012, szef Orki wykazał się nieznajomością zasad ekonomii. Prognoza z "kapelusza". Takie prognozy, szczególnie kilkuletnie, robi się w sytuacjach ubiegania się o kredyt bankowy. Nie w przypadku gospodarowania publicznym mieniem czy środkami finansowymi. Dziwi mnie, iż właściciel Orki, czyli Miasto, nie sprawdzało w ciągu roku, sytuacji finansowej basenu. Np. Za pierwsze półrocze. Wówczas od razu mozna było sprawdzić, jak się mają finanse. I podjąć rozwiązania mające za cel minimalizowanie strat. A teraz, obojętnie kto będzie właścicielem Orki, czy MZGM czy ZEC, to on będzie pokrywał startę basenu. Tym samym będzie wykazywał mniejszy swój zysk lub stratę. Bo przy takich kalkulacjach nie widać szansy na minimalny dochód.

  A może nowy właściciel (właściciele? ) zakładu rehabilitacji, który również przejdzie "reorganizację", podratuje Orkę kierując tam w ramach zabiegów rehabilitacyjnych, pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu?

 • Anonim (euQMCx), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No tak była sobie Orka, a inni bolesławianie pewnie jeszcze nawet razu nie byli na niej. Gdzie, ja się pytam będzie jakiś środek rekracji dla dzieci i młodzieży i nie tylko. Tak naprawdę to co wybudują w Bolesławcu to klapa, Orka plajtuje galeria zaraz też plajtuje, a w galerii nawet schody już się psują. TEN BOLESŁAWIEC TO DZIURA!
  2013-02-27, 12:53Może połączcie orkę z jakimś ośrodkiem rekraacyjnym i niech będzie a nie.

 • Anonim (ANu9in), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moim zdaniem błąd popełniono już na etapie planowania. Chcąc się za wszelką cenę przypodobać elektoratowi. Basen jest przynosi straty i to fakt. Wtopienie go w miejską ciepłownię, która generuje zyski to zwykła fikcja. Do tej pory wszyscy pokrywamy koszt tej decyzji a w następstwie sprzedaży pokryje ją ta część społeczeństwa, która korzysta z miejskiej ciepłowni i miejskiej wody.
  Mam okazję i podzielę się z Państwem jak ja bym zrealizował pomysł basenu dla mieszkańców.
  Ogłosił bym przetarg otwarty na cały świat. Przeznaczył bym pod budowę basenu część terenu na basenach otwartych. Oddał bym te obiekty inwestorowi za przysłowiową złotówkę i postawił warunki co do obiektu jaki chcę mieć. / aquapark + lodowisko / Mając świadomość że w tak małym mieście to budowla deficytowa oddał bym w wieczyste użytkowanie plac Popiełuszki z przeznaczeniem za budowę tam hali targowej / coś w rodzaju Krakowskich Sukiennic / która zrekompensowała by inwestorowi straty na basenie i lodowisku. W ten oto sposób Bolesławianie nie wydając ani grosza weszli by w posiadanie trzech obiektów.
  Niestety władze miasta wolą budować konkurencję własnym podatnikom. Pomysły te umierają w sposób naturalny jak socjalizm. Jednak tempo znacznie szybsze. Basen, lodowisko, dom opieki, kino orzeł, spa, Niebawem wszystko to stanie się prywatne. Być może że w akcie desperacji oddane zostanie komuś za bardzo niską cenę aby tylko nie zabijało kasy miasta. Po pierwsze mieszkańcom pozostaną do spłaty zaciągnięte kredyty. Przecież redukcja administracji, oraz rezygnacja z nagród i trzynastych pensji nie wchodzi w rachubę.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (euQMCx), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kurde może tam zrobią, jeszcze jakieś biuro gazowo-energetyczne.