LO I czy LO II?

 • Anonim (evRjPS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Które liceum jest lepsze i które byście mi polecili? Na pierwszym miejscu zgłosiłam do Broniewskiego na humanistyczny i na społeczny jakby co. Do Korczaka złożyłam na humanistyczno-prawniczy. ;) Byłam na dniach otwartych i w jedynce i w dwójce ale jednak jakbym miała zdecydować się w tej chwili to nie miałabym pojęcia którą wybrać :( Wiem, że mam jeszcze trochę czasu, ale szybko ten czas zleci, a nie chcę podejmować decyzji na ostatnią chwilę. Byłam już nastawiona na jedynkę, ale słyszałam, że jest niezbyt fajna atmosfera i że trzyma renomę ze starych lat. Do dwójki ciągnie mnie to, że jest możliwość uczenia się dodatkowo włoskiego, japońskiego, rosyjskiego i że co roku wyjeżdża się na wycieczki za granicę. Obydwie szkoły są dobre i obydwie mi się podobają. Raczej dostanę się i tu i tu bo dobrze się uczę, ale chciałabym już konkretnie wiedzieć gdzie iść, a myślę, że jeśli paru miłych ludzi odpowiedziałoby na moje pytanie to bardzo by mi to pomogło w wyborze szkoły. Z góry dzięki ;) ]].

 • Anonim (ALlLMn), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mało kto Ci powie prawdę bo mało kto chodził do obu szkół. Byla osoba, ktora chodzila do 1LO, miala same 2 i przeniosla sie do 2LO gdzie miala same 5. Lepiej ucza w 2LO? Nie, ta osoba sama przyznala ze maja to samo ale w okrojonej wersji albo latwiejsze sprawdziany lub prace domowe. Takze biba przez najblizsze 3 lata. Tylko, ze ja na studiach we Wroclawiu pare lat (na politechnice i uniwersytecie) temu to widywalem ludzi glownie tylko z 1LO, a z 2LO tylko jedna osobe, ktorej dzis ciezko wiazac koniec z koncem ze tak to nazwe. Nie sluchaj sie opini innych, kazdy bedzie chcial popierac swoja szkole a inna (mimo, ze do niej nie chodzili przez 3 lata) zloic i zbesztac. Posluchac sumienia, spojrz na wyniki maturalne i rozne zewnetrzne statystyki. Nie sluchaj sie ze ludzie musza chodzic na korepetycje - ucz sie systematycznie i bedzie cacy.

 • Anonim (d1ZKgf), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ode mnie z klasy z 2 lo jest chyba z 16 osób na politechnice wrocławskiej... a propo Pana up.
  2013-05-29, 09:40Prawda jest taka, że obie szkoły prezentują podobny poziom i to tylko od Ciebie będzie zależeć ile wiedzy zdobędziesz.

 • Anonim (AE7FIk), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co ta dyskusja?

 • Anonim (AtPxV9), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie uciszaj anonimie i nie wtrącaj się! Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to po co włazisz i wtrącasz swoje trzy grosze, zresztą nic nie wnosząc do dyskusji.
  Prawda jest jeszcze taka, że I LO ma duszę, ducha, to coś. Poziom szkoły to nie tylko sama wiedza i jej zdobywanie, to również atmosfera, to coś trudne do określenia, co się pamięta i wspomina dopiero po latach.

 • Anonim (vruMz), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na podgrzewaniu starego kotleta. Temat zaczyna się niestrawny...

 • Anonim (ANul1Q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pierwsze czy drugie? Ani to, ani to!

 • Anonim (AtPxQp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  U Anonima to norma... wszędzie się wprdl...