Boję się szczepić dziecko

 • Anonim (AE7LIJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moje dziecko jest dość słabe jak na swój wiek nie chce go jeszcze szczepić, byłam w sanepidzie zapytać czy można zaszczepić jak np. dziecko skończy 1 rok i pani zaczęła straszyć odebraniem praw itp. powiem że się wystraszylam miał ktoś podobną sytuacje?

 • Anonim (vrbVi), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nikogo się nie bój nikt ci nic nie zrobi idż do pediatry prywatnie on napisze papier że dziecko przyjmie szczepionke w innym terminie lub nigdy.

 • Anonim (AN0orh), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A nie boisz się, że dziecko może zachorować na chorobę przed którą nie chcesz go zaszczepić? Zastanów się dobrze. Teraz jest słabe i podatne na różne zachorowania. Poczytaj o chorobach i powikłaniach na które są obowiązkowe szczepienia może to otworzy ci oczy. Ludzie mają mozliwość ochrony dzieci przed zachorowaniem na niektóre choroby a niektórzy ze swoim mysleniem cofają się do średniowiecza.

 • Anonim (AE7gbI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławiec to Ciemnogród.

 • Anonim (ANGqp1), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czego się konkretnie boisz. Spójrz na siebie, Ty też byłaś na pewno poddana.
  Wszystkim szczepieniom i coś jest z Tobą nie tak? Szczepienia Ci zaszkodziły? Nie szczep ale jak dziecko Ci zachoruje np. na grużlicę to nie będziesz się bała.

 • Anonim (vkSe5), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie słuchaj ludzi szczepionki to śmierć.

 • Anonim (AE7FUN), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gruźlica, krztusiec, różyczka świnka to takie choroby co łatwo sie leczą ( zwłaszcza ta gruźlica odporna na większość antybiotyków), nie dają powikłań ( lekarze bzdury gadają, że świnka może spowodować u chłopców bezpłodność) czy krztusiec który kompletnie nie przeszkadza bo cóż to jest strasznego kaszleć 2 tygodnie do miesiąca tak że płuca wyrywa. A powikłania, a co to jest zapalenie płuc czy niedotlenienie mózgu, przy strachu przed szczepionką, dosłownie nic jak splunąć. No cóż nie szczep bój się tej strasznej rzeczy jaką jest szczepionka - w końcu to nie ty będziesz narażona na te choroby tylko twoje dziecka - ciebie one nie zabolą.

 • Anonim (AE7LIJ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gdzie takie małe dziecko do 1 roku ma się zarazić takimi chorobami? Potem owszem można szczepić jak dziecko ma już lepszą odporność. Teraz dzieci są słabe, pełno alergików. Kiedyś dzieci był silniejsze, odporniejsze i powikłań po szczepieniach było mniej rzecz jasna, teraz tak często spotyka się dzieci z autyzmem,
  ADHD, itp. więc prosze nie mówić że my byliśmy szczepieni i wszystko jest ok. niestety nasze dzieci to już słabsze pokolenie i szczepienia bardziej je obciążają.

 • Anonim (AE7g5s), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiesz anonimie bo kiedyś była selekcja naturalna, nie było tylu medykamentów utrzymujących ciążę, kobiety pracowały a nie 9 miesięcy leżały. Kiedyś medycyna nie radziła sobie ze wcześniakami. A gdzie złapać taką chorobę? Skoro nie wiesz jak się można zarazić gruźlicą czy krztuścem to gratuluje wiedzy i rozpoznania tematu. I na pewno decyzja o szczepieniu lub nie została przez ciebie podjęta z pełną świadomością i sprawdzeniem wszelkich za i przeciw tej decyzji.
  Niestety na naszych formach i w internecie wypowiada się wiele osób które są przeciw szczepieniom nie dlatego że rozpoznali temat i rozważyli skutki szczepienia lub nie tylko naczytali się wywodów ludzi którzy nie potrafią obronić głoszonych tez ale panikę wśród społeczeństwa zrobili. I tak mamy, jak się nie mylę w Wielkiej Brytanii epidemie krztuśca, tam gdzie to były lekarz nastraszył ludzi ze szczepienie powoduje autyzm. Jego teorie obalili wykazali jak to naciągał wyniki badań do swojej teorii - niestety 10 niemowląt zmarło w ciągu jednego miesiąca. Gdzie one się zaraziły?
  2013-05-22, 17:09Ps. I żeby było jasne nie jestem fanatyczką szczepień. Moje dzieci były szczepione zgodnie z kalendarzem szczepień - starsze szczepionkami tradycyjnymi ( nie było innych możliwości) drugi skojarzoną 5 w 1. - i nie dlatego, że mniej ukłuć ale po konsultacji z pediatrą wybrałam tą - po prostu jest nowej generacji niosąca mniejsze niebezpieczeństwo powikłań.

 • Anonim (AnsxB8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aktualna informację prawna otrzymasz w Stowarzyszeniu STOP NOP. Nie ma możliwości odebrania praw rodzicielskich.