Dzikie wysypiska czy dzika polityka

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Problem zaśmiecania środowiska powinien zostać rozwiązany kompleksowo i skutecznie raz na zawsze. Z całą pewnością krytyka ani straszenie ludzi nie jest skuteczna. Wniosek, państwo powinno przyjąć politykę przyjazną zarówno dla ludzi jak i środowiska. Skoro są pieniądze na nagrody i trzynastki to powinny się znaleźć na zbiorcze kontenery na śmieci. Co jakiś czas każdy ma problem z pozbyciem się czegoś ponad gabaryt. Wszyscy płacą podatki i w zamian mogą oczekiwać rozwiązanie tak drobnego problemu. W kilku miejscach na obrzeżach miasta wielkie stalowe kontenery z napisem TU WRZUCAJ ŚMIECI i po problemie. To dotyczy nie tylko Bolesławca. To odwieczny problem Polski.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ogólnie masz rację, tylko niepotrzebnie wkleiłeś swoje zdjęcie :)
  Chociaż nie wiem... tylko ten ostatni podobny :).
  2013-05-16, 12:08No jasne jak but z tymi kontenerami na obrzeżach miasta... A czy czasem nie chodzi o to by" wrzucali tam swoje odpady, drobni Przedsiębiorcy"? A płaciliby po pierwsze mieszkańcy?
  Zdecydowana większosć mieszkańców ma możliwość darmowego (w spółdzielni mieszkaniowej co 2 tygodnie)by wywieżć "duże gabaryty".
  A p. M jak zapłaci to też kontener podstawią pod chałupę. :) nie musi wtedy szukać darmowych kontenerów na obrzeżach. :).

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przy takich " argumentach " jest tak jak jest.
  Obecna ustawa śmieciowa zakłada że płacą wszyscy. Opłaty są od każdego mieszkańca.
  Ponieważ nie ma możliwości bezpłatnie wyłapać wszystkich " brudasów " trzeba podjąć inne decyzje. Tak aby pozbyć się śmieci, wyeliminować brudasów, oraz jak najmniej obciążyć pozostałych.
  Pana sposób myślenia prezentowany jest od zarania komuny do dzisiaj. Efekty widać wszędzie. Zatem proszę wyciągnąć wnioski samemu.
  Jak do tej pory nikt i nigdzie na świecie nie wyedukował trwale żadnego społeczeństwa restrykcjami.
  Każdy obywatel co jakiś czas ma problem z pozbyciem się czegoś co nie wchodzi do przydomowego pojemnika. Niestety nie każdy wiezie to na wysypisko. Bo daleko oraz drogo.
  Porządek i kultura zacznie się wtedy gdy władze zaczną poważnie i przyjaźnie traktować
  Obywateli. W pobliżu Rynku widać to bardzo jaskrawo. Ławek i koszy aż nadmiar.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No jest... żle i to fakt ale ponieważ członkowie spółdzielni mieszkaniowych płacą to nie widzę przeszkód by właściciele domków, domów i posiadłości też płacili... czy p. M uważa, ze to mieszkańcy bloków wyrzucają śmieci do lasu? Nam wywożą bo płacimy... a Wy co robicie... ?
  A przecież to nawet w telewizji lokalnej pokazywali jak to właściciele nieruchomości na tzw. Koziej Górce "zadbali' o sąsiedni lasek...
  A co do ławek (obsranych i nieużywanych )to fakt i tu w pełni popieram, przenieść te ławki tam gdzie będą potrzebne.
  2013-05-16, 12:53I jak myślisz, dlaczego lokatorzy mieszkan spółdzielczych postanowili zamykać na kłódkę swoje śmietniki... Ano dlatego, że panowie szlachta nowobogacka podrzucała śmieci ze swoich prywatnych posesji!
  A już zakrawało na skandal kiedy jedna z pań dyrechtorek mieszkająca w pięknej posiadłości przywoziła śmieci do kontenerów zakładowych... Ot wstyd i tyle!

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak to rozumieć? Czy sugeruje Pan że mieszkańcy domków nie płacą za wywóz śmieci?
  Nowa ustawa śmieciowa zakłada że płaci każdy. Wspomniałem powyżej że są ludzie, którzy zanieczyszczają i zapewne będą to robili. Do czasu gdy nie znajdziemy na to alternatywnego wyjścia.
  Przyczynia się do tego również zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Tzw smakosze przenieśli się w ukryte miejsca. Problem pozostał, i śmieci też pozostały.
  Na Koziej Górce o której Pan wspomina ja mieszkam. Wszystkie okoliczne laski zarzucone są śmieciami.
  Codziennie obserwuję ludzi którzy spożywają na wolnym powietrzu tuż na zapleczu mego domu. Pozostawiając po sobie puste opakowania po napojach. Pisałem już o tym kiedyś wraz z Panią Grażyną, która zrobiła dokumentację fotograficzną.
  " Tanie knajpy " Czy proponuje Pan postawienie tam strażnika? Smakosze przeniosą się w inne miejsce. Ludzie płacą w cenie alkoholu ogromny haracz. Skoro państwo czerpie z tego tak wielkie zyski może w zamian zadbać o kulturę picia wyznaczając do tego legalne miejsca.
  To tak jak w mieszkaniu proszę Pana. Może być Pan najporządniejszy ale jeśli zaprosi Pan do domu dużo porządnych gości palaczy i nie da im popielniczek, jaki będzie efekt? Czy ci porządni goście wezmą swoje niedopałki do kieszeni i wyniosą?
  Na koniec liczą się skuteczne decyzje a nie polemika domniemania kto i gdzie wyrzuca śmieci.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy Pan sugeruje, że to mieszkańcy bloków wyrzucają do lasu stare meble, gruz itp? A dlaczego mieliby to robić jeżeli co dwa tygodnie im to wywożą i nie muszą martwić się o transport? Owszem to kosztuje członków spółdzielni i płacimy! Pan doskonale wie, że to nie o puste opakowania po napojach chodzi a o wielkogabarytowe śmieci(gruz, stare meble, wory pełne odpadów wszelakich... to nie drobni pijaczkowie tam przywlekli... zauważ Pan, że puszki i butelki, które raczej mieszkancy tam wyrzucają to ci pijący tam zbierają bo to surowiec wtórny :)
  A niech Pan z łaski swojej sprawdzi jeśli Pan tam mieszka jak zachowują sie sąsiedzi? Ileż tam jest remontów a gdzie podziały się śmieci?
  Można też przecież wyciągnąc od zarządcy ile kto zapłacił i za jakie śmieci...

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to by było na tyle.
  Wysilił się Pan aby dowieść jacy to mieszkańcy domków jednorodzinnych są źli a ci w blokowiskach dobrzy. A jaki z tego wniosek?
  Śmieci dalej są w około miasta wszędzie.

  Ja wcale nie siliłem się szukać winnych. Zaproponowałem skuteczne rozwiązanie.
  Wielkie kontenery w kilku miejscach i po sprawie.
  No może Pan oczywiście ich wszystkich wyłapać i ukarać.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Doskonale Pan wie, że wtedy za te wielkie kontenery płaciliby wszyscy mieszkańcy a korzystaliby w większosci właściciele prywatnych nieruchomości i sam Pan wie, że różnej maści prywaciarze, którzy produkują te śmieci w dużych ilościach... a dotychczas wywożą do lasu tylko z tego by korzystali... Nie mam nic przeciwko a nawet jestem za! :) by takie kontenery stały przy poszczególnych osiedlach domów jednorodzinnych i by mieszkańcy tych osiedli za wywóz swoich śmieci płacili! My członkowie spółdzielni mamy swoje śmietniki i kontenery. :).

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Znaczy się jest Pan za ale pod warunkiem że płacili by " ONI " a nie " MY ".
  Wolno stojący kontener opłacany przez " ONYCH "
  Nie przyszło Panu do głowy że wszyscy płacą podatki i w tym obszarze miasto zamiata ulice, opróżnia kosze na śmieci, kosi trawę, usuwa dzikie wysypiska, zbiera liście.
  Raz jeszcze -- zaproponowałem jedynie ucywilizowanie problemu " dzikie wysypiska ".
  Zatem jeśli nie ma Pan propozycji, nie ma potrzeby wyszukiwania utrudnień do rozwiązania tego problemu. Od kilkudziesięciu lat robią to skutecznie inni.
  P S

  Gdzie Pan widział na osiedlu wielki kontener na śmieci? Nie miałem na myśli pojemnika na kółkach. Kontener 4*2, 5 * 1 m /dł+szer+wys/.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestem za tym by każdy płacił za swoje śmieci a Pan niby kapitalista a urawniłowki chce? Kto w/g Pana zapełniałby te kontenery? A kto ma płacić?

 • Anonim (ANugYC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aby każdy płacił za swoje śmieci jedynym kryterium zapłaty powinna być ilość wyprodukowanych śmieci przez daną osobę. Oraz nie powinno być podatków lokalnych.
  Co do pozostałej części Pana wypowiedzi ja się poddaję. Próbuje Pan mnie sprowadzić do swego poziomu.

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze dokładnie nie wiadomo jak będzie, a niektórzy maja nie swoje problemy.

 • Anonim (ANueqm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie wiadomo jak będzie ale wiadomo jak jest. Syf wokoło, niemoc urzędu.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tymi kontenerami można spróbować chociaż taki duży stał parę lat temu przed laskiem na Piastów... co dwa dni był pełny a smród niemożebny na kilometr się wydobywał... Mieszkańcy okolicznych posesji i osiedli domów jednorodzinnych traktowali kontener jak swój śmietnik (a nie użytkowników lasku! )Przywozili smieci nawet samochodami. No i pewnego ranka jakiś "idiota"wsypał tam popiół z żarem... jarzyło sie, że hej... Kontener zlikwidowano a pobliskim właścicielom drobnych warsztacików znowu się marzy... a karać i to porządnie! Zmienić godziny pracy straży miejskiej na "ruchome" żeby czas pracy obejmował też godziny wieczorne i nocne... Pokazać w telewizji lokalnej takiego delikwenta, który pod własnym domem ma 1 pojemnik na śmieci a wywozi śmieci do lasu... Jak by wstydu się najadł to może by zrozumiał...

 • Anonim (ANueqm), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oto wpis typowego anonimowego […]
  Sam nic nie wnosi do tematu, nie ma żadnej sensownej propozycji, sankcjonując tym samym stan taki jaki był i jest, Syf w każdym możliwym zakątku zieleni.
  Państwo Polskie od kilkudziesięciu lat propaguje politykę restrykcji, nakazów i zakazów. Jaki efekt? Pozostawiam bez komentarza.
  Zamiast tych wszystkich służb prewencyjnych chyba lepiej, taniej, i korzystniej dla wszystkich postawić kontenery. Minie troszkę czasu i wszystko się unormuje.
  Jeśli państwo ma funkcjonować sprawnie obywatele muszą mieć do niego zaufanie i szacunek a nie strach i pogardę. Wstyd to szukać wirtualnych winnych i nic nie robić w temacie.

 • 1
 • 2