Rocznica - Dzień Zwycięstwa - 8. V

 • Anonim (ANG2Ka), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mam pytanie: Czy władze powiatu "zapomniały" o dzisiejszej rocznicy - Dniu Zwycięstwa a może będą ją obchodzić jutro jak było w latach PRL-u?

 • Anonim (ANUZvY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak jesteś ciekaw to zadaj to pytanie osobiście właściwym władzom, a nie mędrkuj na forum. Ale widocznie brakuje ci cywilnej odwagi.

 • Anonim (qfMQ2), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  O jakim dniu zwycięstwa ty bredzisz jak wygrany tonie we własnym gównie a przegrany tonie w dobrobycie i dostatku to co to jest w takim razie zwycięstwo? Równie dobrze moge być przegranym.

 • Anonim (vZUa4), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie będzie obchodów gdyż w Bolesławcu tylko jedna osoba z dumą prezentuje flagę bratniego narodu. Ale za to może się przemieszczać.

 • Anonim (ANG8Eh), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co ty gadasz flusiu? Będzie nas wielu jak PRL-u. Zaczynamy o 12-tej czasu moskiewskiego. (proszę nie zapomnieć o różnicy czasowej).
  Пролетарии всех стран, соединяйтесь!
  2013-05-08, 20:42

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  N.
  Arzeczona to samo miałem napisać. Wyręczyłaś mnie. Spasiba. Żeby nie było że propaguję system który niby obaliliśmy.

 • Anonim (AE7wcE), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miliony straciły życie... należy o tym pamiętać.
  2013-05-08, 21:13Cytat z wiadomości. Wp. Pl (msz).

  "Obchody Dnia Zwycięstwa w Polsce choć odbywają się, nie mają rangi święta i są niemal niezauważalne. Żadna z partii politycznych także lewica nie jest szczególnie zainteresowana Dniem Zwycięstwa - dodaje doktor Maciej Raś. Polscy politycy uważają tą datę za trudną - jakakolwiek interpretacja 8 maja może wywołać reakcję krytyczną.

  II wojna światowa trwała sześć lat, uczestniczyły w niej 72 państwa. Według różnych szacunków zginęło od 40 do 60 milionów ludzi, którzy polegli lub zostali zamordowani. ".

  " Polscy politycy uważają tą datę za trudną - jakakolwiek interpretacja 8 maja może wywołać reakcję krytyczną.
  " - zdanie to daje wiele do myslenia. O politykach polskich.

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nasi politycy są lub chcą być poprawni politycznie.

 • Anonim (ejpr9R), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A, za czasów PRL-u obchodzono jakieś święto, odbywało się 22lipca, co to było bo słabo pamiętam? Odrodzenie Polski? Teraz kiedy jest obchodzone? Czy 11listopada?

 • Anonim (AsdU1q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla Polski był to koniec wojny, ale nie dzień zwycięstwa. Nie ma czego świętować, bo Polska po wojnie wolnym krajem się nie stała.

 • Anonim (AtPx2M), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to oglądnij do końca sk... u.

  2013-05-10, 10:13I z czym to chcesz porównywać... że papierosy podrożały? Że nie mogłeś na Zachód pojechać? Teraz to nie możesz do Ocic na odpust pojechać bo Cię nie stać ośle(to dlatego, że historii nie znasz! ).

 • Anonim (AsdU1q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przychamuj z wulgarnymi wyzwiskami, koleś. Brak ci merytorycznych argumentów, trudno, ale nie musisz sobie tego rekompensować w taki sposób.
  2013-05-10, 17:30http://prawy.pl/portal_aktual/z-kraju/3045-prawica-rp-gdy-europa-swietowala-mordowano-polskich-obywateli.

 • Anonim (AE7wQC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skornie, to ty zawężasz znaczenie zwycięstwa nad Niemcami hitlerowskimi. Nie zginęło tylu Polaków (link, który wkleiłeś) w czasie, do którego nawiązujesz, ile wymordowali Niemcy podczas wojny! Niemcy puszczali z dymem (okropne słowo, ale adekwatne do tego co Niemcy robili) wiele milionów ludzkich istnień! Człowieku i ty chcesz powiedzieć, że życie tych ludzi się nie liczy... Zastanów się... chociaż można by przyjąć, iż brak ci gruntownej wiedzy historycznej...

 • Anonim (AsdU1q), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No to świętuj, nikt ci przeciez nie broni. Podziekuj Armii Czerwonej, która 5 lat wcześniej mordowała Polaków wespół z Hitlerem. Oglądałaś "Różę" Smarzowskiego? Pięknie wygladało to "wyzwalanie".

  Polacy nie zwyciężyli. Zachód sprzedał ich (nas) w Jałcie Stalinowi.