Odpowiedzialni za utrzymanie dróg i chodników

Dyskusja dla wiadomości: Odpowiedzialni za utrzymanie dróg i chodników.


 • Anonim (ANyAoT), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkam na wsi przez którą biegnie droga powiatowa. Muszę odśnieżać chodnik nie tylko ze śniegu, który napadał, ale też ten, który nagarnął pług z ulicy. Z jakiej paki? Odpowiedzialność karna i finansowa za połamanych na nie moim chodniku to już rekord świata. Co z piachem, brudnym śniegiem, zaolejonym błotem itd. z drogi które przejeżdżające pługi wrzucają na moje podwórko? Co z kamieniami i grudami zbrylonego lodu, którym pługi obrzucają mój samochód, który stoi zaraz za ogrodzeniem? Ma ktoś podobne spotrzeżenia?

 • Anonim (AN0l1s), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przepracowany Obywatelu!
  Poczytaj najpierw sobie jakie masz obowiazki a nie czekaj az ktos zrobi to za ciebie. To Ty masz obowiazek odsniezyc teren przy Swojej posesji!

 • Anonim (ANuVca), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Też tak mam i to w mieście.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Takiego śniegu nie można zrzucić z powrotem na drogę bo odśnieżona, nie możesz zostawić na chodniku bo wtedy nie sprzątasz, a więc zaolejony śnieg z solą musisz sobie wrzucić do ogródka :)
  Za to liście ze swojego drzewka owocowego masz wywieźć na kompostownik, BO ICH PALENIE TRUJE :).

 • Anonim (AtPxOB), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ulica Polna od galerii do Ogrodowej i sama Ogrodowa nigdy po zimie nie są sprzątane. Na Polnej tony piachy zalegają zawsze do następnej zimy...

 • Chodnik na moście na ul. Mostowej przez całą zimę nie był ani raz odśnieżony.

 • Anonim (AE4m5B), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obowiązek ośnieżania chodnika wynika z ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach.

  Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?
  Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi.

  http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/kiedy-za-odsniezanie-chodnika-odpowiada-wlasciciel-nieruchomosci-kiedy-gmina,132_5701.html.

 • Anonim (AN0UWC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja odsnieżam dla śwętego spokoju, co nie znaczy że mnie się to podoba.

 • Anonim (AN0WBI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jazda po mieście jest bardzo utrudniona, chodniki zasypane, ciężko jest przejść po nich o przejechaniu wózkiem nie wspomnę.
  Kolejne opady śniegu i "zaskoczenie" dla służb niestety.

 • Anonim (AE7g4a), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trzeba przyznać, że ulice Bolesławca należą w większości do prezydenta i są zimą w stanie fatalnym, poza rynkiem starego miasta, gdzie wszystkie służby, chcą pokazać, jak pilnie pracują pod okiem prezia. "Ranczo" niech w Bolcu kręcą.

 • Anonim (vrL3u), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stan dróg w Bolesławcu jest katastrofalny, a łatania dziur nic nie dadza. Same wyboje a teraz mega dziury. Wszedzie! Na marcowy powrót zimy jest bardzo ale to bardzo powolna reakcja. Chodniki masakra. Nogi można połamać.