Gazeta Niemiecka O Polskim Karpiu

 • Na onecie w tv mówi się o tym jak obrońcy zwierząt przejmują się los karpi. Tym razem na onecie ukazał się artykuł że Polsce grozi konflikt i porównuje się do byków z Hiszpanii nie każdy jest w stanie wyobrazić sobie wigilij bez tej ryby może z jednej strony to znęcanie się nad rybą no ale to jest nasza Polska tradycja i każdy ma prawo z niej korzystać jestem tak naprawdę czy ci obrońcy nie jedli nigdy tej ryby zapewne jedli a teraz walczą aby tylko zniszczyć Polską tradycje. Zapraszam do rozmowy na ten temat i poczytania tego artykuł z onetu http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/niemiecka-prasa-o-polsce-polski-karp-jak-hiszpansk,1,5378607,wiadomosc.html.

 • Anonim (qfpQB), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nawet w święta beznadziejny bełkot. Szok.

 • Anonim (AtPxjQ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja sobie nie wobrazam świat bez karpia i nie mam zamiaru zrezygnować tylko dla tego, że jest taka moda i jakieś tam bardzo wrazliwe lobby wieszajacych sie na drzewach ekologów lamentuje i robi w okół siebie wielki szum. Sprawa z karpiem i ten niezwykle istotny news o marznącym piesku wpisuja się w ta cała smieszna jazdę ze stawianiem zwierzaków na piedestale nawet kosztem ludzi. Rozumiem, że trzeba żyć w zgodzie z natura i nie wolno sie znecac i zle traktowac zwierząt gdyz one czuja tak samo jak my. Ale nie należy też przeginac w drugą strone.

 • Anonim (An27qJ), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak można porównywać zabicie ryby z bykami z Hiszpanii
  Przecież to chore jest
  I bardzo mnie ciekawi czym się żywi autor tego artykułu.

 • Anonim (AE7rqM), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zwierzęta [niektóre], maja służyć człowiekowi za pokarm, ale chodzi o to aby ich nie męczyć tylko pozbawic życia w sposób jak najbardziej szybki i możliwie bezbolesny a tymczasem zwierzęta się maltretuje zanim zostana zabite i stad to oburzenie [słuszne zresztą] ekologów i im podobnych.

 • Anonim (AkgJzc), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I czym sie żywili niemieccy "humanisci" podczas 2 wojny swiatowej.
  A teraz beda takie bzdury wypisywac. Gdzie byli jak ADOLFO WYMORDOWAŁ KILKADZIESIAT MILONOW LUDZI ja sie pytam?

 • A dlaczego ci obrońcy zwierząt nie zajmują się zabijanymi psami w Chinach? Tylko rybką która od wielu wieków służyła człowiekowi za pokarm. To że karpie są może męczone w drastyczny sposób i te opłaty za reklamówkę na karpia po 1, 35 to mnie z szokowało do czego są zdolne markety aby zarobić.

 • Anonim (Ak5DHe), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rafi zaloz jakis nowy temat bo nudy.

 • A to zapraszam do założenia :).
  2012-12-26, 15:22Coś się jeszcze wymyśli :).

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pies też od wielu wieków służy Chińczykom za pokarm. Oni mają taką tradycję a wy im chcecie tego zabronić i zniszczyć ich kulturę. :).

 • To nazywasz kulturą? Pies to najlepszy przyjaciel człowieka co powiesz gdzie psa się wykorzystuje do akcji ratunkowych? W Polsce i nie tylko u nas a co powiesz o tym że pies pomaga nie widomym? Mogę wymieniać tak do skutku i nie mów że to kultura bo to nie jest kultura a w Polsce karpi to tradycja z pokolenia na pokolenie jest przekazywane.

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest twój własny punkt widzenia. Szczur też jest inteligentny i da się go wytresować a ty chcesz go truć, jak większość ludzi na świecie.
  Popatrz, ty jesz na święta flaczki a Amerykanin mówi że jesteś chory psychicznie, bo takie rzeczy jesz.

 • Może ustanowisz uniwersalny regulamin dla wszystkich narodów, co można jeść, a co nie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Dla jednego coś jest pokarmem, a dla innego świętościa, albo czymś nieczystym.

 • Nie dało by się tak zrobić mi tu nie chodzi o to kto co je tylko że narzucają nam że niby zle traktujemy karpie ok może że karpia kupimy żywego a potem go tłuczkiem ubijemy i schowamy do zamrażalki to jeszcze nic tak strasznego zwierzęta są wykorzystywane do pokarmu, do ubrania itp to norma w naszym społeczeństwie.

 • Anonim (ANurmM), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Karp na święta ok - nasza tradycja. Ale to nie usprawiedliwia nas, gdyż większość Polaków kupuje karpia żywego i męczy go niosąc w reklamówce, bez wody i powietrza, niejednokrotnie przez bardzo długi czas. Cywilizowany świat wymaga od nas tego, aby karpia kupować w sklepie, tak jak np kurczaka,
  Czy mięso. Jako Polka nie zgadzam się na to, aby znęcanie się nad karpiem było naszą tradycją. JESTEM PRZECIW SPRZEDAŻY ŻYWYCH KARPII.

 • 1
 • 2