Soczewki kontaktowe

 • Anonim (AmRB7p), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy zakładanie soczewek kontaktowych jest trudne i przede wszystkim kto uczy zakładania kontaktów?

 • Zakładanie jest bardzo łatwe przed lustrem. W salonach optycznych lub u okulisty można poprosić o pokazanie jak zakładać soczewki. Ja bez lusterka nie założę, a z lusterkiem sprawa jest bardzo prosta - patrząc sobie w oczy w lustrze przekręcasz tak głowę, aby odsłoniło się jak najwięcej białego w oku, to miejsce jest mniej wrażliwe niż źrenica, na to kładziesz soczewkę, a następnie kręcisz głową nasuwając soczewkę na źrenicę :) brzmi śmiesznie ale działa!
  soczewki to niezwykły komfort!
  Pamiętaj jednak aby nie nosić je cały dzień! chodź też w okularach, aby oczy odpoczęły... ja noszę soczewki po 4-6 godzin dziennie, w domu zawsze okulary. Można nosić dłużej oczywiście, ale tak mi poleciła okulistka.

 • Anonim (ANIs5x), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zakładanie jest bardzo proste, jednak na początku są trudności ja swoje soczewki zakładałam godzinę czasu i trwało to przez 2 tygodnie. Teraz robię to w ciągu kilku sekund :)
  Kocham moje soczewki są wygodnie nie czuć ich na oczach, można zapomnieć o tym ze się ma wadę wzroku.

 • Anonim (AHg2eC), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szybko się nauczysz ja polecam Vision Ekspres- tam szkolą doradzają kilka par się przymierza, żeby wybrać najwygodniejsze-i zawsze jedna para jest za free.

 • Anonim (AkNmiU), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najlepiej uczą doradzają w optyku na Grunwaldzkiej […] poza tym miła obsługa a co najważniejszeceny soczewek są atrakcyjne.
  2012-11-26, 14:55Najlepiej, moim zdaniem uczą i doradzają panie w optyku na Grunwaldzkiej 1[…] poza tym miła obsługa a co najważniejsze ceny soczewek są atrakcyjne.

 • Anonim (AE7FZt), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Soczewki tylko na allegro.

  Chyba, że za to samo 300% wiecej chcesz zaplacić.

 • Anonim (ANIs5x), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja kupuje soczewki w sklepie internetowym. U optyka soczewki kosztują 99 zł a w sklepie internetowym 68 + 9, 99 koszty przesyłki. Gdy kupuje 2 lub 3 opakowanie to jeszcze bardziej się opłaca no i zawsze otrzymuje jakieś gratisy, a to pendrive a to kubeczek, etui na dokumenty. itp..
  2012-11-27, 10:59Oczywiście mam na myśli dwutygodniowe soczewki Johnsona & Johnson są rewelacyjne.

 • Anonim (AmR5ML), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A kto uczyl was zakładac soczewki?

 • Mi pokazała moja siostra, potem metodą prób i błędów doszkoliłem się :) trzeba też nauczyć się odróżnić lewą i prawą stronę soczewki :) musi być idealnie półokrągła bo jak założysz odwrotnie to będziesz źle widzieć...w internecie znajdziesz na pewno wiele samouczków! poszukaj na youtube!

 • Anonim (ALlVYs), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  - polecam ten filmik. Moim zdaniem bardzo dobrze obrazuje i uczy jak zakłądać soczewki :).

 • Anonim (ANGqwW), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Swoje pierwsze soczewki kupilem u optyka w rynku u […], wczesniej umowilem sie na badanie wzroku, poczym pani doktor poszla po odpowiednie soczewki, wrocila i pokazywala mi jak to sie robi, cwiczylem przy niej przez chwile :) Bardzo mila atmosfera, Serdecznie polecam. Ale co do soczewek ktore sprzedaja firmy Bausch&Lomb jak dla mnie nie podeszly, wole CooperVision. Nosze ogolnie soczewki ponad rok i jestem zadowolony.

 • Anonim (ALlVYs), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W moim przypadku pierwszymi soczewkami byly Eyeye i w sumie do dzisiaj w nich chodzę ;) NA początku tak jak Mateusz kupowałem u optyka, a teraz w necie bo duzo taniej jest. Są wiargodne sklepy wiec mozna spokojnie tam kupować :).

 • Anonim (AE7Fsf), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja też kupuję w sklepach internetowych - taniej niż u optyka. Jeśli się poszuka fajnego sklepu można trafić na naprawdę atrakcyjne ceny. Zaopatruję się w kilka par soczewek aby nie płacić kilka razy za przesyłkę. Nauczyłam się sama, oglądałam podobne filmiki na necie. Do optyka poszłam aby mi powiedział jakich soczewek potrzebuję. Skorzystałam z tego sklepu.
  […]
  Ma ktoś lepszy na oku?

 • Anonim (ANIs5x), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Johnsona & Johnson te soczewki maj◘a znak wodny 123 więc łatwo odróżnić czy zakładamy soczewkę dobrze czy źle. Jeżeli patrząc pod światło widzimy 321 zamiast 123 to znaczy że soczewkę należny odwrócić na druga stronę.

  Ja korzystam z tego

  […]szkla.com/?gclid=CJvxrayZ9LMCFYxa3god6hoAlQ

  Jestem bardzo zadowolona nigdzie nie znalazłam póki co taniej ale jak ktoś ma taniej to też chętnie skorzystam.

 • Anonim (AE7hnK), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z początku denerwowałam się że nie będę mogła rozróżnić stron (na moich nie ma cyfr). Szybko doszłam do wprawy. Kwestia sprawdzenia w którą stronę się wywija - też się sama nauczyłam. Trochę ćwiczeń i każdy się wprawi.

 • 1
 • 2