Uczniowie ZSOiZ wyjadą na miesięczną praktykę do Niemiec

Dyskusja dla wiadomości: Uczniowie ZSOiZ wyjadą na miesięczną praktykę do Niemiec.


 • Anonim (AtPyg3), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czekajcie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem... 254 000 zł (8466 zł/os. ) za 105godzin zajęć i miesięczną wycieczkę do miasteczka oddalonego od bolesławca o 225km? Jeśli te praktyki zorganizowalibyście im na Malediwach to rozumiem, ale po OSIEM I PÓŁ TYSIĄCA za wycieczkę do Chemnitz leżącego przy A4 (2h drogi)... coś chyba nie hallo...

 • Anonim (ANynPS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak, tylko że za to musisz opłacic pobyt: ).

 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To niech dadzą tą kasę tym dzieciakom niech sobie tam sami zorganizują pobyt i wyżywienie. Zapewniam was jeszcze by im dużo zostało :) i tak by było najlepiej :).

 • Anonim (AN0Wry), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy macie świadomość, że warunki realizacji projektów są ściśle określone i wnioskodawca musi je spełnić żeby został projekt zaakceptowany.
  Także krytykę kierujcie do Komisji Europejskiej.

 • Anonim (AN0c8C), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zanim pieniądze znajdą się w Unii są w kieszeni obywateli. To oni płacą bardzo wysokie podatki które potem jakiś urzędniczyna rozdaje według swojego uważania. Powrót do komuny, nic dodać nic ująć. Mamy świadomość skąd się to bierze i jak się to marnuje. Dobrze ktoś powyżej / juzek / zauważył że koszt jest bardzo nadmuchany. Osiem i pól tysiąca za pobyt jednej młodej osoby to cena kosmos. Ten projekt to taki cwany myk.
  Teraz ja napiszę jaką mamy świadomość.
  Polski podatnik wpłaca do unii kasę. Urzędnik unijny przydziela część tej kasy jako dofinansowanie unijne do jakiegoś tam projektu w Polsce. W myśl tego projektu grupa Polaków jedzie do Niemiec na praktykę. Cena za nią ustalona jest z kosmosu. Dofinansowanie wpływa na konto szkoły niemieckiej a Polacy cieszą się żę niby za frajer byli miesiąc na wywczasach. Gdyby młodzież zdawała sobie sprawę jak to działa nie każdy jechał by z radością. Wniosek z tego taki że teoretycznie Niemcy są płatnikiem netto a w praktyce płacą za to Polacy. Czy jest ktoś kto potrafi obalić tą teorię?

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Dzięki certyfikatom Europass Mobity będziemy mogli pracować w Niemczech".
  Dziwne, znam wielu ludzi bez tego certyfikatu pracujących w Niemczech i nie tylko tam.
  Polak jest jak murzyn - też potrafi cieszyć się blaszką.

 • Anonim (ALUT0I), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po pierwsze, aby dochodzić do radykalnych, a często, nie ukrywajmy, prostackich wniosków Panie M, trzeba znać szczegóły, a nie opierać się tylko na notce informacyjnej - z reguły nie można zamieścić tam wszystkich informacji, bo nie o to chodzi.

  Jakie ma Pan kwalifikacje, aby rozstrzygająco twierdzić, że "ten projekt to cwany myk i że cena jest ustalona z kosmosu? ".

  Nikt nie zaakceptuje projektu, w którym podane są ceny z kosmosu i nie odpowiadają rzeczywistości. Ten kto pisał unijne projekty doskonale o tym wie.

  Polacy jadą tam na praktyki, a nie na "wywczasy", a to są dwie różne sprawy. Nikt w Niemczech ( tak jak nikt w Polsce) nie uczy i sprawuje opieki nad tymi praktykantami za darmo, ubezpieczenie, wyżywienie i szereg innych kosztów związanych z profesjonalnym i naukowym charakterem pobytu uczniów również kosztuje i nie ma znaczenia, że to jest Chemnitz. Jestem przekonany, że Polacy będą funkcjonowali w godnych i zachodnioeuropejskich warunkach, a nie u bauera na polu - co niestety stereotypowo myśli się o naszych rodakach za granicą i czego pewnie chciałby Pan M, aby przyoszczędzić trochę unijnego grosza. A przyoszczędzac doprawdy nie ma co. Polska - jak każde Państwo - wpłaca do UE 1% naszego PKB. Od chwili wejścia Polski do UE otrzymaliśmy z jej kasy jakieś 80 mld złotych więcej niż w do niej wpłaciliśmy. To są fakty i suche liczby, których nie da się ośmieszyć niskimi argumentami. Ktoś powie, że duża cześć tych pieniędzy wraca do Niemiec czy Francji. I bardzo dobrze, ze wraca, bo na tym polega wspólnota europejska! Nasza praca polega na tym, aby w Polsce chciano jak najwięcej inwestować, kupować i zostawiać pieniędzy, ale to już jest inna sprawa.

  Najłatwiej jest rzucać jakieś populistyczne, nic nie warte oskarżenia, które jednocześnie sugerują, że Polak jak zwykle robiony jest "w wała" i to do tego przez Niemców. Granie stereotypami, uprzedzeniami i udawanie, że na podstawie kilku zdaniowej notatki odkryło się machinację roku, to blamaż i kompromitacja. Myślę, że zamiast spędzać czas przed ekranem monitora warto zniszczyć sobie oczy przed kartkami książek, a najlepiej zafundować sobie "wywczasy" i zobaczyć jak funkcjonuje opisywany świat.

  Uczniom życzę udanego pobytu. Wracajcie z nową wiedzą!

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  80 miliardów złotych w osiem lat? Ty się chwalisz czy żalisz?
  Masz może kwotę kar jaką musieliśmy zapłacić za niedostosowanie się do dyrektyw UE?
  Od wejścia do UE zaczęto masowo produkować urzędasów którzy wzięli dla siebie część zysków z tych 80 miliardów.
  A co powiesz o oprocentowaniu kredytów u nas i w UE przez te same banki?
  W UE mają o wiele niższe oprocentowanie a nas doją.
  Może okazać się że te 80 miliardów to mit bo w odsetkach oddaliśmy 100 miliardów dla zagranicznych banków.
  Czyli jesteśmy w plecy plus mamy na utrzymaniu dwa razy więcej urzędasów od pisania próśb o dotację :).

 • Anonim (AtPyg3), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Masz racje, ubezpieczenie, opieka, wyżywienie... gwarantuje ci że idąc do pierwszego z brzegu biura podróży, kładąc im na blat 254 000zł z poleceniem zorganizowania miesięcznej wycieczki na karaiby/madagaskar/malediwy/sri lanke/do japonii/czy kurde na wyspy JO-JO dla grupy 30os. To z pocałowaniem ręki zagwarantowali by im Hotel 4* + All Inclusive i dmuchaną kaczkę dla każdego, no i oczywiście ubezpieczenie oraz opiekę rezydenta, co jest w twojej opinii tak ogromnymi kosztami... (co do wyjazdu do Chemnitz, to należy pamiętać, że ubezpieczenie, które mają w Polsce liczy się na terytorium całej UE, więc ta kwota 254tys. Nie powinna jej zawierać).

 • Anonim (euucwb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Księżyc siemano!

 • Anonim (ANx2KY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji aby zauważyć że ludzie są okradani. Zmieniają się jedynie preteksty. Pieniądze powinni wydawać ci którzy je wypracowali.

 • Anonim (evgggb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiecznie coś się nie podoba ;/
  Lepiej niech te pieniądze przeznaczą na radary. Wtedy każdy zapłaci i będzie zadowolony. Kolejny raz coś nie pasuje.
  Gryzie w oczy, że młodzież ma szanse jakiej większość z wypowiadających się tutaj nie miała.

 • Anonim (d7bsZ2), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Takim to dobrze.

 • Anonim (Ak5oXF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie gadac glupot sami placimy sobie za noclegi od8 do 16 praktyki nie jest tak fajnie ludzie dajcie spokoj.

 • Anonim (AN0W4r), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sami za noclegi? Ale przecież z pieniędzy projektowych. Dlaczego nie piszesz prawdy. Skoro jest tak źle to nie jedź, inni chętnie pojadą.

 • 1
 • 2