Śmieci -- kto jest winien

 • Anonim (ANx2KY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oprócz znanego wszystkim cyklicznego zjawiska pt " ZIMA ZASKOCZYŁA DROGOWCÓW " mamy kilka innych, które są zmorą społeczną. Jedną z ważniejszych są dzikie wysypiska oraz zalegające niemal każdy kątek opakowania po napojach. Oba problemy można skutecznie zwalczyć. Potrzebna jest tu jedynie dobra wola rządu i sejmu. Pierwszy problem, dzikie wysypiska, można zneutralizować zbiorczymi kontenerami wystawionymi w wielu punktach miast. Opisanymi w sposób czytelny. Tu wyrzucaj śmieci nie do lasu. Problem drugi to ucywilizowanie systemu sprzedaży i odbioru opakowań po płynach i napojach. Niemcy i Czesi Już sobie z tym poradzili. Kaucja za opakowania i automaty do odbioru. Hipermarkety w zamian za ulgi podatkowe mogły by sfinansować automaty. Gdyby na wszystkich szczeblach władzy powstrzymano się od wzajemnego nagradzania oraz lekko przyciśnięto pasa społeczeństwo mogło by otrzymać pierwszy po wojnie miły prezent od polityków.

 • Anonim (AE7FtC), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oj tak, od dawna o tym się mówiło. Jeden z parlamentarzystów wysunął nawet daleko idący wniosek, który mógłby przyspieszyć stosowanie dobrego prawa, aby jedynie zatrudnić tłumaczy, którzy przetłumaczą ustawy z języka niemieckiego, a także odchudzić sejm z 460 posłów, co ułatwiłoby Polakom życie. Polska dopiero raczkuje w recyklingu i wykorzystywaniu odpadów. Dodać należałoby jeszcze ochronę zdrowia, życia i środowiska i popędzić z granic miasta pseudodziałkowiczów, którzy wytwarzają trujące dioksyny podczas spalania swoich odpadów. W Niemczech nie do pomyślenia są jakiekolwiek ogniska i zadymianie. Oni potrafia swoje zdrowie szanować, w przeciwieństwie do polaka-pseudodziałkowicza, któremu działki należy odebrać, bo nie użytkuje jej zgodnie z przeznaczeniem. W samym Bolesławcu takich trucicieli nie brakuje. Wszystkie odpady z działek do kontenerów i płacić jak my wszyscy za śmieci, a nie do ogniska, bo zdrowie jest bezcenne.

 • Anonim (AE7Fbg), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta, ma się tym zainteresować rząd czy sejm?
  Weź się ogarnij i wyrzucaj śmieci gdzie należy to nie będzie dzikich wysypisk :).

 • Anonim (ANx2KY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma gdzie wyrzucać dużych rzeczy to ludzie wiozą do lasu.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I zrefundować leki na choroby psychiczne.

 • Anonim (ANUZZo), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jest inteligentny sposób aby wszyscy segregowali i aby opłata za śmieci była niewygórowana - ale dlatego, że mało się płaci - to rady gmin, zarządy spółdzielni mieszkaniowych i grupy trzymające władzę udają że nic o tym sposobie nie wiedzą, wychodząc z założenia, że oni dobrze zarabiający i tak się „wyżywią” - szczegóły na google. Pl po wklejeniu hasła "jak płacić mniej za śmieci" oraz hasła „system eko ab” - można czytać a nawet oglądać...

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (ANx2KY), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wprowadzenie Niemieckiego systemu zagospodarowania opakowaniami po napojach w bardzo znacznym stopniu zmniejszyło by uciążliwość segregacji odpadów. Co za tym idzie oszczędność dla mieszkańców. Wystarczy jedna decyzja Rady Miasta i w Bolesławcu zapoczątkuje się ten proces.

 • Anonim (AL0FNt), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niepełnosprawni intelektualnie urzędnicy i radni nawet nie potrafią w miarę poprawnie przeczytać a co dopiero zrozumieć...

 • Anonim (qfzM5), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Za produkcje śmieci odpowiedzialni są obywatele. Ja nie kupuje mięsa w plastikowych pojemnikach. Napoi w plastikowych butelkach itd dlatego nie produkuje plastikowych śmieci. Szkło i papier produkuje. Umiem czytać i wrzucam do odpowiednich pojemników. A analfabeci wywożą do lasu nie wiedząc że wywożąc do lasu wydają więcej pieniędzy (np na paliwo)niż mieli by wrzucić do odp pojemników. Tj obywatelskie polskie myślenie. Brawo polaku łapserdaku.