Bolesławiec wśród gmin o najniższych stawkach opłat śmieciowych

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławiec wśród gmin o najniższych stawkach opłat śmieciowych.


 • To oznacza tylko jedno - nasi rządzący najmniej kradną ;) Chwała im za to :)

 • Anonim (AN0kEF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli do tego dokona się restrukturyzacji zatrudnienia i płac w MZGK poprawi bazę sprzętową, firma może liczyć na wsparcie Bolesławian w przypadku zagrożenia konkurencją z zewnątrz.
  Szkoda że nowy system nie zakładał opcji; płacisz za tyle śmieci ile wyprodukujesz; ale to i tak jest nie najgorzej. Podwyżka cen będzie nieznaczna. To pozytywny sygnał od władzy, która tym razem stanęła na wysokości zadania i w miarę swoich możliwości uchroniła po pierwsze mieszkańców przed znaczną podwyżką opłat za wywóz nieczystości.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kocham ten samorząd :)
  Jak potrzeba to porównują się do miast "prezydenckich" a jak jest inna potrzeba to porównują się do wiosek i mniejszych miast "nieprezydenckich".
  Co z tego że mamy ceny mniejsze? Niektóre z tych miast i wiosek nie władowały kasy na przestrzeni lat w MZGK i segregację i teraz płacą więcej. My JUŻ władowaliśmy kasę w unowocześnianie odbioru odpadów. Podliczcie to z tymi wydatkami jak i odległy dowóz śmieci do odbiorcy, co też ma duże znaczenie.
  My za to płacimy już od dłuższego czasu a niektórzy dopiero zaczną, więc rachunek za śmieci się równoważy.
  To jest jak z odbiorem ścieków. Ci co zainwestowali w oczyszczalnię płacą mniej a ci co nie zainwestowali (są tacy) płacą więcej pod groźbą kar.
  Błędem jest nie wliczenie do rachunku kosztów budowy oczyszczalni, bo za to też zapłaciliśmy a nikt nam tego nie podarował w prezencie.
  Tak samo w prezencie nie dostaliśmy samochodów i kubłów do segregacji na co inne gminy nie wydały być może ani złotówki.

 • Anonim (ekhOcR), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nowogrodziec jak zwykle najdroższy ża niesegregowane śmieci 23zł. Kiedy wreszcie ci radni zrozumieją żę są dla ludzi a nie dla swojego burmistrza.

 • Anonim (AtPyTp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wiecie co szlak mnie trafi zaraz, a gdzie Świdnica,
  Jelenia Góra
  Miasta podobne do naszej popudówy. Tu są wymienione same malutkie miasta i co mam sie cieszyć, że my mamy mniej do "wiosek ".

 • Anonim (ANiKbM), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A czy ktod wie, jak bedzie w gminie wiejskiej Boleslawiec?

 • Anonim (AtPyTy), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To zależy jaki jest poziom kosztów składowania, recyklingu i utylizacji odpadów. Jeśli jest wyższy to i tak dopłacimy z naszych podatków nie wspominając, że z naszych podatków powstało wysypisko w Trzebieniu.

 • Anonim (AE7w88), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pytanie zasadnicze! W jaki sposób mam segregowac te smieci, mieszkam w kamienicy, gdzie obudowany smietnik ma dwa odkryte pojemniki, do którego wrzucane sa worki ze śmiciami ogólnymi. Plastik, papier, popiół, szkło. Wystarczy, ze ja posegreguje te śmieci i co jakis czas wyrzucę worek ze szkłem, plastikiem, z papierami, wszystko oczywiscie osobno, a sąsiad menel z wiaderka wysypie wszystko co nazbierał i... karze sie wszystkich za nie segregowane smieci!

 • Anonim (AN0RFQ), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A w Trzebieniu oczywiscie bedzie najdrozej mimo iz powinno hyc najtaniej bo do wysypiska mamy 2 km! Gdzie tu sprawiedliwosc?

 • Anonim (AE7F9E), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najwięcej powinni płacić pseudodziałkowicze, bo zamiast segregować i wyrzucać śmieci do kolorowych pojemników, wrzucają do ogniska. To samo robią z odpadami zielonymi, gałęziami, liśćmi, trawą, a przy tym dymią niemiłosiernie. Smród i trucizny od pseudodziałkowiczów są rakotwórcze. Za utratę zdrowia, a nawet życia, nie wspomnę o zanieczyszczaniu środowiska, miasto powinno zabrać działki ogrodnicze i dać takim ludziom w szczerym polu, aby mogli się nawzajem wytruć.

 • Anonim (dRj0Uu), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Antydziałkowicz chyba nie ma pojęcia jak funkcjonują ogrody. Na działkach nie zdarza się żeby spalano to co spalają w ramach podratowania budżetów domowych, niektórzy mieszkańcy. Palą wszystko co nadaje się do spalenia (laminaty, płyty meblowe, opony) w celu zapewnienia ogrzania mieszkania. Na działkach większość odpadów roślinnych przerabia się na kompost. Spalanie odpadów roślinnych dopuszczalne jest tylko w określonym regulaminem czasie. Zdarza się że na działkach pojawiają się zbieracze złomu kabli i tam opalają z izolacji.
  2013-02-02, 18:38Antydziałkowicz chyba nie ma pojęcia jak funkcjonują ogrody. Na działkach nie zdarza się żeby spalano to co spalają w ramach podratowania budżetów domowych, niektórzy mieszkańcy. Palą wszystko co nadaje się do spalenia (laminaty, płyty meblowe, opony) w celu zapewnienia ogrzania mieszkania. Na działkach większość odpadów roślinnych przerabia się na kompost. Spalanie odpadów roślinnych dopuszczalne jest tylko w określonym regulaminem czasie. Zdarza się, że na działkach pojawiają się zbieracze złomu kabli i tam opalają z izolacji.

 • Anonim (dRj0a8), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie kochani dajecie sobie oczy mydlic rankingiem cen za wywóz smieci a problem to my mamy w polsce inny tylko nikt tego nie widzi, h. J z tymi workami. W EUROPIE ŻYJECIE JAK OSTATNIE DZIADY!

 • Anonim (AE7hAP), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Poczytajcie sobie Raport dr. Hab. Inż. Adama Grochowalskiego prof. PK Instytutu Chemii i Technologii Nieorganicznej Politechniki Krakowskiej "Badania dioksyn w powietrzu Krakowa", gdzie już w latach 1995-1997 było duże zagrożenie dioksynami. Pouczająca lektura także jest na stronie Fundacji Akademii Dobrych Pomysłów pn. "Wypalanie traw zabija ludzi, zwierzęta, środowisko". Każde spalanie na wolnym powietrzu, emituje trujące dioksyny i zagraża zdrowiu i życiu. Łamanie prawa przez działkowiczów jest karalne. W Polsce szykują się procesy przeciwko pseudodziałkowiczom. W granicach administracyjnych miasta nie powinno być działek ogrodniczych! To zbyt atrakcyjne tereny, aby pseudodziałkowicze wytwarzali z nich trucizny dla pozostałych mieszkańców miast.

 • Anonim (AE7edS), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A domy jednorodzinne?
  Zgłaszałam zarządcy dom który nie ma wogóle swojego śmietnika i podrzuca nam śmieci. Bez reakcji. Albo jak im się już nie mieszczą we własnych pojemnikach to podrzucają wspólnotom. Płacą 1/4 tego co płaciliby mieszkając w bloku.

 • Anonim (AtPxKw), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co to znaczy "pseudodziałkowicz"? Ten co spala?
  Ten co nie spala to pseudodziałkowicz. Jeżeli ma na swojej działce tylko trawkę i ławkę, i nie musi nic spalać to właśnie to jest pseudodziałkowicz.
  Działkowicz sadzi, przycina, kopie i pielegnuje. Z tego wszystkiego powstają odpady roślinne które trzeba spalić.
  A może ukarać pseudorolnika bo pryska i spala a tego rolnika spod sklepu z tanimi winami nagrodzić, bo nie spala?
  Od lat spalało się gałęzie, trawę, zarażone rośliny, tylko teraz objawiły się "ekologiczne zajoby". Jak ci śmierdzi pod działkami to wybuduj się koło Badera czy Appela, tam nikt nic nie spala :).

 • 1
 • 2