Opłaty za odpady komunalne

Dyskusja dla wiadomości: Opłaty za odpady komunalne.


 • Anonim (AN0Rwp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Okazuje się że można ustanowić sensowny najbardziej zbliżony do sprawiedliwego system opłat za wywóz śmieci. Rada Miasta Bolesławiec tym razem stanęła na wysokości zadania i pokierowała się interesem przede wszystkim po pierwsze mieszkańców.
  Teraz pora na restrukturyzację Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Mniej administracji a w to miejsce więcej specjalistycznego sprzętu. Ponad to wypadało by wdrożyć system zapobiegania tworzeniu się dzikich wysypisk. Wstępny projekt był już tu prezentowany.
  MZGK powinien działać wyłącznie w interesie mieszkańców na pograniczu opłacalności i pozostawać pod ich całkowitą kontrolą. Dlatego też nieodzowna jest modernizacja sposobu zarządzania i zatrudnienia aby uchronić ją przed niechybnym upadkiem.

 • Anonim (AtJjB0), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No bardzo Rada stanęła na wysokości zadania. Za śmieci płaciłem ok 10 zł teraz będę płacił 15zł. Kwoty wzięte z księżyca i to przed przetargiem. Może się okazać że inna firma niż MZGK wygra przetarg i będzie to robić dla miasta za np. 7 zł od osoby. Co z resztą kasy?

 • Anonim (AmRmBc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie w mieście beda teaz pracowac tylo na opłaty i śmieci a jak nie mam dochodu to nie produkuje śmieci i co z kontenerami na odpadki kompostowe jak ktoś je kompostuje też musi płacić śmieszne złodziejskie miasto ale ludzie srednio zarabiają 1600 zł minus podatek super kraj.

 • Anonim (AE78Fq), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PanM chce aby w MZGK ograniczy zatrudnienie, bo na pewno chce te późniejsze braki w administracji zasilić pracując tam społecznie. Jak to łatwo wypowiadając sie o kimś. A co Pan panieM robi? Może tam gdzie Pan pracuje należy także ograniczyć zatrudnienie.

 • Anonim (AtPxqH), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rolnik odbiera obierki suchy chleb, na działke wynoszę to co można kompostować jako nawóz śmieci to butelek z plastyku 8 na miesiąc, papierowe odpady to 1kg max. W okresie palenia w piecu na rozpałkę i piach zmieciony z wycieraczki , 5kg - to moje śmieci wycenione na 15 zł?
  2013-01-24, 18:53Dziwne miałem komunikat żle wpisany kod? To co był dobry czy zły?

 • Anonim (hj80C), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda słów. Najpierw to trzeba zrobić porządek z zadaszeniami pod którymi stoja 3 duze kontenery no i niestety 2 z nich tylko są zapełniane bo do 3-ciego nie mozna się dostać. Następnie przy każdym z takich miejsc należy postawić pojemniki na odpady plastikowe, szklane i papierowe. Chorym jest ze człowiek segreguje odpady a najblizszy pojemnik kolorowy ma ponad 1 km od domu. Nikt na to nie zwraca uwagi tylko kaskę podnosi. Tak na koniec - ta podwyżka to również zebranie kasy na nagrody noworoczne. Za biurkami siedzą ekonomiści a tak na prawdę to nie potrafią dodać kilku liczb.

 • Anonim (AN0Rwp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Hene. Firma ta świadczy usługi dla ludności. Firma ta powstała dzięki pieniądzom ludności. Firma ta powinna istnieć i nie być zbytnim obciążeniem dla tej że ludności. Jeśli Pan zna dokładnie strukturę zatrudnienia w MZGK to proszę pomyśleć czy, gdyby to była Pana prywatna firma i nie mógł by Pan dostać więcej pieniędzy od klientów ponad to co Pan wynegocjował / uchwała Rady Miasta / a musiał by Pan się rozwijać sprzętowo trzymał by Pan tyle administracji?

 • Anonim (AE7Fta), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nadzieja w Niemcach, aby tylko chcieli przystąpić do przetargu i dać niższą cenę. Oni wiedzą jak mają odzyskiwać i przetwarzać odpady, my nigdy nie wiedzieliśmy, dlatego plastykowymi butelkami, reklamówkami i innym smrodliwym i szkodliwym dla zdrowia badziewiem pali się w piecu, bo zamiast "pięknych" kostek w rynku i elewacji na budynkach rządzący mogli zadbać nad ochroną środowiska i pociągnąć nitkę ciepła z Ciepłowni do starych budynków i dać na taki cel wsparcie dla mieszkańców. Ale myślenie widać nie boli.

 • Anonim (qva70), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jeśli mam 4 dzieci do 4 lat to na kazde z nich musze płacić śmieciowe? Czy zużyte pampersy to odpad papierowy? Wychodzi na to ze 4 dzieci + rodzice to wydatek 90zł/mc podczas gdy wczesniej wystarczał jeden pojemnik na śmieci i jedna opłata... wystarczyła by mi jedna taka nagroda co sobie u góry rozdają by opłacić do przodu za wywóz odpadów puki dzieci nie zaczną na siebie zarabiać... SZOK! Kiedy opłata klimatyczna?

 • Anonim (AE7YHe), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co zrobić z sąsiadami którzy w domu jednorodzinnym nie mają pojemników na śmieci tylko podrzucają śmieci do pojemnika z naszej wspólnoty.
  2013-01-25, 09:41Jak często będą wywożone te śmieci? Bo nie ma informacji ile razy w miesiącu.

 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Polityka prorodzinna...
  Kochane dzieci nie ma dziś obiadu bo mamusia uiściła dziś opłate za Wasze odpady...

 • Anonim (ANGJ8G), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zauważyłem, już od pewnego czasu, że śmieciarzom przeszkadzają śmieci! Oni mają nieustanny problem ze śmieciami, a zaczęli od wymyślania różnych nazw na śmieci. Tworzą sobie sztuczny problem. Gdyby nie śmieci to nie mieli by pracy pensji i premii bo śmieciarz jest śmieciarzem od śmieci a wiedza im przeszkadza. Ja wiem że wyp... ć to nie to samo co utylizować, no ale jesteście od tego jak śmieć dla śmieciarza. Dojdzie do tego że każecie nam wystawiać już gotowy granulat, czy to ze szkła, czy to z papieru, wy to zabierzecie i PODNIESIECIE CENĘ! Ps. Poużywałem sobie na śmieciarzach! Aż i Rada Miasta miała coś do roboty żeby nie dać się zutylizować. Mnie pozostaje płacić i napisać przemyślenia. Acha, czy pracownicy MZGK płacą takie same stawki za śmieci?

 • Anonim (VBjxI), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jak będą traktowane osiedla domków jednorodzinnych na których stoją pojemniki do selekcji odpadów? Po 11zl czy po 15 zł bo nie bardzo zrozumiałem ten tekst panów rajców :( jezeli po 15 to mam to w szanownym D(poważaniu) i wywalam wszystko do jednego kubła i niech sie pałują z tym na sortowni. PREZYDENCIE i RANI JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI.

 • Anonim (AE7gLc), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli od mieszkańca mamy płacić, to jak prezydent rozwiąże problem z działkowiczami, którzy mają małe 2 pojemniczki, a 200 działek, bo resztę śmieci i wyrywane wprost z działek zielone chwasty i inne żywe zielone odpady spalają i zadymiają miasto.

 • Anonim (evgggb), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ni rozumie dlaczego opłata jest od osoby a nie od pojemnika:
  - jak ktoś zapełnia pojemnik w ciągu miesiąca raz - płaci np 60 zł -.
  - jeśli zapełnia raz na tydzień płaci 4x60 zł i nie ma to nic wspólnego z liczbą mieszkańców,
  Wywozimy pojemniki nie mieszkańców.
  Wystarczy wmeldować do nikąd połowę rodziny i opłata spadnie o połowę.
  I znowy liczba mieszkańców Bolesławca może spaść a pan Prezydent niedługo nie będzie już nawet tytułowany "burmistrzem" (jak w reportarzu o perspektywach rozwoju) tylko sołtysem.

 • 1
 • 2