Strajk na Koleji

 • Fatalny stan naszej koleji i niskie zarobki i co rusz coś kolejarzą zabierają na tej pracy nie jest fajna kilka godzin trza spędzić za sterami maszyn. Koleje polskie nie należą do najbezpieczniejszych a nasi politycy dostają po kilka naście tyś piniędzy w prezencie i ja się pytam co tych 400 posłów robi w sejmie oprócz ciągły afer, korupcji itp górnicy też nie mają za dobrze tyrać klika naście metrów po ziemią a te osły sobie siędza wygodnych fotelach, wygodnych samochodach i mają nas szeroko i głęboko to jest chory kraj i ten cały Tusk.

 • Anonim (AtPxQp), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Analfabeta.

 • Anonim, 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kiedy nmasz urodziny? Kupie Ci slownik ortograficzny...

 • Rafi, włącz sobie autokorektę, bo naprawdę.......

 • Anonim (ANyCiA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale bełkot, w dodatku masa błędów, skąd Ty sie urwałeś?

 • Anonim (AtPxMF), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rafi chciał błysnąć, ale jak zwykle nie wyszło. On tak ma.
  2013-01-25, 20:43Zapomniałem dopisać, On kiedyś napisał ze ma dużo fanów.

 • Wy akurat należycie teraz do nich :) zresztą proszę o wypowiedzi do tematu.

 • Anonim (AtPxV9), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie wypowiem się na temat kolei, ale twoim fanem Rafi jestem, a nasi politycy dostają po kilkadziesiąt tysięcy jak w sejmie w prezencie a górnicy muszą pod ziemią jak te osły zap. Ać i ja ciebie Rafi rozumiem i ten chory Tusk!

 • Anonim (ANyCiA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież nadal mają zniżki na przejazdy 2 klasą = 99 %.

  Płaczą bo już nie mają na 1 klase, ale nie przesadzajmy, 2 klasa wiekszość rodaków podróżuje i słono za to jeszcze płaci.

 • Anonim (AkNpT1), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze trochę i przy następnym strajku kolejarze zażądają żeby im d o p ł a c a ć po 100, - zł za to że zechcą pojechac 1 klasą.

 • Anonim (ANyCiA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dokładnie o to chodzi, zawsze znajdą powód do strajków, takie szantażowanie kosztem pasażerów, rozbraja mnie ich argument że strajkuja dla dobra podróżnych, gówno prawda, DLA SWOJEGO DOBRA i śmigania 1 klasa za friko.

 • Jakby w końcu prawdziwie sprywatyzowali kolej to od razu wszelkie problemy by się rozwiązały. A tak podzielili tego molocha na miliard małych spółek, każda ma osobnego prezesa, zarząd, itp. Dużo kasy jak zwykle niepotrzebnie zjada biurokracja.

 • Anonim (ANyCiA), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wlasnie taki był cel dzieleinia pkp na spółki, żeby ratowac polską kolej.

 • No niby mają ale związek uznał że im mało no to zrobili strajk ale dlaczego polityk ma dostać pensje 14 tyś i plus do tego 45 tyś kosztem podaników a i tak my nie mamy w sejmie wpływu a oni mają nas w szerokim tunelu. Wybraliście mnie to mogę sobie kasę pobrać a czy któryś z tych Panów czy Pań pomyślała o domach dziecka? Czy ubogich ludziach co nie mają za co żyć? Żeby przekazać swoją pensje może nie całą ale choć pól na to? Otóż nie bo mu mało.

 • Anonim (ej7KbL), 5 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Joko" gimnazjalisto, nie wypowiadaj się na tematy, w których twa wiedza nie obliguje cię do tego. Ponieważ jeszcze uczęszczasz do szkoły (i zapewne masz w planie taki przedmiot jak matematyka), może mi odpowiesz ile mnie podatnika kosztują twoje i twoich kolegów bilety zniżkowe na kolej, pks, mzk, kino, teatr, basen itp, itd, które nabywasz na tzw. Legitymację szkolną ze zniżką 50%. Może taką zniżkę powinni mieć tylko uczniowie, którzy mają średnią co najmniej 4, 5.
  Jeżeli chodzi o zniżki, niech zabierają... Wszystkim!
  Energetycy, gazownicy, wodociągi, policja, wojsko.
  Ja swoje przywileje nabyłem przez długoletnią pracę. Zaczynałem gdy ciebie jeszcze nie było w planach. Zabierać mogą takim jak ty, którzy przyjmują się na kolej po zmianach.
  Na koniec - Ja już od kilku lat nie wykupuję zniżek i nadal nie zamierzam. Od wykupu muszę zapłacić podatek (od luksusu), a jaki to dla mnie zysk wykupić ulgi a potem kupować bilety TYLKO DO CELÓW SŁUŻBOWYCH. Prywatnie nie jeżdżę pociągami od kilku lat (wolę jechać z rodziną samochodem). Większość pracowników kolei traktuje swoją pracę jako służbę. Niestety jeżeli kolejarze przestaną wykupować ulgi, odbije się to na bezpieczeństwie takich krótkowzrocznych pasażerów jak ty. Zamiast wsiąść do pociągu i jechać np. do Zebrzydowej czy Okmian, usunąć powstałą usterkę natychmiast, będą czekać na transport. Oczywiście jest jeszcze możliwość jeżdżenia własnym samochodem, ale raczej nie liczył bym na to. Do baku nikt darmo nie naleje. Prędzej czy później odbije się to na bezpieczeństwie, o którym coraz częściej zapominają ministrowie i prezesi (którzy są zazwyczaj menadżerami bankowymi i nie znają realiów i specyfiki służby (pracy) na kolei.

 • 1
 • 2