Przyjazne ciepło z sieci

Dyskusja dla wiadomości: Przyjazne ciepło z sieci.


 • Anonim (AN0tSY), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciekawe jak to się kalkuluje?

 • Anonim (ANG2u8), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ZEC-owi na pewno się kalkuluje. Inaczej by tak tego nie reklamował.

 • Anonim (AE7g3X), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cieplą wodę przerabialiśmy już jakiś czas temu i wyszlo że nijaksię to nie oplaca. 1500 zl na dzien dobry, koszty remontu w lazience i kuchni a zysk obecnie to około 40 zl rocznie Łatwo policzyć po 30 latach mam zwrot nakładow bez kosztow remontu. Napewno opłaca się ZEC owi i tym ktorzy nie mają centralnego np, stare bloki Zygmunta Augusta i prz jednym robią drugie. Swoją drogą ciekawe dlaczego ZEC tam nie idzie z ofertą?

 • Anonim (AE7Fgq), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chciałbym byc tym szczęściarzem, który bedzie podłączony w pierwszej kolejności. Prosze o podłaczenie budynku przy ulicy Jana Pawła II 2a - 2b. Niech się inni zastanawiają dłużej. Ja nie chciałbym czekać.

 • Anonim (AtPyeu), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Podłączcie do sieci Rynek i okolice. Mieszka tam wielu starszych ludzi, którzy mają problemy z przyniesieniem węgla z piwnicy (wiem co piszę). Plusem będzie także zmniejszenie zadymienia w miecie :).

 • Anonim (AE78Vp), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może ktoś napisze z ZEC-u ile kosztuje 1 GJ ciepła i 1m3 ciepłej wody.

 • Anonim (AtPxLx), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po pierwsze podłączenie kosztuje ok 1500zł od mieszkania + remont łazienki. Co do niższych kosztów to nawet w spółdzielni naliczyli że wyjdzie wiecej miesięcznie niż dotychczas :) […]

 • Anonim (AtPxJh), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozmowa kontrolowana...

 • Anonim (AE7wJt), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla chcącego nic trudnego.
  Ze strony ZECu:
  Ilość energii potrzebną do ogrzania 1 m3 o 50 ºC obliczamy ze wzoru:
  Q = 1 * 993, 74 * 4189 * 50 = 208 138 843 J ≈ , 21 GJ.
  Obliczamy koszt podgrzania 1 m3 wody:
  , 21 GJ * 60 zł/GJ = 12, 60 zł.
  Wyliczenie powyższe jest wyliczeniem teoretycznym. Tyle kosztuje 1 m3 ciepłej wody z ZEC Bolesławiec bez start ciepła, które następują na drodze od licznika energii cieplnej w węźle cieplnym do kranu odbiorcy. W Bolesławcu wskaźnik zużycia energii cieplnej potrzebnej do ogrzania 1 m3 wody jest różny, w zależności od zarządcy nieruchomości. I tak w spółdzielni mieszkaniowej wskaźnik ten kształtuje się w granicach (0, 3022 – , 4885) GJ/m³,

  Czyli reasumująca z danymi za zeszły rok najtaniej i najdrożej można mieć wodę , 302260, 00=18, 13 zł i , 488560, 00zł=29, 31zł /1m3 ogrzewania wody + 9, 94 zł za wodę (obecnie).
  Powyzsze wyliczenia pochodzą ze strony ZEC Bolesławiec, są to teoretyczne wyliczenia i pewnie nie uwzględniają zysku ZEC oraz strat za węzłem w budynku.
  Pozdrawiam.

 • Anonim (vGtsS), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaki remont łazienki o czym wy piszecie wystarczy zdjąć piecyk gazowy ze ściany i podpiąć rurkę z ciepłą wodą pod istniejącą instalację wodną i gotowe. Pion z ciepłą wodą znajduje się w kominie po piecyku gazowym. W mieszkaniach nie trzeba robić nowej instalacji wodnej.

 • Anonim (AE7hVG), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie o jakim remoncie łazienki mówicie? Podłączenie jednej rurki to remont? I tak myśli większośc mieszkańców, u nas we wspólnocie to przerabialiśmy, nikt nie myśli o póżniejszych kosztach o bezpieczeństwie o tym że nowe junkersy wytrzymują kilka lat a serwis to połowa wartości junkersu itp. trzeba myśleć przyszłościowo a nie tylko o tym że ktoś ma płytki w łazience.

 • Anonim (A7fMcg), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie przesadzaj kobieto, przez 30 lat mam 2 junkersy i żaden nie wybuchł i nie był naprawiany przez speca, tylko domowym sposobem. Obecny ma nieco ponad 9 lat i wszystko jest dobrze. Ci co mają ciepłą wodę z sieci nie zawsze są zachwyceni. Zanim wyreguluje się, aby była dobra to wiele spływa do kanału. Bywają też momenty wzmożonego zużycia i wtedy brak ciepłej wody. Junkers jest bardziej ekonomiczny i wygodny i nie wciskaj ludziom ciemnoty.

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co do ZECu po pomyślcie jaką on ma infrastrukturę. Jakby miał nową to bym się przyłączył ale niestety wiem ze zaraz będą wymieniać przestarzałe rury i już tanio nie będzie bo zapłacą za wszystko użytkownicy.
  Nie bez znaczenia jest też wspominanie przez posłów o ustawowym i przymusowym dociepleniu budynków. A jeżeli chodzi o docieplenie to i o infrastrukturę grzewczą też się upomną.
  Ciepła woda z sieci tak, ale jako alternatywa dla "junkersa" a nie likwidowanie jednego na rzecz drugiego. Polikwidujecie piecyki i już do nich nigdy nie wrócicie nawet gdybyście chcieli a spółka miejska wiadomo jak jest zarządzana, raz lepiej raz gorzej.

 • Anonim (AE7hVG), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najpierw trzeba porozmawiać z lokatorami którzy korzystają z ciepłej wody z ciepłowni, a póżniej się wypowiadać i nikt nikomu ciemnoty nie wciska, wszystko jest do sprawdzenia i przekalkulowania, mam mieszkanie we Wrocławiu z ciepłą wodą i koszty są o wiele niższe.

 • Anonim (AE7gzT), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja mam mieszkanie w Kijowie i tam koszty są jeszcze niższe. Też mi porównanie: Bolesławiec vs Wrocław.

 • 1
 • 2