Ogłoszono nowy Ranking Liceów Ogólnokształcących 2012

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I LO im. Władysława Broniewskiego zajęło w 2012 roku 316 miejsce w kraju, spadając o 85 pozycji w dół w porównaniu z rokiem poprzednim (231 miejsce). Zajmujemy 19 miejsce w naszym województwie. http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4620&Itemid=881.

 • Anonim (ANGFPI), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Metodologia tego badania jest dość dziwna, skoro ta sama szkoła w rankingu może zmieniać w ciągu roku swoją pozycję o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset miejsc.

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów.

  Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (30% oceny), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (35%) oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką (5%).
  Kryteria oceniania są dobre bo koncentrują się na tym co jest najważniejsze w szkoleniu a nie na odmalowanych korytarzach szkoły, stronie internetowej czy finansach.

 • Anonim (AE4s29), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dużo lepiej jest tutaj:
  http://matura.ewd.edu.pl/
  Mamy porównanie wyników uczniów na egzaminie gimnazjalnym i tych samych uczniów na maturze. Można zobaczyć, czy ta konkretna szkoła nauczyła czegoś tego konkretnego ucznia w porównaniu z innymi szkołami i uczniami o podobnych zdolnościach. W małym stopniu zależy więc od tego, jacy uczniowie przychodzą do szkoły.
  Jaki sens ma ranking, w którym szkoła w jednym roku jest na miejscu 104, a rok wcześniej na 235?

 • Anonim (AtPxKw), 6 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Każdy ranking ma jakiś sens. Jakby patrzeć ranking ogólny szkół jest bez sensu ponieważ szkoła jako całość na studia nie kandyduje tylko kandydują jednostki.
  No ale gdyby patrzeć na szkołę przez pryzmat sumy jednostek to już jakiś sens jest. Ten ranking pokazuje nam umiejętności jednostek z danej szkoły i to jest dobry pomysł na ranking. Znaczenia nie ma porównywanie gimnazjum z liceum bo i poziomy są inne i zdawane przedmioty na egzaminach się różnią.
  No może na lokalnym gruncie ma to znaczenie ale na ogólnopolskim już nie.
  Duża liczba kandydatów powoduje że różnice punktowe są minimalne i to powoduje dużą rozpiętość.
  Duże miasta maja też większe możliwości selekcji dobrych uczniów i dlatego ich szkoły są najlepsze. Przecież u nas nie możemy sobie pozwolić na szkołę dla uczniów z samymi piątkami bo szkoła bedzie stała prawie pusta. 1 LO zbiera najlepszych z Bolesławca co w ogólnym spojrzeniu na szkolnictwo w mieście pokazuje gdzie jest reszta naszych szkół.
  Na przykład tak tu reklamowana szkoła Mechaniczna, w której wszystko jest podobno super piękne zajmuje miejsca 250+, czyli gdzieś za 250 innymi szkołami.
  Czyli te podobno piękne szkoły tak reklamowane przez naszą samorządową władzę giną w morzu innych podobnych szkół a zachwalanie ich to tylko myślenie życzeniowe kierownictwa a nie fakt bycia najlepszymi w Polsce czy okręgu.